برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
بهترین سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی

بهترین سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی

تاریخ انتشار: 1399/03/12 08:33 | بازدید: 184

سنگ به عنوان یک پدیده طبیعی به همراه انرژی های بسیار زیاد یکی از اولین انتخاب های افراد

بهترین سنگ آنتیک برای دکوراسیون داخلی

 سنگ به عنوان یک پدیده طبیعی به همراه انرژی های بسیار زیاد یکی از اولین انتخاب های افراد در پیاده سازی فضای داخلی و خارجی ساختمان می باشد. همانطور که می دانید توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان این روزها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و طراحان همواره به دنبال اجرای یک محیط متفاوت و زیبا در فضای داخلی ساختمان هستند. در حقیقت اجرا دکوراسیون داخلی تنها به چیدمان مبلمان ها، پرده ها، چیدمان اسباب اساسیه و ... محدود نمی شود بلکه در وهله اول آنچه که مهم است، انتخاب متریال مناسب در پوشش دیوار ها، کف و دیگر قسمت های ساختمان نیز می باشد. در میان انواع مصالح ساختمانی استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی گرایش جدیدی نمی باشد و افراد از سال های پیشین  برای تزیین محیط خانه خود از این متریال بهره گیری می نمودند و هیچ وقت از داشتن و دیدن آن خسته نمی شدند. امروزه نیز با توجه به تنوع بسیار بالایی که سنگ های ساختمانی از آن بهره مند می باشند، استفاده از آن ها به افراد امکان اجرا طرح های بسیار مختلف و جدیدی را می دهد. در علم فنگ شویی نیز سنگ ها یکی از عناصر بسیار انرژی بخش هستند که سبب تقویت بسیاری از عناصر دیگر همچون چوب، فلز و ... می شوند و با انرژی که به محیط اطراف خود می دهند سبب ایجاد آرامش در فضا می گردند. در حال حاضر و با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود ابزار های برش و فراوری جدید سنگ های ساختمانی در مدل های بسیار جدید و متنوعی فراوری و تولید می گردند که در میان انواع آن ها سنگ های آنتیک یکی از پر مصرف ترین و پر طرفدارترین نمونه ها به منظور دکوراتیو نمودن فضای داخلی ساختمان می باشند. در تعریف سنگ های آنتیک باید بگوییم که این نمونه محصولات از برش و فراوری سنگ های طبیعی همچون تراورتن، مرمریت، مرمر و برخی سنگ های دیگر به صورت گیوتین، پروفیل، چند بعدی و ... تولید می گردند. این سنگ ها به سنگ های دکوراتیو نیز شهرت دارند و از ویژگی های مثبت فراوانی برخوردار می باشند. تنوع بالا در سنگ های آنتیک اکثر سلایق را پوشش می دهد و از آن ها در بخش های مختلف دکوراسیون داخلی همچون:

 • بین کابینت آشپزخانه
 • پوشش دیوار های داخلی
 • دیوار پشت تلویزیون
 • فضای اطراف شومینه
 • زیر اپن آشپزخانه
 • زیر پله و دیوار بغل آن
 • قاب دور پنجره ها و درب ها
 • ایجاد قاب تزیینی

و بسیاری موارد دیگر برخورداری می نمایند.

 

نکات مهم در انتخاب بهترین سنگ آنتیک

همانطور که اشاره نمودیم سنگ های آنتیک از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند و بهره گیری از آن ها بیشتر به سلیقه شما ارتباط دارد. شما می توانید از این سنگ ها به تنهایی و یا در ترکیب با یکدیگر و حتی ترکیب با دیگر مصالح ساختمانی همچون آجر، چوب، کناف و ... بهره گیری نمایید. اما برای انتخاب بهترین گزینه سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی گروه کالاساخت برخی نکات مهم را که بهتر است در نظر داشته باشید، برای شما همراهان عزیز در زیر ارائه نموده است تا با برخورداری از آن ها بتوانید راحت تر و سریع تر سنگتان را انتخاب نمایید.

در انتخاب سنگ آنتیک بهتر است 5 اصل زیر را در نظر داشته باشید:

 •  ابعاد فضا :

یکی از نکاتی که شما بهتر است در انتخاب سنگ آنتیک خصوصا به منظور پوشش دیوار های داخلی در نظر بگیرید ابعاد فضایی است که می خواهید از سنگ آنتیک در آن بهره گیری نمایید. برای مثال اگر شما می خواهید در یک فضای بزرگ مانند سالن های وسیع و یا دیوار های بغل پله بلند، از سنگ آنتیک استفاده نمایید، می توانید از این محصولات با ابعاد بزرگ بهره گیری کنید اما اگر فضای مورد نظر شما کوچک است و یا به منظور تزیین دیوار بین کابینتی آشپزخانه از این سنگ ها می خواهید استفاده کنید بهتر است از نمونه هایی که ابعاد کوچک دارند، برخورداری نمایید. ابعاد بزرگ این سنگ ها در فضاهای محدود سبب کوچک تر به نظر رسیدن دکوراسیون می گردد و چندان ظاهر جالبی ندارد.

 •  روشنایی محیط :

از دیگر نکات قابل توجه در انتخاب بهترین سنگ آنتیک، روشنایی محیطی که می خواهید از این محصولات در آن استفاده کنید، می باشد. در توضیح این نکته باید بگوییم که در فضاهای کم نور و تاریک مانند طبقه های زیر زمینی و یا اتاق خواب ها و آشپزخانه های بدون پنجره استفاده از سنگ های آنتیک با رنگ های تیره توصیه نمی شود، چراکه سبب تیرگی بیشتر فضا و تاریک شدن بیشتر آن ها می شود و در نهایت سبب ایجاد حس افسردگی و کرختی در افراد می گردد. اما بهره گیری از سنگ های روشن و سفید در اینگونه محیط ها سبب افزایش نور در فضا و سرزنده شدن افراد می گردد. سنگ های تیره در ترکیب با سنگ های روشن و سفید در فضاهای بزرگ و روشن می تواند بهترین و لوکس ترین گزینه باشد.

 •  توان خرید :

گزینه دیگری که نه تنها در انتخاب سنگ آنتیک بلکه در انتخاب انواع سنگ های ساختمانی بسیار تاثیر گذار است، توان خرید افراد می باشد. همانطور که چندین بار اشاره نمودیم سنگ های آنتیک تنوع بسیار بالایی  دارند و همین نشان دهنده تنوع در قیمت آن ها می باشد. برخی از آنتیک ها که دارای جنسی از سنگ های منحصر به فرد مانند مرمرها هستند و یا در مدل های جدید همچون چند بعدی فراوری می شوند، از قیمت بالاتری به نسبت دیگر انتیک ها برخوردار می باشند. این سنگ ها در پروژه های انبوه و یا با بودجه کم چندان به صرفه نمی باشند و مدیران یک پروژه ساختمانی یا صاحبان ملک باید با توجه به میزان بودجه خود سنگ مناسب را انتخاب نمایند.

 •  رنگ دکوراسیون داخلی:

توجه به رنگ دکوراسیون داخلی یکی دیگر از نکاتی می باشد که شما می توانید به منظور انتخاب بهتر سنگ آنتیک آن را در نظر داشته باشید. رنگ دکوراسیون داخلی شامل رنگ کف فرش، سقف، مبلمان، پرده ها و عناصر مختلف تشکیل دهنده فضای داخلی ساختمان می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن رنگ هر یک از این عناصر از میان انواع بسیار مختلف سنگ های آنتیک گزینه مناسب را انتخاب نموده و یک هارمونی رنگ زیبا در دکوراسیون خود ایجاد نمایید.

 •  سلیقه افراد :

در آخر باید به این نکته اشاره نماییم که سلیقه شما اولین حرف را می زند و مهم ترین گزینه سلیقه شما می باشد. بهترین سنگ آنتیک محصولی است که در شما ایجاد انرژی های خوب و حس مثبت می نماید و شما به استفاده از آن علاقه مند هستید.

 

قابل توجه :

در میان انواع نکاتی که برای شما ارائه نمودیم یکی از نکات ایمنی که باید به آن توجه نمایید، این است که اگر بچه کوچک و خردسال دارید و در فضاهای پایینی دکوراسیون خود یا اتاق خواب ها می خواهید از سنگ آنتیک بهره گیری نمایید بهتر است به سراغ نمونه های گیوتین از این سنگ نروید، چرا که سطح خشن و نا منظم این سنگ می تواند سبب آسیب به فرزند شما گردد. استفاده از سنگ های پروفیل ساب خورده پیشنهاد کالاساخت برای افرادی که دارای این شرایط هستند، می باشد.

 

شما همراهان عزیز می توانید به بخش سنگ آنتیک در سایت گروه تولیدی و فرشگاهی کالاساخت مراجعه نمایید و با انواع بسیار زیاد این سنگ ها در اشکال مختلف اشنا شوید و گزینه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت