برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
چیدمان آشپزخانه با آجر

استفاده از آجر در آشپزخانه!

تاریخ انتشار: 1397/09/03 12:45 | بازدید: 610

چگونه آجر را در فضای آشپزخانه استفاده کنیم....

استفاده از آجر در آشپزخانه!

آشپزخانه ها مهمترین بخش خانه ها هستند که نیاز هست به طراحی آن بسیار توجه شود چرا که یک طراحی مناسب باعث می شود که کار کردن در آن مطلوبتر شود و بتوان از حضور در آن لذت برد. اما در کنار انواع طراحی های متفاوت و اغلب مدرن یا کلاسیکی که برای آشپزخانه ها می شود، می توان از یک عنصر بسیار جذاب برای طراحی آشپزخانه استفاده کرد.
این عنصر جذاب آجر است، آجر از متریال هایی است که استفاده از آن در آشپزخانه مرسوم بوده و آشپزخانه را تبدیل به یک فضای زیبا و خاص با حس وحال سنتی می کند. حضور آجر نما در آشپزخانه به آن یک فضا سنتی می دهد و گرمای خاصی را در دل خود دارد. اما در طراحی آشپزخانه با آجر باید به نکاتی توجه شود که ما در این مقاله بر آن شدیم این نکات و مسائل را بر شماریم. اگر قصد طراحی یک آشپزخانه زیبا دارید در چند دقیقه پیش رو با ما همراه باشید تا بتوانیم در تصمیم گیری یاری رسان شما باشیم.

 


اولین نکته: رنگ آجر

 

انتخاب رنگ آجر موضوع بسیار مهمی است، چرا که در کیفیت فضای آشپزخانه تاثیر گذار است.
اگر که آشپزخانه ی شما کوچک باشد و مساحت زیادی نداشته باشد طبیعتاً نمی توان از آجرهای تیره استفاده کرد در چنین آشپزخانه ای پیشنهاد ما به شما استفاده از آجر های روشن تر است چرا که باعث می شود فضا بزرگ تر دیده شود.
اما در آشپزخانه های بزرگ این محدودیت وجود ندارد.
اما نکته ای که در ارتباط با آجرها باید دانست این است که آجر به دلیل اینکه بر روی یک سطح قرار می گیرد و بافت دارد تا حدودی فضا را کوچکتر نشان می دهد از این رو باید با توجه به این نکته دست به آجر کاری آشپزخانه زد.

 

آجرنما در آشپزخانه

 

• دومین نکته: چیدمان آجر

 

آجرها چیدمان های مختلفی دارند اما نکته ی مهم این است که با چه نوع چیدمانی از آنها در فضای آشپزخانه استفاده کنیم.
ترجیح براین است که یک نوع چیدمان ساده برای آشپزخانه داشته باشیم چرا که باعث می شود که یک فضای آرام تر و منسجم تر را داشته باشیم.
همچنین در صورت کوچک بودن فضا یک چیدمان ساده بسیار مناسب تر خواهد بود.

 

• سومین نکته: همه ی دیوار را آجر نکنید

 

بهتر است در آجرکاری آشپزخانه تمام دیوارهای آن را به این کار اختصاص ندهید و تنها بخشی از دیوار را آجرنما کار کنید این کار باعث می شود که فضا کسل کننده نباشد و به شما این فراغ بال را می دهد که از انواع ترکیب ها در آن استفاده کنید.

 

• چهارمین نکته: نوع آجر با کابینت ها هماهنگ باشد

 

نکته ی مهم در آجرکاری آشپزخانه این است که بهتر است نوع آجر انتخابی ما با نوع کابینت ها و رنگ آن مناسب باشد.
زیرا ترکیب رنگ این دو در فضای آشپزخانه بسیار موثر است برای این کار نیز می توان از انواع رابطه های بین رنگ ها استفاده کرد.
مثلاً رنگ آجر و کابینت می تواند در تضاد با یکدیگر باشند و یا اینکه می توانند با هم یک ترکیب رنگی مناسب را ایجاد کنند.
گاهی می توان از یک رنگ خنثی مانند سفید یا مشکی و یا خاکستری برای کابینت ها استفاده کرد که بر روی یک دیوار آجری نصب شوند و یا حتی با کاشی بین کابینتی ترکیب شوند به این ترتیب آجر و طرح آن بیشتر نمایش داده می شود.
اما این نکته را به خاطر داشته باشید که سعی کنید نوع کابینت خود را به گونه انتخاب کنید که بتواند با بافت آجر یک ترکیب مناسب ایجاد کند.
شاید یک کابینت کلاسیک که در میان انبوهی از آجرهای رنگی قرار گرفته باشد ترکیب جالبی نباشد.
اما در کل این نکته رابطه ی مستقیم با سلیقه ی افراد و سبک آنها دارد.

 

آجر در کابینت آشپزخانه


همراهان گرامی در متن فوق ماحصل سالیان سال تجربه و اجرا و فروش آجر های مختلف کارشناسان ما در اختیار شما قرار گرفت. اما به این مسئله توجه داشته باشید که شما می توانید بی نهایت طراحی مختلف برای فضای مد نظرتان با توجهن به سلیقه ها و بودجه های مختلف داشته باشید. پس در صورتی که نیاز به راهنمایی و یا مشاوره بیشتر دارید با تماس با شماره های ما و صحبت با کارشناسان با تجربه ما به این مهم دست یابید.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت