آجر و سنگ


آجر و سنگ

تاریخ انتشار: 1397/05/27 10:03 | بازدید: 372

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

نمای آجر و سنگ


چند نکته در ترکیب آجر و سنگ در نمای بیرونی ساختمان

 

سنگ و آجر هر دو جز متریال های پر طرفدار در ساختمان سازی و به ویژه نماکاری هستند. سنگ از آن جهت که دارای استحکام و زیبایی طبیعی منحصر به فرد است و آجر از آن جهت که ارزان قیمت و دارای حس گرمی و راحتی است. به همین دلیل برای افرادی که طرفدار هر دو متریال بوده و در انتخاب بین این دو متریال مردد هستند، انتخاب سومی نیز وجود دارد و آن ترکیب آجر و سنگ در نمای ساختمان است.  با دانستن چند نکته به شما کمک خواهیم که با ترکیب آجر و سنگ نمایی زیبا، متفاوت، با ویژگی های منحصربه فرد هر دو متریال داشته باشید :

1- به دنبال ترکیبی که کاملابا هم جفت شوند نباشید .

باید بدانید که هر چقدر سعی کنید آجرنما و سنگ نمایی که میخواید بکار بگیرید را کاملا با هم تطبیق دهید ممکن است به طور کامل موفق به این کار نشوید.، چرا که جفت کردن کامل آجر و سنگ از نظر رنگ، سبک، شکل کار بسیار دشواری است.زیرا سبک های مختلفی از آجرنما و سنگنما وجود دارد که هر سبک دارای اشکال، رنگ و جنسبسیار متنوعی هست و همینانتخاب و ترکیب آجر و سنگ برای نمای ساختمان را چالش برانگیز می کند.

2- از ترکیب های دارای کنتراست استفاده کنید .

سنگ و آجر هر دو جز متریال هایی هستند که دارای رنگ های متنوعی هستند و به شما این امکان را می دهند که ترکیب رنگ دلخواه خود را داشته باشید. برای اینکه نمای جذاب تری به ساختمان خود ببخشید بین رنگ آجرنما و سنگ نما کنتراست برقرار کنید. یعنی ترکیب رنگی از آجر و سنگ را انتخاب کنید که هر کدام کنار دیگری جلوه ی بیشتری پیدا کند. برای مثال اگر در زمینه ی سنگ رنگ قرمز وجود دارد، رنگ آجر را هم می توانید قرمز انتخاب کنید اما با تن غلیظ تر از رنگ قرمز موجود در سنگ.

3- رنگ آجر را با یکی از رنگ هایی که در سنگ یافت می شود تطبیق دهید

سنگ نما ها در بیشتر موارد تک رنگ نیستند بلکه در زمینه ی آنها رگه هایی از چند رنگ وجود دارد، ولی آجر تک رنگ هست. برای همین شما می توانید رنگ آجر را با یکی از رنگ های موجود در زمینه ی سنگ تطبیق دهید. حواستان به رعایت نکته ی 1 باشد و به دنبال یافتن سنگی تک رنگ و تطبیق کامل رنگ سنگ با رنگ آجر نباشید.

4- ترکیب رنگ خود را ساده و کلاسیک نگه دارید .

در طراحی داخلی و خارجی سبک کلاسیک همواره جز سبک هایی بوده است که طرفداران بسیاری داشته زیرا این سبک در عین سادگی زیبایی و شیک بودن منحصر به فردی به خانه می بخشد. منظور از ساده و کلاسیک نگه داشتن ترکیب رنگ آجر و سنگ این است که تا حد امکان حداکثر از دو رنگ در نمای ساختمان استفاده کنید و رنگ سومی را به ترکیب رنگتون اضافه نکنید. اگر نیاز به استفاده از رنگ سومی بود حتما از یک رنگ خنثی استفاده کنید. وجود رنگ سوم متضاد با دو رنگ دیگر باعث شلوغی کار می شود و اگر رنگ آجر و سنگ را کاملا شبیه به هم انتخاب کنید صاحب خانه ای با یک نمای خسته کننده می شوید.

5- برای تطبیق رنگ آجر و سنگ می توانید آجر را رنگ کنید .

یکی از ویژگی ها و مزایای آجر نسوز نما تنوع رنگی گسترده ی آن متناسب با سلایق و نیازهای مشتریان است. از جمله رنگ های رایج آجر نما می توان رنگ های زرد، قرمز، کرم، طوسی، آبی، نارنجی، مشکی و ... را نام برد که کار تطبیق رنگ آجرنما و سنگ نما را راحت تر می کنند. اما اگر پس از اتمام نماکاری متوجه عدم تطابق رنگ آجر و سنگ شدیم چه باید کرد؟ مقرون به صرفه ترین راه برای عوض کردن رنگ نمای آجری، رنگ کردن آن با رنگ دلخواه است. زیرا رنگ کردن آجر آسان است و آجر به راحتی رنگ را به خودش می گیرد.1 نظر

http://dcrc.ir/ | 1397/06/21 11:37

مقاله بسیار مفیدی بود، با سپاس

مدیر سایت | 1397/06/21 07:13

خواهش میکنم

جستجو در مطالب وبلاگ