برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
بهترین و معرفی نوع سنگ مرمریت

بهترین سنگ مرمریت کدام است؟

تاریخ انتشار: 1398/03/29 20:46 | بازدید: 224

بهترین نوع سنگ مرمریت کدام است؟

بهترین سنگ مرمریت کدام است؟

 

 

بهترین نوع سنگ های مرمریت کدام هستند؟

 

سنگ مرمریت یکی از انواع سنگ های ساختمانی می باشد که در ساخت نمای داخلی ساختمان بسیار کاربرد دارد. این سنگ نوعی سنگ دگرگون شده است که با تبلور مجدد سنگ آهک به وجود می آید. از انواع سنگ های مرمریت در کشور ایران می توان به سنگ مرمریت دهبید، سنگ مرمریت هرسین، سنگ مرمریت صلصالی، سنگ مرمریت پرطاووسی، سنگ مرمریت آباده و سنگ مرمریت خوی اشاره کرد که در این بین بهترین نوع سنگ های مرمریت سنگ دهیبد و سنگ هرسین می باشند.

 

معرفی سنگ مرمریت دهبید

 سنگ مرمریت دهبید یکی از بهترین و زیباترین انواع سنگ های مرمریت می باشد که صادرات آن به خارج از ایران نیز صورت میگیرد و برای صادرات این سنگ از سورت سوپر استفاده می شود. تراکم بالای ذرات تشکیل دهنده و جذب آب پایین این سنگ نسبت به دیگر سنگ های مرمریت نیز از دیگر دلایل استقبال مشتریان از این سنگ می باشد. نام سنگ دهبید از شهری در شمال استان فارس با همین نام گرفته شده است و دهبید انگورک، دهبید شایان، دهبید ثمین، دهبید چاه مرغی، دهبید زارعی ، دهبید آرین،  دهبید حسن آباد و دهبید کوه سفیدو ... از جمله انواع سنگ مرمریت دهبید در ایران می باشد.

 

ویژگی های ظاهری سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید یکی از زیباترین سنگ های مرمریت با زمینه روشن می باشد واز ویژگی بارز این سنگ سطح صاف و براق آن است که زیبایی بسیار زیادی به ساختمان می بخشد. سطح سنگ دهبید به قدری صاف و شفاف است که می تواند نور را از خود عبور دهد و این ویژگی سبب می شود تا در محیط هایی که فاقد نور کافی هستند با انعکاس نور روشنایی فضا را افزایش دهد. این سنگ دارای رنگ ها و طرح های منحصر به فردی می باشد و از رگه های یخی در داخل خود بهره مند است که هرچه این رگه ها بر روی آن کمتر باشد در نتیجه سنگ یک دست تر می باشد و از کیفیت بالا تری برخوردار است. این سنگ به رنگ های مشکی، کرم و سفید قابل مشاهده است و رنگ کرم  آن به صورت کرم روشن، کرم تیره و کرم مایل به تیره میباشد که دهبید کرم دارای زمینه ای شفاف و روشن است. قیمت سنگ دهبید بسته به رنگ ها ومیزان ضفافیت آن دارد به این صورت که هرچه این سنگ سفید و یکدست باشد قیمت آن نیز بالا تر است.

اسلب مرمریت دهبید

سنگ اسلب
 

کاربرد سنگ مرمریت دهبید

از سنگ مرمریت دهبید در قسمت های مختلف نمای داخلی ساختمان استفاده می شود. البته استفاده از این سنگ بیشتردر ساختمان ها و پروژه هایی که لوکس و گرانقیمت هستند انجام می شود چراکه بهره گیری از این سنگ در پروژه های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست. از جمله موارد استفاده سنگ دهبید می توان به قسمت های زیر اشاره نمود:

  • کف ساختمان:

 بیشترین کاربرد سنگ مرمریت دهبید و مخصوصا رنگ کرم روشن آن در ساخت کف سالن ساختمان، کف لابی هتل های مجلل، کف راهروها و کف پوش واحد های تجاری می باشد. این سنگ با روشنایی و شفافیتی که دارد علاوه بر بخشیدن زیبایی و شکوه به ساختمان باعث افزایش نور محیط می شود. بسیاری از هتل های ایران و تعداد زیادی از منازل مسکونی مجلل در تهران از سنگ مرمریت دهبید به عنوان سنگ فرش خود استفاده نموده اند.

  • پلکان:

استفاده از سنگ مرمریت دهبید مشکی و کرم در ساخت پلکان سالن های مجلل، هتل ها و پاساژها جلال و شکوه بسیاری به آن ها می بخشد .

  • قرنیز :

از این سنگ به دلیل ساب پذیری بالا و استحکام بسیار مناسبی که دارد در ساخت و تولید قرنیز نیز می توان استفاده نمود.

 

معرفی سنگ مرمریت هرسین

سنگ مرمریت هرسین یکی دیگر ازبهترین سنگ های مرمریت می باشد که به دلیل زیبایی، استحکام و مقاومتش در برابر آتش و فرسایش شهرت یافته است. معادن سنگ مرمریت هرسین در شهر هرسین دراستان کرمانشاه واقع شده است و این سنگ دارای سابقه ی بالایی در سنگ کاری در ایران میباشد. سنگ مرمریت هرسین از دو معدن سردار و شهاب سنگ استخراج میگردد . خرید و فروش این سنگ در بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان به صورت گسترده ای می باشد و این خود بیانگر کیفیت این سنگ می باشد.

ویژگی های ظاهری سنگ مرمریت هرسین

سنگ مرمریت هرسین دارای زمینه روشن کرم و خاکستری می باشد که  برخی از آن  از رگه های کریستالی کم و بیش در بافت خود بهره مند است. درجات سوپر وممتاز این سنگ روشن و فاقد این رگه ها هستند و درجات پایین ترش تیره و دارای رگه های کریستالی زیادی هستند که این درجه بندی بر قیمت آن تاثیرگذار است.  رنگ ملایم و ساب پذیری بالا از مشخصه های بارز این سنگ است. سنگ مرمریت هرسین به رنگ های سفید، کرم و خاکستری قابل مشاهده است که سورت سفید آن برترین سورت آن می باشد.

کاربرد سنگ مرمریت هرسین:

این نمونه از سنگ های مرمریت مانند دیگر نمونه  سنگ های مرمریت مناسب استفاده در نمای داخلی ساختمان می باشد و استفاده از آن در نمای خارجی توصیه نمی شود. در زیر به کاربرد این سنگ در بخش های مختلف ساختمان می پردازیم:

  • کفپوش ساختمان:

این سنگ با زمینه روشن و شفافی که دارد می تواند جلوه بسیار زیبا و باشکوهی به هتل های لوکس ، مراکز تجاری بزرگ و واحدهای مسکونی ببخشد. در واقع یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ مرمریت هرسین استفاده به عنوان سنگ کف است.

  • تزئینات داخلی:

از سنگ مرمریت هرسین در دکوراسیون داخلی و ساخت تزئینات ساختمان می توان استفاده نمود. برای مثال در ساخت حاشیه آسانسور و پنل های تزئینی برای ساختمان های باشکوه و هتل ها می توان از این سنگ استفاده نمود.

  • دیوارهای داخلی:

ظاهر سیقلی و روشن سنگ مرمریت هرسین مناسب برای ساخت دیوار لابی، پارکینگ و فضاهای داخلی می باشد که سبب افزایش نور محیط می شود.

  • پلکان:

روشنی، استقامت و مقاومت  سایشی سنگ مرمریت هرسین موجب شده است تا این سنگ بیشتر از دیگر سنگ های مرمریت در بخش پلکان مورد استفاده قرار گیرد. پلکان به دلیل رفت و آمد بالایی که برروی آن ها صورت می گیرد نیازمند سنگی مقاوم هستند که  سنگ مرمریت هرسین از مقاومت خوبی در برابر ضربه و فرسایش برخوردار است.

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت