برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انتخاب کردن رنگ در آجر نسوز

انتخاب کردن رنگ آجرنسوز

تاریخ انتشار: 1397/07/23 06:36 | بازدید: 497

چگونه رنگ آجر نسوز را انتخاب کنیم؟

در انتخاب رنگ آجر نسوز باید به این نکته توجه داشته باشیم که انتخاب رنگ فرایند مهمی است که در طراحی داخلی بسیار اهمیت دارد و نباید از تاثیر نور و بازتاب آن برروی سطوح مختلف اطراف غافل شد.
به عنوان مثال شاید رنگی که برای اتاق نشیمن در نظر می گیرید ممکن است برای اتاق خواب یا آشپزخانه مناسب نباشد زیرا مقدار نوری که باید هر مکان دریافت کند باتوجه به بازتاب نور متفاوت است. طراحی یک دکوراسیون آنچنان باید موفق باشد که با شخصیت و ذوق و سلیقه همراه با سبک خانه یا محل کار هماهنگی داشته باشد. اگر می خواهید تاثیر نور و بازتاب آن را حس کنید می توانید تکه های بزگ کاغذ دیواری از رنگهای تیره و روشن را موقتا روی دیوار نصب کنید و به مرور تاثیرات بازتاب نورهای طبیعی و مصنوعی را در ساعات مختلف روز مشاهده کنید جالب است بدانید نور در ساعات محلتف از روز سایه روشن های متفاوتی ایجاد می کند.دقت داشته باشید اگر در کنار آجر نسوز متریال های دیگری استفاده می کنید باید توجه داشت رنگ آجر و متریال در یک هارمونی قرار داشته باشند. ابتدا باید انتخاب کنید که می خواهید طراحی محل کار یا زندگی تان در چه سبکی باشد. در ادامه اندکی راجع به سبک های مختلف طراحی و اجرا صحبت می کنیم.


- سبک کلاسیک
اگر رنگ های مات و پخته و بدون درخشش دارید شما متمایل به سبک کلاسیک هستید و سلیقه شما بیشتر به سمت رنگ های خنثی می باشد . این سبک جلوه درونی آرامی دارد و تقریبا برای هر روزگاری مناسب می باشد. تونالیته های رنگی زرد کم رنگ و آبی کم رنگ که تونالیته های رنگ های ملایمی هستند، رنگ های مناسب این سبک خاص می باشند که مایه آرامش و راحتی هستند. مشخصه رنگ های ملایم این است که اگر براساس هم نشینی انتخاب شوند فضا ها را روشن تر و باز تر جلوه می دهند و به راحتی با وسایل اسپرت امروزی که رنگ های کلاسیک دارند هماهنگ می شوند.

انتخاب کردن رنگ آجر نسوز


- سبک مدرن
کیفیت و درخشش و واضح بودن رنگ ها از مشخصه این سبک جذاب است. در فضا هایی که رنگ های این سبک کار شده احساس انرژی و روحیه و امواج مثبت مدام در حال موج زدن است و سر زندگی را در این فضا می توان احساس کرد. معمولا در خانه هایی که افراد هنری و یا خانواده هایی که با نشاط هستند این رنگ ها بیشتر کار می شوند. تونالیته رنگ های سبز درخشان تا زرد با طراوت که الهام گرفته شده از رنگ های طبیعی طبیعت زنده که به فضا ها جان می بخشند و بیننده را به تحرک وا می دارند.در این فضا دیوار ها باید زرد باشند و مبلمان و وسایل کرم یا سفید تعبیه شوند که این ترکیب با وجود یک پرده گلدار بسیار عالی میرشود که میرتوان به جرئت گفت میزان نور و جریان هوای تازه دراین فضا چندین برابر می شود.


- سبک گرم و راحت و صمیمی
استفاده از رنگ های گرم می تواند ایجاد یک فضای صمیمی را تداعی کند و مهمانان شما حس راحت تری در این فضا دارند این مجموعه رنگ ها برای محیط هایی که جنبه عمومی دارند و اجتماعی هستند و همچنین برای فضاهای دوستانه و خودمانی بسیار ترکیب مناسبی می باشند. رنگ های گرم که غالبا پر رنگ تر هم هستند را استفاده کنید مانند ترکیب هارمونی رنگ های تمشکی و نارنجی و خاکستری را به تونالیته گرم که گل ها و گیاهان منطقه استوا را تداعی می کند و حسی شرقی گونه به فضا اضافه میکند. مثلا چنین رنگ هایی باید در سرویس بهداشتی و حمام استفاده شود که بر سفیدی و سردی آن مکان غلبه کند.


- سبک خلاقانه یا ناهنجار
ترکیب رنگ های قوی و جسورانه که باعث شگفتی بیننده شود و از ترکیبات متعارف به دور باشد و گاهی قوانین را برهم بزند از مشخصه این سبک است و اگر شما به این سبک تمایل دارید دوست دارید از بقیه متمایز باشید و به چشم بیاید و بی همتا باشید. ترکیب نارنجی و صدفی و آبی ترکیب مناسبی برای شما میباشد که نارنجی نماد گرمی فضا و صدفی و آبی حس دریا و زندگی را تداعی می کند.

در متن فوق سعی بر آن بود تا ترکیبات زیبا و پر استفاده برای شما همراهان گرامی گرد آوری شود. با توجه به تنوع بسیار بالا در ابعاد و رنگ های تولیدی آجر نما ها شما عزیزان می توانید با توجه به مطالب بالا و مشاوره رایگان با همکاران بنده در واحد فروش آجر نما به انتخاب و طراحی فضای دلخواه خود طبق سلیقه تان بپردازید.


"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

031-91004468

مشاوره تلگرام آجر

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت