ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
بهترین سنگ های کرم تراورتن در ایران کدام است؟

بهترین سنگ های کرم تراورتن در ایران کدام هستند؟

تاریخ انتشار: 1402/02/30 10:21 | بازدید: 406

کشور ایران را می توان یکی از بزرگترین تولید کنندگان سنگ تراورتن در جهان دانست معادن بسیار متعدد از این سنگ در نقطه نقطه ایران تنوع بالایی را از سنگ تراورتن به همراه داشته است به طوری که می توان گفت کشور ایران در تنوع رنگ سنگ تراورتن حرف اول دنیا را می زند در این مقاله سعی کردیم برای همراهان کالا ساختی خود بهترین سنگ های کرم تراورتن در ایران آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 


سنگ تراورتن کرم رامشه

 

یکی از سنگ های کرم تراورتن است که دارای صورت بندی های مختلف می باشد به عبارتی می توان گفت این سنگ شباهت بسیار زیادی به سنگ حاجی آباد ابروبادی دارد ولی خلل و فرج آن بیشتر از رنگه حاجی آباد است که به نسبت مقاومت فشاری آن را کمتر میکند این سنگ عموما به دو صورت موج دار و بدون موج فرآوری می شود و به صورت کلی می توان سنگ را به دسته های سنگ تراورتن بی موج رامشه، سنگ تراورتن موج دار رامشه و سنگ تراورتن کرم روشن رامشه، دسته بندی نمود که غالباً کاربرد آن در نمای بیرونی به صورت پلاک می باشد. معدن سنگ تراورتن رامشه در شهر رامشه در استان اصفهان واقع شده است . البته به صورت دقیق تر می توان گفت معدن استخراج سنگ تراورتن رامشه در منطقه آب ترش رامشه در نزدیکی جرقویه علیا در استان اصفهان واقع شده است. این سنگ از سنگهای تراورتن کرم با قیمت مناسب به حساب می آید که برای پروژه هایی با بودجه مالی کم انتخاب مناسبی است.

 
سنگ تراورتن کرم یزد

 

سنگ تراورتن یزد یا همان تراورتن دهشیر که با توجه به نام آن میتوان فهمید از معدن استان یزد در شهرستانی به نام دهشیر و روستای حضر آباد استخراج می شود این سنگ به جهت رنگ زیبایی که تارت عموماً در نماهای کلاسیک و رومی استفاده می شود تخلخل سنگ تراورتن یزد کم است و و این امر باعث می شود ساب پذیری سنگ بسیار بهتر از بقیه سنگ های تراورتن انجام شود سوراخ های سنگ تراورتن یزد ریز هستند و بدین جهت موجب می شود که سطح صاف و یکنواختی را پس از فرآوری به ما بدهند. باید توجه داشت که درجه بندی سنگ تراورتن یزد را میتوان با توجه به میزان خلوص و روشنی سنگ دانست که هر چقدر رنگ سنگ روشن تر باشد کیفیت بالاتر و هر چقدر سنگ دارای رنگ تیره و هاله های صورتی و سیاه باشد عموما سورت آن پایین تر و ضعیف تر و به نسبت قیمت آن کمتر است.

 


سنگ تراورتن کرم طرق

 

این سنگ را می توان یکی از پرطرفدارترین سنگ های کرم دانست طیف رنگی این سنگ از کرم تیره و قهوه ای مایل به بژ موجود است که به دو صورت موج دار و بدون موج فرآوری می شود باید در نظر داشت که از پرمصرف ترین سنگهای تراورتن طرق می توان به نوع تراورتن طرق بی موج اشاره نمود که عموما ابعاد مورد تقاضای آن به جهت مصرف در سنگ نما ابعاد شمش و طولی است. این سنگ به دلیل یکنواخت بودن از پرطرفدارترین تراورتن ها میباشد معدن سنگ تراورتن کرم طرق در شهرستان کاشان از توابع استان اصفهان است سنگ تراورتن کرم طرق حدود ۱۰ درصد از معادن سنگ های ساختمانی کل کشور را به خود اختصاص داده است.

 

بهترین سنگ کرم تراورتن ایران

 

سنگ تراورتن اصفهان

 

این سنگ نیز یکی از سنگ هایی است که در دسته سنگ های تراورتن کرم قرار می گیرد سنگ تراورتن اصفهان دارای استحکام خوبی است و زیبایی بسیار قابل توجهی دارد و می‌توان آن را یکی از مناسب ترین سنگهای تراورتن دانست که هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کیفیت مصرف کننده را راضی نگه می دارد سنگ تراورتن اصفهان دارای طیف رنگی کرم می باشد و معدن آن همانطور که مشخص است در استان اصفهان قرار دارد.

 


سنگ تراورتن کرم تکاب

 

با اطمینان می توان گفت که این سنگ یکی از خاص ترین سنگ های تراورتن می باشد که عموماً رنگ آن است از روشن تا تیره کشیده می شود این سنگ دارای رنگ ثابت و جذب بسیار پایین است سنگ تراورتن کرم تکاب به دو صورت موج دار و بدون موج برش خورده و فرآوری می شود معدن سنگ تراورتن تکاب در شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی می باشد از ویژگی های خاص و متفاوت این سنگ شفافیت بالا، رنگ ثابت و یکنواختی آن همیشه چشم سازندگان را به خود جلب نموده است. در نظر داشته باشید که ما در این مقاله سنگ تراورتن تکاب را در دست سنگهای کرم قرار دادیم اما باید توجه کرد که در دسته سنگهای تراورتن سوپر تکاب ما عموماً رنگ های سفید و بسیار روشن را نیز مشاهده می نماییم..

 

سنگ تراورتن کرم ورتون

 
به طور کلی می‌توان گفت سنگ تراورتن کرم ورتون مانند دیگر سنگ های دسته بندی شده در تراورتن ها متخلخل است که عموما منافذ آن با رزین و اپوکسی پر میشود این سنگ از معدن واقع در شرق استان اصفهان در منطقه‌ای با نام ورتون استخراج می شود سنگ تراورتن ورتون تم رنگی کرم روشن تا بژ را در بر میگیرد و عموما هاله قهوه ای بسیار زیبایی را می توان به صورت موج های زیبا در سطح سنگ مشاهده نمود باید توجه داشت که این سنگ نیز مانند دیگر سنگ های تراورتن هم به صورت موج دار و هم به صورت بی موج برش داده می شود که البته بی موج ان به جهت یکدست بودن رایج تر است درجه کیفی سنگ ورتون به میزان روشنی سنگ بستگی دارد و هر چقدر میزان تخلخل و رگه های آن کمتر باشد قیمت سنگ به مراتب بالاتر میرود.

 

بهترین سنگ های کرم تراورتن در ایران کدام است؟


سنگ تراورتن آبگرم محلات

 

از جمله سنگهای تراورتن با زمینه روشن سنگ تراورتن آبگرم محلات است که دارای تم رنگی کرم روشن و شکلاتی است و در برخی از سورت های آن زمینه سفید را می توان مشاهده نمود که دانه های مشکی در آن خودنمایی می کند سنگ تراورتن آبگرم محلات دارای سطحی یکنواخت با تخلخل های ریز و گاهی بزرگ است که سورت ضعیف آن عموما دارای حفره های بزرگ و رنگ کرم سیر است. رایج ترین نوع برش سنگ تراورتن محلات به صورت بی موج است زیرا هم استحکام سنگ را بالا میبرد و هم زیبایی و جلوه قابل توجهی دارد اما در کل می توان گفت که سنگ های تراورتن محلات هم به صورت موج دار و هم به صورت بدون موج قابل فرآوری هستند که رایج ترین نوع برش آن به جهت استفاده در نما به صورت طولی است. معادن این سنگ در شهرستان آبگرم واقع در محلات از استان مرکزی می باشد که عموماً حاصل فعالیت چشمه های آبگرم این منطقه است و در اصل می توان گفت این معدن همسایه معادنی از جمله تراورتن حاجی آباد و عباس آباد است.

 

بهترین سنگ کرم تراورتن در ایران چیست؟

 

سنگ تراورتن کرم آتشکوه


از حق نگذریم بدون شک یکی از زیباترین و بهترین سنگ های کرم سنگ اتشکوه است که می‌توان آن را در دسته سنگهای نمای لوکس قرار داد که دارای ویژگی های فیزیکی ان بسیار مناسب است این سنگ در برابر شکستگی، پریدگی، رنگ رفتگی و ساییدگی بسیار مقاوم است سنگ تراورتن اتشکوه دارای رنگ کرم بسیار جذابی که می توان ان را در دسته سنگ های کرم با خلوص بالا قرار داد. سنگ تراورتن آتشکوه عموماً در نمای رومی و کلاسیک استفاده می شود که ساب بالای آن در چنین نمایی جلوه‌ای چند برابر از خود نشان می دهد . این سنگ به جهت کیفیت بالا، ساب خوب و همچنین رنگ یک دستان از قیمت بسیار بالاتری به نسبت بقیه سنگهای تراورتن ذکر شده در متن برخوردار است.
معدن سنگ تراورتن آتشکوه در در فاصله ۳ کیلومتر مانده به شرق شهر نیم ور در استان مرکزی قرار گرفته است که اولین بار توسط زنده یاد قنبر رحیمی افتتاح و به بهره برداری رسید سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار تن سنگ از معدن سنگ آتشکوه بهره برداری می شود و عموماً کوپ خام آن به کشورهای دیگر نیز صادر می شود البته باید ذکر شود که این معدن تقریباً رو به پایان است است و خریداران سنگ سوپر آتشکوه همیشه برای پیدا کردن این سنگ به سختی می‌افتند البته شما می توانید با مراجعه به سایت کالا ساخت نمونه های موجود سنگ تراورتن آتشکوه را مشاهده و خریداری نمایید.

 

جمع بندی


در ادامه می توان گفت در دسته سنگ های تراورتن کرم میتوان سنگ های دیگری را نیز قرار داد که شاید در نگاه اول از جمله سنگ های سفید و روشن به حساب بیایند ولی سورت های ضعیف این سنگ ها دارای طیف کرم نیز هستند. از جمله سنگ هایی که سورت سوپر آنها سفید و سورت ضعیف آنها عموماً کرم و کرم روشن هستند می توان به سنگ تراورتن عباس آباد، سنگ تراورتن طبس، سنگ تراورتن حاجی آباد و سنگ تراورتن دره بخاری اشاره نمود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از نمونه سنگهای تراورتن کرم و حتی ترکیب سنگهای تیره و روشن در نمای ساختمان، ترکیب متریال های دیگر با سنگ های تراورتن کرم به صورت کاملا رایگان از همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش سنگ ساختمانی در سایت کالا ساخت مشاوره رایگان دریافت نموده و نمونه های دسته بندی های مختلف هر یک از سنگ های ذکر شده را به صورت عکس و فیلم در هر یک از شبکه های اجتماعی انتخابی خود مشاهده نمایید.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت