تاریخچه سنگ آنتیک


تاریخچه ی سنگ آنتیک

تاریخ انتشار: 1398/02/30 14:07 | بازدید: 285

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

تاریخچه سنگ آنتیک

 

استفاده از سنگ به عنوان مصالح ساختمانی قدمتی مساوی با تاریخ بشر دارد دقیقا از زمانی که انسان متوجه شد سنگ میتواند یکی از بهترین موارد برای ساختمان سازی باشد . قدمت سنگ های آنتیک دقیقا به آن زمان برمیگردد که در کاخ ها و قلعه ها از سنگ فرش ها به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر استفاده میکردند . در اینجا کالا ساخت اصل و ریشه کلمه آنتیک را که یک واژه انگلیسی است و به معنای شی یا اشیای قدیمی با ارزش است ریشه یابی کرد . در واقع برخلاف باور همگان که گمان میبرند قدمت سنگ های آنتیک به همین دهه برمیگردد باید گفت قدمت سنگ آنتیک بسیار زیاد تر از آنچه که میپندارید است اینکه دقیقا اولین بار چه کسی و در کدام کشور از این خلاقیت و ترکیب سنگ ها در کنار یکدیگر به صورت معنا دار استفاده کرد دقیقا مشخص نیست اما اینکه در ایران چندین سال اخیر با ورود ماشین آلات تخصصی برش و ساب در انواع مختلف در کارخانه های سنگبری بازار سنگ آنتیک رو به پیشرفت رفت و اکنون نیز هم با هر طرح و نقشی که شما نیاز داشته باشید میتوانند برایتان تولید کنند.

اولین کشور های تولید کننده سنگ آنتیک امروزی را میتوان ایتالیا و بلژیک و فرانسه و آلمان و انگلیس نام برد و بعد از آن ایران با انتقال تکنولوژی و مهندسی معکوس توانست تا این نوع از آنتیک را تولید کند و البته با توجه به بازار تقاضای جهانی از این محصول ما با توليد 12 درصد از سنگ تزئيني جهان، سهم بسيار ناچيزي در تامين سنگ فرآوري شده بازارهاي جهاني داریم.

روند تغییر ابعاد و فرم سنگ آنتیک را باید به این صورت که ابتدا در تاریخ های گذشته تصمیم به ایجاد تفاوت و زیبایی در ساختمان های اشرافی و کاخ ها و قلعه ها گرفته شد و استفاده از چند رنگ سنگ مرسوم شد . اکثرا بناهای تاریخی از گرانیت و بازالت تشکیل شده اند . سنگ گرانیت تنوع رنگی بالایی دارد اما در تمام دنیا به طور یکسان پخش نشده است این سنگ ساختمان در کشور هند از متنوع ترین ذخیره های رنگ برخوردار است. اما به طور مثال در مصر چون مردم معتقد بودند که در حفظ و نگهداری خدایان باید کوشا باشند . برخی از سنگ ها را برای ساخت خدایان از هزار کیلومتر دور تر تهیه میکردند تا از محکم ترین سنگ استفاده کنند. ترکیب گرانیت قرمز و مشکی از اولین ترکیب ها نام برده شده است.

بناهای تاریخی از عظمت بالایی برخودار هستند پس کار کردن انها با ملات بسیار به صرفه تر بوده است . اما امروزه با توجه به اینکه اکثر ساختمان ها فضای کمی دارند و بسیاری از انسانها تنوع بیشتری را خواستار هستند . توجه سازندگان به این نکته جلب شد که سنگ ساختمان را مناسب با نیاز مردم تولید کنند. پس دیگر سنگ ها ابعاد بزرگ نبودند و مناسب با فضاها کوچکتر و کوچکتر شدند و برای راحتی بیشتر برای نصب به روی تور چسبانده شدند به صورتی که تنها نیاز است شما برای هر سطحی که مد نظر دارید از چسب سنگ پشت تور ها یا روی دیوار استفاده کنید . بدون نیاز به ملات و کثیف کاری ها و گرد خاک هایی که گاهی برای کارهای ساختمانی از سخترین مرحله نام برده میشود. و با توجه به اینکه دستگاه های ساب و برش روز به روز پیشرفته تر می شوند میتوان نقس و نگار و ساب های متفاوتی رو هر قطعه از این سنگ ها به تصویر کشید. ما در کالا ساخت انواع سنگ ساختمان و سنگ آنتیک را موجود داریم از سنگ آنتیک چرمی تا پروفیل و ابعاد ریز که بر روی تور چسبانده میشوند تا گیوتین هایی که به صورت تایل های 5*30 سانتی متر موجود هستند.

شما میتوانید به کنال تلگرام ما بپیوندید و از انواع نمونه های کار شده با سنگ آنتیک برای ایده گرفتن استفاده کنید.  

شما می توانید با تماس با مشاوران ما در کالا ساخت از مشاوره رایگان بهره مند شوید. تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب خشنودی و رضایت خاطر شماست.

 نمونه کار آنتیک1

 

تهیه و تولید در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->