برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
شستشوی کاشی و سرامیک

از چه موادی برای شستشوی کاشی و سرامیک استفاده می کنیم

تاریخ انتشار: 1398/09/02 12:44 | بازدید: 217

از چه موادی برای شستشوی کاشی و سرامیک استفاده می کنیم

 

کاشی و سرامیک هم مانند دیگر محصولات سرامیکی به مرور زمان لکه گرفته و کثیف می شوند . بخصوص اینکه درقسمت سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه انواع لکه ها روی سطح بدنه و یا کف جمع می شود . سرویس بهداشتی بدلیل شستشوی زیاد با مواد شوینده ، باید از کیفیت خوبی بلحاظ نوع جنس برخوردار باشد . آشپزخانه نیزهم بدلیل وجود لکه چربی باقی مانده از پخت غذا ، باعث شده که نیاز به شستشوی قوی داشته باشد . برخی از لکه های روی سطح کاشی و سرامیک بخاطر سخت تمیز شدن ، کهنه شده و براحتی تمیز نمی شوند . به همین دلیل از موادی مانند سرکه سفید و یا موادی همچون سرکه هایی که مناسب شستشو است ، استفاده می کنند . شستن این لکه های کهنه به این شکل است که :

سرکه را با آب به مقدار لازم مخلوط کرده ( اگر سرکه در دسترس نبود می توانید از الکل استفاده کنید ) ، روی سطح لکه بریزید . گاهی اوقات لکه به جای سطح زمین ، روی بدنه است که می توان مواد شوینده را با اسپری روی محل لکه پاشید و یا اینکه محلول الکل و سرکه را بر روی آن با قلمو و یا فرچه ی نرم مالید .

زمان استراحت این محلول بر روی لکه باید پنج دقیقه تا ده دقیقه باشد . بعد از پنج تا ده دقیقه زمان استراحت ، توسط پارچه ایی خشک روی سطح کار کشیده تا لکه پاک شود . برخی از لکه ها بدلیل کهنه شدن مقاومت زیادی در برابر شسته شدن نشان می دهند که همین روش را دو یا چند بار اگر تکرار کنید لکه به مرور زمان کمرنگ و در نهایت پاک خواهد شد .        

 

برخی از سرامیک و کاشی ها ، کالیبره هستند که نیاز به (درز و بندکشی) ندارد اما بدلیل اینکه انبساط و انقباض حین نصب ، کمی فاصله بین آنها ایجاد می کنند . بطور کلی در سرویس بهداشتی بدلیل رطوبت زیاد ، قارچ و کپک در بین آنها بوجود می آید . تمیز کردن درز بین کاشی ها با بخار شور امکان پذیر است و آب خود به تنهایی می تواند شوینده ی قوی باشد . البته باید این نکته را هم بیان کرد که موادی همچون محلول جوش شیرین ، آب و نیز مقداری سرکه می تواند به بهتر و تمیز شدن فاصله ی بندکشی شده کمک کند .

 

تمیز کردن فاصله بندکشی شده با این روش .....

 

مقداری از محلول جوش شیرین و آب را همراه با سرکه را روی سطح دوغاب شده بریزید و بعد از چند ساعت استراحت با فرچه و مسواک روی سطح آن کشیده تا لکه ها از بین برود . بعد از اینکه مطمئن شدید که لکه ها از بین رفتند باقیمانده لکه ها را با اسفنج پاک کرده تا به سطحی تمیز که انتظارش را دارید برسید .     

 

شستن کاشی حمام

 

 

اکثر کاشی های تولید شده دارای سطحی برجسته و لعابی براق می باشند . وجود کف صابون به مرور زمان باعث تجمع لکه های زرد در کناره های دیوار می شود . خانمهای خاندار بیشتر ازدیگرافراد خانه ، به این مورد حساس هستند ، بخـاطرهمین برای تمیز کردن راه حلـهای مختلفی را امتحان می کنند . استفاده از مواد شوینده ی قوی باعث شده که لعاب کاشی و سرامیک آسیب ببیند . اما لکه های کف با شوینده های ضعیف هم قابل برطرف شدن می باشد .

 

گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت در این مقاله سعی بر آن داشته که بتواند بهترین راه های شستشو را به خانمهای خاندار معرفی کند .

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت