نصب و بندکشی کاشی و سرامیک

بندکشی کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/03/25 19:06 | بازدید: 305

بندکشی کاشی و سرامیک

نصب و بندکشی کاشی و سرامیک

 

تمام  کاشیکاران قبل از نصب ، کاشی را درون آب قرار داده که زنجاب بشود . مدت زمان قرار گرفتن کاشی درون آب نباید زیاد باشد . سطحی که  قرار است روی آن کاشی نصب شود بغیر از سطحی که  ماسه ، سیمان و یا ملات خاک ، گچ  است نباید روی سطح کاهگلی نصب شود . بهترین راه اینست که حداقل 24 ساعت قبل از کاشیکاری روی دیوار را با ماسه و سیمان ملاتی درست کرده و بروی دیوار پاشیده شود . ( دراصطلاح  گلنم می گویند ) . ضخامت این ملات  پلاستر در حدود 3 تا 5 میلیمتر می باشد . برای درست کردن این ملات به نسبت 6 ماسه  ا سیمان – 10 ماسه و 1 سیمان نیاز هست . هنگام بند کشی باید عرض بند کاشی در حدود 3 سانتی متر باشد . البته عرض بندکشی  در قسمتهای مختلف متفاوت می باشد به عنوان مثال عرض بندکشی حوض و استخر همیشه 2 تا 3 میلیمتر می باشد .

نکته ی مهم : در تهیه ی ملات از سیمان سفید استفاده نکنید .    

 

برای نصب سرامیک :

 

ملات که کشیده شد با تخته و ماله سطح صاف می‌کنیم  و سرامیک را روی آن قرار می دهیم . هنگام چسباندن سرامیک و کاشی مقداری ملات یا نرمه  سیمان پشت سطح کار زده و سپس سرامیک را می چسبانند .

 

بندکشی کاشی و سرامیک :

 

برای  بندکشی مقدار دوغاب سیمان و پودر سنگی که برای پر کردن بندها استفاده می شود به اندازه ی سرامیک بستگی دارد . دوغابی که مصرف شده برای بندکشی همواره بیشتر از حجم فضای خالی ایجاد شده است . برای زیباتر شدن بندکشی که در سطح انجام می شود میتوانید از پودر های بند کشی استفاده کنید که در زیباتر شدن نمای کف یا بدنه کمکی بسیار خواهد کرد . بندکشی موقعی انجام می‌گیرد که نصب کاشی و سرامیک به اتمام رسیده است که بند کشی را با استفاده از مخلوط سیمان سفید و پودر سنگ انجام می دهند. ملاتی که برای بندکشی استفاده می شود از مخلوط سیمان سفید و پودر سنگ درست شده است که همانطور در متن بالا گفته شد برای زیبایی بهتر از پودر رنگ نیز استفاده می شود . ملات را روی سطح کار ریخته و بعد توسط یک تی بندها را پر کرده و بعد از مدت کوتاه ملات دوغاب به تا حدی سفت شده و بعد از آن می توانید اضافی آن را توسط ابر یا دستمال پاک کرده که مدت 12 ساعت به صورت تقریبی زمان می برد که دوغاب خشک شود . دوغابی که برای بدنه استفاده می شود معمولا بصورت خمیری بوده و راحتر هم کار می شود تا تمام بندها پر شود .

نکاتی هست که بعد از مرحله ی بندکشی باید رعایت  شود :

بعد از بند کشی کف بهتر است که تا 12 ساعت روی سطح فرش شده پا نگذارید که تا کامل خشک نشده است . در بندکشی دیوار نیز باید مراقب باشید که ضربه به بدنه ودیوار کار شده نخورد و یا سنگینی به آن وارد نشود . قبل از مدت نصف روز هیچگاه روی آن آب نریزید یا به  بدنه آب نپاشید . مواد اسیدی و شوینده های قوی تا حدی مضرر می باشند برای بندکشی و سطح سرامیک شده که عمر آن را کوتاه می کند .

  در ویدیو زیر نحوه بندکشی صحیح کاشی موزائیکی را مشاهده می کنید :

 

 

جهت اطلاعات بیشتر با کالا ساخت  در تماس باشید ....

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت