بهترين رنگ براي سنگ و كاشي در مناطق سرد سير


بهترين رنگ براي سنگ و كاشي در مناطق سرد سير

تاریخ انتشار: 1397/04/16 18:30 | بازدید: 990

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

 

بهترین رنگ برای نمای ساختمان در شهرهای سردسیر

طراحی نمای بیرونی ساختمان یا آپارتمان همواره یکی از مهم ترین بخش های ساختمان سازی را به خود اختصاص می دهد و به دلایل متعدد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در طراحی نمای بیرونی ساختمان در شهرهای سردسیر مانند شهرهای غرب کشورمان، در کنار زیبایی، آیتم های متعدد دیگری همچون مقاومت در برابر یخ زدگی، مقاومت در برابر جدا شدن و افتادن نما، عایق بودن نما نسبت به سرما و رنگ نما نیز دخیل هستند. 

در میان موارد ذکر شده آیتم رنگ نمای ساختمان به سبب تاثیر به سزا در میزان جذب انرژی گرمایی خورشید توسط ساختمان، می تواند برای کمک به گرم شدن ساختمان در مناطق سردسیر بسیار مورد توجه قرار گیرد. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌های گرم و تیره قرار می گیرند مانند رنگ سیاه، قرمز، نارنجی، آجری، قهوه ای سوخته و شکلاتی نسبت به رنگ های سرد و روشن مانند سفید، آبی، سبز، کرم، خاکستری و غیره گرمای بیشتری را از محیط و تابش آفتاب به خود جذب می کنند. در بین رنگ های تیره، رنگ سیاه تمام طول موج های نور را جذب می‌کند و به گرما تبدیل می کند. بنابراین بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان در مناطق سردسیر سنگ نما با رنگ سیاه می باشد.

از بین سنگ های ساختمانی و سرامیک های متنوع موجود، سرامیک پرسلان با رنگ قهوه ای، سرامیک آجری با رنگ شکلاتی و سنگ های ساختمانی تراورتن با رنگ های گرم متنوع، برای ساکنان شهرهای سردسیر که نمی خواهند در نمای بیرونی ساختمان خود از رنگ سیاه استفاده کنند، جایگزین های بسیار مناسب، کاربردی و در عین حال زیبایی هستند.

روانشناسی رنگ های گرم در شهرهای سردسیر

استفاده از نماهای سرامیک، سنگ نما وآجر با رنگ های گرم و تیره در نمای بیرونی ساختمان علاوه بر کمک به گرم کردن فضای داخل ساختمان ها از طریق جذب گرما و انرژی تابشی، از طریق القای حس شور و هیجان نیز بیشتر از پیش موجب القای حس گرمی به ساکنان شهرهای سردسیر می شود. از نظر روانشناسی، رنگ های قرمز و نارنجی در نمای ساختمان احساس هیجان و گرما را به ذهن می آورد و به عنوان رنگ های انرژی زا درنظر گرفته می شوند، در صورتی که رنگ قهوه ای در عین حال که رنگ گرمی است، حس آرامش، آسایش و امنیت را نیز به وجود می آورد.

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت1 نظر

mahdi | 1397/05/19 12:55

سلام. وقت بخیر و خوشی.قیمت این نوع سنگ متر مربعی 24000 تومان است یا هر یک دانه سنگ 30*5.

مدیر سایت | 1397/05/23 19:31

سلام دوست عزیز
تمامی قیمت های سنگ بر حسب متر مربع هستند.

جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات