برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
بهترین رنگبندی برای آشپزخانه

بهترین رنگبندی برای آشپزخانه

تاریخ انتشار: 1398/05/10 12:28 | بازدید: 245

بهترین رنگبندی برای آشپزخانه

 

امروزه در سبک های معماری افراد بر آن شده اند که ساختمانی با رنگ بندی خاص و منحصر به فرد دیزاین کنند ساختمانی که همیشه نشستن در آن لذب بخش و خواستنی باشد و پس از مدت زمانی طولانی فضا را تکراری و قدیمی جلوه دهد در این شرایط عموما کارخانه ها طرح ها و رنگ ها و ابعاد متعددی را تولید می کنند که میتواند با توجه به سلیقه و نظر خود طرح و سبک خاص خود را اجرا نمایید

اولین و مهمترین قسمت این مساله این است که خلاقیت قدم اول زیبایی و خاص بودن است بگذارید بقیه از سبک شما پیروی کنند و حتما این نکته را در نظر داشته باشید که زیبایی عموما یک امر نسبی است شاید فضایی که از نگاه شما بسیار زیبا و خاص است از نگاه من مخاطب چیزی ساده باشد پس در نگاه های اول در نظر بگیرید که سلیقه ی شما از تمام افراد مهمتر است.

با توجه به نکات گفته شده یکی از مهمترین و پر اهمیت ترین مسایل انتخاب کاشی و سرامیک آشپزخانه و به عبارتی عمده رنگ مورد استفاده در فضای آشپزخانه است. پیشنهاد می شود ترجیحا از رنگ هایی با میزان ترکیب شوندگی بالا با رنگ های دیگر استفاده شود به طور مثال رنگ های دارای طیف رنگی خنثی و یا سفید از زیبایی خاصی برخوردار هستند و این امکان را ایجاد می کند که تغییر دکوراسیون با هرگونه طیف رنگی امکان پذیر باشد.

در این شرایط به آسانی می توان با تغییر رنگ اندکی از وسایل آشپزخانه کل دکوراسیون فضا را تغییر داد به طور مثال با تغییر رنگ اشیاء روی اپن تغییر برچسب ها و استیکر های کاشی و سرامیک و کاشی بین کابینتی و حتی ظروف تزئینی موجود بر روی آن رنگ بندی کل فضا را تغییر داد.

نکته ی مورد اهمیت دیگر اینکه انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه های کوچک می تواند فضا را بزرگتر و زیباتر نشان دهد. با توجه به اندکی اطلاعات رنگ شناسی می توان فضایی خاص و زیبا خلق نمود که در متن زیر گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شد که به بررسی چند نمونه از سبک ها و رنگ های خاص مورد استفاده در آشپزخانه می پردازد.


 رنگ‌های روشن برای آشپزخانه

 

آشپزخانه از جمله فضاهایی است که نظافت و تمیزی در آن بسیار مورد اهمیت و توجه است پس رنگ های روشن یکی از اصلی ترین ویژگی هاییی که دارد این است که به آسانی و با اندکی دقت می توانید آنها را تمیز و پاکیزه نمود. دومین مساله بازتاب نوری است که فضای کوچک شما را بزرگتر جلوه می کند دقت داشته باشید در انتخاب کاشی و سرامیک آشپزخانه بهتر است از کاشی هایی با لعاب براق استفاده شود که تمیز نمودن آنها بسیار ساده تر است لعاب های برجسته کار شما را سختتر می کند.
انتخاب رنگ‌های روشن برای آشپزخانه ها بسیار مناسب است زیرا ظاهری شاد و تازه‌ به آشپزخانه های تنگ و کوچک می‌دهد. در عین حال انتخاب رنگ‌های متعادل کننده برای رنگ های خنثی نشان می‌دهد شما خود را محدود به رنگ سفید یا کرم ننموده اید.

 

رنگ های تنظیم کننده اشتها برای آشپزخانه

 

بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه های معتبر دنیا رنگ ها اثر مستقیمی بر روی اشتهای افراد دارند به طوری که رنگ های گرم همانند رنگ های زرد قرمز نارنجی اشتها را به طور چشمگیری افزایش می دهند . شاید توجه کرده باشید که در بیشتر رستوران های سطح شهر این رنگ ها را مشاهده نموده اید بدون اینکه دلیل اصلی آن را بدانید و به عبارتی اشتهای بیشتر مشتری در این مراکز مساوی است با فروش و سود بیشتر آنها. در حالی که رنگ ها یآبی و نیلی بیشتر موجب می شوند که اشتهای افراد کمتر شود قوانین رنگ شناسی عموما گوشزد می کند که رنگ هایی با طیف سرد بیشتر موجب می شوند که افراد حس گرسنگی کمتری داشته باشند از جمله این دستهخ رنگ ها می توان به رنگ های آبی نیلی طوسی خاکستری و غیره اشاره نمود. بنابراین در منزل های شخصی ترجیحا از این رنگ ها استفاده می شود تا مانع از پرخوری شوند.

 

استفاده از رنگ های خنثی در آشپزخانه

 

 

در ابتدای کلام به تاثیر رنگ های خنثی پرداختیم و ذکر شد که این رنگ ها عموما هوشمندانه ترین انتخاب ها هستند که میتوانند فضای شما را بزرگتر و دلباز تر نشان دهند و به عبارتی آشپزخانه هایی با رنگ های خنثی فضا را مرتب تر و خلوت تر نشان می دهند حتی اگر وسایل آشپزخانه ی شما مربوط به دوره های مختلف باشد.
توجه داشته باشید در رنگ های خنثی شما این امکان را دارید که به آسانی هر رنگی را با این فضا ترکیب نمایید و با هر گونه نورپردازی و رنگ بندی می توانید این رنگ را به تعادل برسانید که این مساله نیز امری سلیقه ای است اگر نگران تغییر دکوراسیون متعدد و همچنین سلیقه های مختلف هستید پس صد در صد رنگ خنثی میتواند نیاز شما را برطرف نماید و همه را راضی نگه دارد.

استفاده از فیتیله های سیگاری در بین رنگ های خنثی جلوه ای زیبا به کار شما می دهد.

 

رنگ های به روز برای آشپزخانه

 

اگر وسایل آشپزخانه شما قدیمی هستند با رنگ های مد روز به آنها جلا و زیبایی دهید این رنگ ها موجب می شوند نا خودآگاه قدیمی بودن وسایل شما کمتر به چشم بیاید به طور مثال می توان از دو رنگ خاکستری و بنفش استفاده نمود که بنفش تداعی کننده اقتدار و ثروت است و جلوه ی خاصی به منزل شما می دهد.

البته سعی کنید دقت داشته باشید که رنگ های سالی که انتخاب می کنید شاید فقط یکسال برای شما دوام بیاورد و سال بعد دیگر زیبایی و خاص بودن خود را نداشته باشد پس سعس کنید در ابتدا سلیقه خود را با رنگ های مد روز همخوانی دهید و در نهایت جدول رنگ و استفاده از آن را جدی بگیرید.

در این متن تلاش شد که اطلاعاتی هر چند مختصر و کوتاه به شما عزیزان و همراهان کالاساخت داده شود امید است فضایی زیبا و سرشار از آرامش برای خود و عزیزانتان خلق نموده و آرالمشی روز افزون رادر آن تجربه نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت