برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ آنتیک در نمای بیرونی

استفاده از سنگ آنتیک در نمای بیرونی

تاریخ انتشار: 1398/01/18 15:44 | بازدید: 282

پنج مورد استفاده از سنگ آنتیک در نمای بیرونی

استفاده از سنگ آنتیک در نمای بیرونی

استفاده از سنگ آنتیک در نمای بیرونی

 

امروزه با کمتر کسی مواجه می شویم که درباره سنگ های آنتیک اطلاعاتی نداشته باشد یا از نردیک این محصول را ندیده باشد . در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به چیستی و چگونگی سنگ های انتیک بپردازیم و در وهله بعدی به چگونگی استفاده آنها در نمای بیرونی بپردازیم. اکثر سنگ های آنتیک از جنس سنگ تراورتن هستند زیرا سنگ تراوتن از تنوع رنگی بیشتر برخوردار است. در بین سنگ های ساختمانی سنگ تراروتن از مواردی است که با تمام شرایط اب و هوایی سازگار است . برای ساخت سنگ آنتیک از دو گزینه استفاده میشود . سنگ های آنتیکی که از یک کوپ بریده میشوند و از آغاز کار برای اینکه به بهترین شکل ممکن تبدیل به سنگ آنتیک شوند پروسه برش رزین کاری و چسب را میگزانند و مورد دوم این  موضوع که می توان از برش ها و بریدگی های اضافه سنگ های تراروتنی که در ککارخانهها تولید میشوند استفاده کرد .

برخی از مردم سنگ های گیوتین و قیچی را نیز جز سنگ های آنتیک دسته بندی میکنند . اما حقیقت این است که ما در سنگ ساختمانی دسته گیوتین را آن دسته میدانیم که عرض 5 و طول 30 یا متغییر داشته باشند . اما سنگ های آنتیک آن دسته هستند که به ابعاد خیلی کوچکتری برش داده شده و بر روی تور چسبانده شده اند .

 

موارد استفاده در نمای بیرونی ساختمان

 

     ترکیب سنگ های آنتیک با سنگ تراروتن 

  در توضیح این موضوع باید به نکاتی از جمله رنگ و جنس سنگ اشاره کرد. اگر رنگ تراروتن های شما تیره است بهتر است از سنگ های آنتیک روشن استفاده کنید یا بالعکس .

 

       ترکیب سنگ های آنتیک با اجر نما

    از ترکیب سنگ های ساختمانی میتوان به گزینه های زیادی رسید اما ترکیب سنگ با آجرنما ها را باید از گزینه های خاص تلقی کرد . در واقع اینکه بتوان به هارمونی مناسبی رسید درگرو این موضوع است که شما به یک محصول توجه بیشتری داشته باشند به طور مثال اگر قصد ترکیب آجر و سنگ آنتیک را دارید بهتر است تمام نمای خانه را آجر کنید و با استفاده از قاب های باغچه ای یا ساده از سنگ های آنتیک استفاده کنید . اینکه به نسبت مساوی از اجر و سنگ آنتیک استفاده کنید در واقع حالت خنثی به نمای خود بخشیده اید . در اخر این مقاله به نکته ای اشاره می کنیم که راهنمای شما در تمام موارد دکوراسیون داخلی و خارجی است.

 

   ترکیب سنگ های آنتیک با سنگ های بادبر 

    برای استفاده از آنتیک ها در کنار بادبر ها باید به مواردی از جمله ابعاد توجه داشت . همانطور که می دانید بادبر ها به ابعاد 5*15 می باشند با ضخامت 2.5 سانتی متر. پس بهتر است اگر قصد ترکیب آنها را دارید بادبرها را در سطح پایه و اول قرار دهید و بعداز ان از آنتیک ها استفاده کنید . و یا اینکه بالعاکساینکا را انجام دهید . درهم و به صورت آجری کار کردن این محصولات هم گزینه جذابی است . زیرا ضخامت هر کدام متفاوت است و باعث می شود نمای شما حالت سه بعدی پیدا کند . اما نکته منفی که این طرح دارد اینست که امکان گرد و خاک و کثیفی گرفتن گوشه سنگ ها بالاتر میرود .

 

   ترکیب سنگ انتیک با نمای چوب 

   از دیر باز ترکیب دو عنصر طبیعی که در زمین موجود بوده است جذابیت زیادی به فضای مورد نظر بخشده است . چوب و سنگ دو عنصری که میتوان به زیبایی از انها استفاده کرد یکی از موارد نما های خاص است که در نمای خارجی و چه در نمای داخلی به زیبایی میتوان از ان استفاده کرد . توجه داشته باشید زمانی که مایل به استفاده از چوب هستید بیشتر از سنگ هایی که حالت خشن تر و رنگ های تیر و روشن خاکی هستند استفاده کنید . اگر از سنگ هایی با تناژ قرمز و زرد هم استفاده کنید البته به صورت جداگانه می توانید به هارمونی مناسبی دست پیدا کنید.

 

    ترکیب سنگ های آنتیک با سنگ های آنتیک دیگر

  •     این ترکیب به وفور در نماهای خارجی مشاهده میشود. اگر قصد استفاده از این ترکیب را دارید بهتر است تا به این نکات توجه کنید.
  • از سنگ هایی با برش ریز در مقابل سنگ هایی با برش های بزرگتر استفاده کنید .
  • از سنگ های رنگ روشن در مقابل طیف رنگی تیره تر یا روشن تر استفاده کنید .
  • از سنگ های ساختمانی تقریبا یک جنس استفاده کنید . مگر اینکه قصد این را داشته باشید که به صورت المان از یک نوع سنگ استفاده کنید.

    نکته مهم 

      تمام موارد گفته شده فقط گوشه ای از ترکیب و استفاده سنگ ساختمانی با دیگر مصالح است. اما در کل سعی کنید از یک گزینه خاص در طراحی خود استفاده کنید به اصطلاح وقتی که ببینده ای طرح شما را مشاهده کرد نقطه دید و مرکزیت نگاه بر روی یک نقطه باشد تا توجه را به خود جلب کند . اگر طرح شلوغی را انتخاب کنید و نقطه نگاه و چشمی برای آن در نظر نگیرید باعث میشود تا فقط چشم بر روی کل طرح شما گردانده شود و جذابیت خاصی توجه جلب نکند .

شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید . تمام تلاش همکاران ما خشنودی و رضایت خاطر شماست .

 

تهیه و تنظیم گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت