آبنما و مدلهای آن

آبنما

تاریخ انتشار: 1398/02/07 16:39 | بازدید: 395

آبنما

آبنما

همیشه و همه جا آب نماد پاکی و آرامش برای انسان بوده است . استفاده از آب در پارکها و مکانهای عمومی و حتی باغها باعث شده که درجه حرارت هوا را به صورتی شرجی و یا معتدل کند . وجود این نوع آب و هوا به واسطه ی جریان آب باعث شده طراوت و شادابی دو چندانی در آن مکان بوجود آورد . وجود آبنما در مکانهایی مانند پارک ها و فضاهای سبز و بلوارها باعث زیباتر شدن و جذابیت آن مکانها شده اند . آبنماها مدلهای مختلفی دارند که هر کدام به نوعی کاربرد و زیبابخش برای مکانهای مختلف می باشند . آبنماها در محیطهای کوچک و بزرگ نصب میشوند ، ضمن اینکه جنس و مدلی که در ساخت آبنما استفاده میکنند متفاوت بوده و دیگر اینکه آبنماهای شیشه ایی بیشتر در محیطهای داخلی اداری ،مسکونی ، تجاری سفره خانه ها استفاده می کنند . اگر بخواهیم آبنما را تعریف کنیم باید  بگویم که سازه ای ست در محیط درونی و بیرونی ساختمان، پارک و مکان های تفریحی و... نصب و اجرا می شود . برای آبنماها فواره هایی تهیه  میکنند که با انواع حرکت و نورپردازی و موسیقی حال و هوای فضا را تغییر دهند . آبی که در آبنماها وجود دارد در محدوده ایی بسته می باشد و آب مصرفی در  آن، در حد تبخیر می باشند. سازه ی زیبا نسبت به ابعاد و فضا در محیط با اشکال مختلف طراحی و نصب می شود . در زبان لاتین آبنما یا فواره به معنی سرچشمه می باشد که در بین دکوراتیوها از اجزای معماری است که در آن به عنوان یک اثر تزئینی یا یک اثر هنری به سمت آبگیر یا مخزن آب جاری می شود . فواره های آبنما کامل اصولی می باشند که آنها به چشمه ها یا آبراه ها وصل می باشند.

 

  • جنس آبنما :

 معمولا از جنس سیمان و سنگ به خصوص مرمر و گرانیت و در از موارد سرامیک استخری استفاده میشود . و نکته اینجاست که انتخاب این نوع جنسها بستگی به بودجه ی شما دارد. البته هر کدام از این جنسها حسن و عیبهای خودشان را دارند . با دوام بودن آبنما ها بستگی نوع جنس اصل آنها دارد . برای خریدآبنما بهتر از اول قبل از در نظر داشتن زیبائی آن ، نوع جنس و مصالحی که در آن برای ساخت استفاده شده را در نظر بگیرید.

 

  • مدل :

مدل آبنما چه ساده و چه سنتی ، و مدرن و تزئینی متنوع هستند . مدل آبنما بایدبا توجه به سبک و نوع مکان انتخاب شود . برخی از مدلهای پایه دار در نمای باغ و ویلا منظره ی زیبایی را ایجاد میکند.

 

 

  • اندازه :

سایز آبنما ها  به متراز فضایی بستگی دارد که در آن قرار است آبنما نصب شود .جای خالی آبنماها در برخی از مکانها مانند باغ و ویلا خالی می باشد . چون هم باعث زیبایی و هم باعث تنوع در آن مکان میباشد.

 

  • مکان :

مکان و جاییکه قرار است فواره در آن کار شود بستگی به طرح باغ و نوع لوله کشی ، سیم کشی برق دارد . آبنما را میتوان در مرکز محیط ، جائیکه در چشم باشد قرار داد . فواره و نور پردازی در آبنماها باعث زیباتر شدن فضا در آن مکان میباشد . 

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت