برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
رنگ ها در سنگ و کاشی در مناطق سردسیری

بهترين رنگ براي سنگ و كاشي در مناطق سرد سير

تاریخ انتشار: 1397/04/16 18:30 | بازدید: 1608

شرايط انتخاب رنگ محصولات در نماي بيروني ساختمان در مناطق سرد سير

بهترين رنگ براي سنگ و كاشي در مناطق سرد سير

طراحی نمای بیرونی ساختمان یا آپارتمان همواره یکی از مهم ترین بخش های ساختمان سازی را به خود اختصاص می­دهد و به دلایل متعدد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در پیاده سازی نمای ساختمان، معماران و طراحان همواره عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار می­دهند تا بتوانند نمایی ماندگار و چشم گیر اجرا نمایند. یکی از گزینه هایی که در پیاده سازی این بخش از ساختمان دارای اهمیت بالایی می­باشد، توجه به آب و هوای منطقه ای است که سازه در آن قرار دارد.

همانطور که می دانید کشور ایران دارای شرایط آب و هوایی گوناگونی می­باشد و از گرما بسیار زیاد گرفته تا سرما شدید و مرطوب را شامل می­شود. در این بین هر یک از اقلیم های کشور دارای ویژگی ها و شرایط خاصی می­باشند که در انتخاب متریال نما باید به آن ها توجه نمود. اگر به مقالات موجود در کالاساخت سری بزنید، درباره مصالح مناسب برای اقلیم گرمسیر برای شما همراهان عزیز مطالبی ارائه نمودیم. در این مقاله اما می­خواهیم به رنگ سنگ و کاشی مناسب در مناطق سردسیر بپردازیم.

در طراحی نمای بیرونی ساختمان برای شهرهای سردسیر مانند شهرهای غرب کشورمان، در کنار زیبایی، آیتم های متعدد دیگری همچون مقاومت در برابر یخ زدگی، مقاومت در برابر جدا شدن و افتادن نما، عایق بودن نما نسبت به سرما و رنگ نما نیز باید در نظر گرفته شوند.

 

تاثیر رنگ بر نمای ساختمان مناطق سردسیر

 

در میان موارد ذکر شده در مطالب بالا، رنگ نمای ساختمان به سبب تاثیر به سزایی که در میزان جذب انرژی گرمایی خورشید دارد، بسیار مورد توجه قرار می­گیرد. در واقع انتخاب رنگ مناسب می­تواند به گرم شدن فضای داخلی ساختمان کمک زیادی کند. در مناطق سردسیر رنگ‌هایی مانند سیاه، قرمز، نارنجی، آجری، قهوه ای سوخته و شکلاتی که در طیف رنگ‌های گرم و تیره قرار میگیرند، نسبت به رنگ های سرد و روشن مانند سفید، آبی، سبز، کرم، خاکستری و ...، گرمای بیشتری را از محیط و تابش آفتاب به خود جذب می­کنند. در بین رنگ های تیره، رنگ سیاه تمام طول موج های نور را جذب کرده و به گرما تبدیل می­کند. بنابراین می­توان گفت بهترین رنگ برای نمای بیرونی ساختمان در مناطق سردسیر سنگ نما با رنگ سیاه می­باشد.

 

روانشناسی رنگ های گرم در شهرهای سردسیر

 

استفاده از نماهای سرامیک، سنگ نما وآجر با رنگ های گرم و تیره در نمای بیرونی ساختمان علاوه بر کمک به گرم کردن فضای داخل ساختمان ها از طریق جذب گرما و انرژی تابشی، از طریق القای حس شور و هیجان نیز بیشتر از پیش موجب ایجاد حس گرمی برای ساکنان شهرهای سردسیر می­شود. از نظر روانشناسی، رنگ های قرمز و نارنجی در نمای ساختمان احساس هیجان و گرما را به ذهن می­آورد و به عنوان رنگ های انرژی زا درنظر گرفته می­شوند، در صورتی که رنگ قهوه ای در عین حال که رنگ گرمی است، حس آرامش، آسایش و امنیت را نیز به وجود می­آورد.

 

برخی از مصالح مناسب در مناطق سردسیر

 

از بین سنگ های ساختمانی و سرامیک های متنوع موجود در بازار ساخت و ساز، سرامیک پرسلان با رنگ قهوه ای، سرامیک آجری با رنگ شکلاتی و سنگ های ساختمانی تراورتن با رنگ های گرم متنوع، برای ساکنان شهرهای سردسیر که نمی­خواهند در نمای بیرونی ساختمان خود از رنگ سیاه استفاده کنند، جایگزین های بسیار مناسب، کاربردی و در عین حال زیبایی هستند. در این میان سنگ های تراورتن علاوه بر رنگ های متنوعی که دارند، از مقاومت خوبی در برابر سرما و یخبندان برخوردار هستند و گزینه خوبی برای مناطق سردسیر می­باشند. برخی از انواع سنگ های تراورتن با زمینه گرم و تیره که مناسب برای اقلیم سرد هستند، شامل موارد زیر می­شوند :

  • سنگ تراورتن شکلاتی دهشیر
  • سنگ تراورتن قرمز آذرشهر
  • سنگ تراورتن سیلور تکاب
  • سنگ تراورتن زرد آذرشهر
  • سنگ تراورتن قرمز و زرد اصفهان

برای مشاهده و خرید سنگ نما و سرامیک در انواع متنوع می­توانید به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما از طریق واتس اپ، تلگرام و تماس تلفنی ارتباط برقرار کنید.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت