برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
آجر و کاربرد آن

آجــر و کاربردهای آن

تاریخ انتشار: 1398/02/11 17:06 | بازدید: 316

آجــر و کاربردهای آن

 

آجرها به گروهی از مصالح گفته می شود كه به صورت صنعتی تولید شده اند و جایگزین سنگ شده اند و درحقیقت می توان آن را سنگی ساخته دست بشر دانست ، سنگی دگرگون شده از تغییر وضعیت خشت، این دسته  از مصالح كه نخستین تولید دست انسان به صورت صنعتی و انبوه مصالح ساختمانی به شمار می‌آیند برپایه ی نوع مواد اولیه، روند تولید و محل قابل مصرف به انواع مختلفی تقسیم می شوند. آجرهای رسی كه اولین و فراوان ترین نوع آجر هستند قدمت چندهزار ساله دارند. با پیشرفت تكنولوژی و علم شیمی انواع بی شماری از آجرها با كیفیت های مختلف، ابعاد و شكل ظاهری متنوع راهی بازار مصرف شده اند.

رمز توانایی آجر در خلق نمودن شگفت انگیزترین قسمت های یک ساختمان در تناسبات آن نهفته است. این ابعاد در طی زمان های مختلف تاریخ متحول گردیده است و در حال حاضر با توانایی ها و ساختار بدن انسان هماهنگ شده است. ابعاد آجر به طوری است كه به راحتی در یكدیگر چفت و بست می شوند. این خاصیت، كیفیت های مهندسی بی شماری به همراه داردکه  از جمله آن می توان در محل اتصال دو دیوار به یكدیگر اشاره کرد. آجرها به كمك ملات ها و چسب آجربه یكدیگر متصل می شوند و سطح یكنواختی را به وجود می آورند. این ابعاد و تناسب ها باعث شده اند كه از آجر به منظور اجرای دهانه های وسیع به صورت قوس و طاق و گنبد كه از زمان های قبل از ساسانیان در ایران گسترش داشته است، كارآیی منحصر به فردی داشته باشد.که امروزه ترکیب آجرنما و سنگ بسیار مورد استقبال سازندگان قرار گرفته است.

ویژگی های بسیار زیاد آجر باعث شده است كه به عنوان مصالح اصلی ساختمان از جمله مصالح پركننده دیوار و سقف مورد استفاده قرار گیرد. زیبایی بسیارفوق العاده آجر و الگوی حاصل از آجر چینی موجب شده است كه به صورت نمای داخلی و خارجی بنا مورد توجه قرار گیرد.استفاده از آجر به عنوان فرش كف و پلكان، مقاومت مطلوب آن را بیشتر به نمایش می گذارد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت