برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
اصفهان مهد سنگ ایران

اصفهان مهد سنگ ایران

تاریخ انتشار: 1398/05/23 08:02 | بازدید: 345

اصفهان، مهد سنگ ایران

اصفهان مهد سنگ ایران

 

کشور ایران در بین سایر کشورهای دنیا رتبه نخست را از لحاظ تنوع سنگ های ساختمانی دارا می باشد. در این کشور معادن سنگ بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها در استان های متعددی همچون تهران، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، همدان، یزد، لرستان و... واقع شده اند. در این بین استان اصفهان دارای منابع بسیاری زیادی می باشد که 50 درصد از آن ها به معادن سنگ ساختمانی اختصاص دارد و این استان با داشتن بیش از 148 معدن سنگ ساختمانی،500 سنگ فروشی و تولید سالانه 4 میلیون و ۲۰۰ هزار تن سنگ که در واقع نیمی از نیاز کشور می باشد به مهد سنگ ایران شهرت یافته است.  این استان هر ساله نمایشگاه های بین المللی در زمینه سنگ، معادن و صنایع وابسته برگذار می کند و با این ترفند توانسته است توجه بسیاری از دست اندرکاران داخلی و بین المللی صنایع سنگ و ساختمان سازی را به خود جلب کند. بسیاری از آن ها برای مشاهده آخرین تغییرات و تحولات صنعت سنگ از نقاط مختلف دنیا به این استان مراجعه می کنند که این خود علاوه بر پیشرفت صنعت سنگ اصفهان موجب پیشرفت صنعت سنگ ایران نیز می گردد. علاوه بر همه این ها استان اصفهان دارای پتانسیل های بالایی در زمینه استخراج، تولید و برش و فروش می باشد و با داشتن نیروهای ماهر و مدیران با سابقه درخشان توانسته است جایگاه ویژه ای در سنگ ایران را به خود اختصاص دهد.

 

معادن سنگ اصفهان

معادن متعددی از سنگ ساختمانی در شهرک های صنعتی نجف آباد، رضوانشهر، محمود آباد و دولت آباد در استان اصفهان واقع شده است و سنگ اصفهان در سه قالب کلی تراورتن ، مرمریت و گرانیت به فروش می رسد. در بین این شهرک ها، شهرک صنعتی محمود آباد واقع در خمینی شهر به دلیل تنوع بالا سنگ، تعدد سنگبری و بیش از 1500 کارخانه سنگ توانسته است جایگاه اول را در استان اصفهان کسب کند. همچنین شهرک صنعتی نجف آباد واقع در شهرستان نجف آباد  با داشتن 1500 تا 2000 واحد سنگبری  نیز توانسته است جایگاه مناسبی را در صنعت سنگ اصفهان دارا باشد. از جمله معادن بسیار مهم و معروف سنگ اصفهان می توان به معادن سنگ مرمریت لاشتر، معادن سنگ مرمریت نجف آباد، معادن گرانیت نطنز، معادن تراورتن طرق و معادن تراورتن ورتون (آبگرم) اشاره نمود.

 

سنگ تراورتن در استان اصفهان

در بین سنگ های ساختمانی موجود در استان اصفهان سنگ تراورتن از کیفیت بسیار بالا برخوردار است وبا داشتن  هشتاد و نه عدد معدن سنگ تراورتن و تنوع بالا در طرح و رنگ توانسته است بیشترین سهم را در کشور به خود اختصاص دهد. در ادامه این بحث باید گفت که فقط ورتون در آبگرم  اصفهان دارای 7 معدن سنگ تراورتن می باشد که از تنوع بسیار بالای رنگ مانند رنگ های لیمویی، قرمز، کرم، سفید و... برخوردار است. سنگ تراورتن آبگرم شباهت زیادی به سنگ تراروتن حاجی آباد دارد و می توان از آن هم در فضای داخلی و هم در فضا و نمای خارجی ساختمان استفاده نمود. علاوه بر این ها سنگ تراورتن عباس آباد که از مرغوبیت بالایی برخوردار است و از معروف ترین سنگ های تراورتن به شمار می آید، با اینکه معدن آن در شهر محلات واقع در استان مرکزی قرار دارد، بیشترین تولید آن در استان اصفهان صورت می گیرد.

 

ویژگی های سنگ اصفهان:

  • یکی از ویژگی های این استان که سبب رونق هر چه بیشتر سنگ اصفهان شده است موقعیت جغرافیای آن می باشد. استان اصفهان در مرکز ایران واقع شده است و به همین دلیل دسترسی به آن از تمام استان های ایران بسیار راحت تر از دیگر استان ها صورت می گیرد و علاوه بر آن، این استان در حاشیه امن قرار دارد که از بسیاری مخاطرات به دور است.
  • سنگ اصفهان به دلیل تنوع بالایی که دارد و در نتیجه آن رقابت بین سنگ بری ها و مراکز فروش سنگ بسیار بالا است از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است و می توان بسیاری از سنگ های متنوع را در این استان با قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دیگر استان ها یافت.
  • سطح کمی و کیفی سنگ اصفهان به دلیل نمایشگاه هایی که برگذار می کند همواره رو به بهبود است و همین موضوع سبب پیشرفت روز افزون صنایع سنگ در این استان می شود.

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت واقع در شهرک صنعتی نجف آباد اصفهان می باشد که با طراحی و راه اندازی سایت فروش سنگ و مصالح ساختمانی این امکان را برای خریداران فراهم ساخته است تا بدون نیاز به حضور فیزیکی بتوانند نسبت به انتخاب و خرید انواع سنگ های ساختمانی و دیگر مصالح ساختمانی همچون کاشی، سرامیک، آجر و ... اقدام نمایند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت