تاثیر تابلو فرش در دکوراسیون خانه


تاثیر تابلو فرش سرامیکی در دکوراسیون خانه

تاریخ انتشار: 1397/08/03 06:43 | بازدید: 303

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

تاثیر تابلو فرش در دکوراسیون خانه

 

قطعا فرش یکی از اجزا جدایی ناپذیر هر خانه ی ایرانی است که با نقش و نگارهای خود، جلوه ای از هنر و زیبایی را به نمایش درمی آورد.  فرش ها در اندازه ها و طرح های مختلف بر کف خانه جای می گیرند و فضایی سرشار از رنگ و نقش را ایجاد می کند.

اما استفاده از فرش در طراحی دکوراسیون، فقط محدود به کف نیست و پدیده ای چون تابلو فرش نیز می تواند زینت بخش دیوار و فضای خانه ی شما باشد.

 

تابلو فرش

 

تابلو فرش یک اثر هنری اصیل است که کاملا جنبه تزئینی دارد و همچون تابلو روی دیوار نصب می‌شود. تار و پود گره‌ زده شده ‌ای که در میان چهارضلعی کقاب قرار گرفته و روی دیوار نقش می‌بندد . ابعادی که برای تابلو فرش ها در نظر گرفته می شود، متفاوت است و معمولا از ۳۵ *۵۰ سانت تا ۳ * ۲ متر بافته می شوند.

تابلو فرش‌های اصیل، همگی دستباف هستند و تک تک گره‌های آن حاصل دستانی هنرمند می باشد . این تابلو فرش ها از گذشته تاکنون جز اشیای لوکس و تجملی به حساب می آیند . اما با این حال امروزه نمونه‌های تابلو فرش ماشینی نیز به وفور در بازار دیده می شود که طرفداران خاص خود را دارند .

از نظر بافت فرش دستبافت با تابلو فرش دستبافت هیچ تفاوتی ندارد و می توان طرح و تراکم را وجه تمایز اصلی فرش و تابلو فرش ایرانی دانست. طرح‌ها و نقشه‌های تابلو فرش کاملا ًبا طرح فرش‌ها و قالی‌های شرقی و ایرانی که روی زمین پهن می‌شود ، تفاوت دارد. تابلوفرش‌ها با طرح‌های خیال‌انگیزی همچون شکارگاه ، چهارفصل ، پرتره ، حیوانات ، انسان‌ها ، چهره شخصیت‌های مهم و داستان‌های انجیل و قرآن بافته می‌شود . اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه می توانید هر طرحی که می پسندید را انتخاب کنید و آن را بر روی تار و پود تابلو فرش خود مشاهده کنید حتی عکس چهره ی خودتان را .

 

تابلو فرش در دکوراسیون خانه

 

تابلو ها یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی به حساب می آیند که می توانند به دیوارهای ساده ی خانه، جلوه ی زیبا ببخشد. پس چه بهتر که این کار را به تابلو فرش های زیبای ایرانی بسپارید. شاید فکر کنید در انتخاب تابلو فرش محدودیت هایی پیش رو دارید اما اینگونه نمی باشد و تنها نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ابعاد تابلو با ابعاد دیوارهای منزلتان تناسب داشته باشد .

مثلا شما می توانید از تابلوفرش ها درخانه های مدرن استفاده کنید تا یکنواختی خانه از بین برود و ترکیب جالبی ایجاد شود . لازم نیست نگران این مسئله باشید که استفاده از تابلو فرش آیا برای خانه ی من مناسب است یا خیر؟ فقط کافیست سلیقه ی خود را در نظر بگیرید و متناسب با ابعاد دیوار تابلو فرش مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

تهیه و تولید گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->