برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ تراورتن طبس

تراورتن طبس

تاریخ انتشار: 1399/07/29 09:08 | بازدید: 298

یکی از انواع سنگ های تراورتن که در دسته سنگ های روشن قرار دارد، سنگ تراورتن طبس می باشد.

تراورتن طبس

یکی از انواع سنگ های تراورتن که در دسته سنگ های روشن قرار دارد، سنگ تراورتن طبس می باشد. این سنگ دارای زمینه روشن و کرم رنگی می باشد که در این زمینه رگه های سیاه رنگ و گاهی قهوه ای رنگ نیز مشاهده می شود. سنگ تراورتن طبس از طول عمر بالا و مفیدی برخوردار می باشد و دارای مقاومت بسیار زیادی است. این سنگ همانند دیگر سنگ های تراورتن از تخلخل زیادی در بافت خود برخوردار می باشد. این خلل و فرج در سنگ تراورتن طبس سبب وزن پایین در آن شده است و علاوه بر این نفوذ ملات در تخلخل این سنگ موجب چسبندگی بالا آن می شود. چسبندگی در این سنگ به گونه ای است که هیچگونه نگرانی از بابت ول کردن و افتادن آن وجود ندارد و سالیان سال به نما باقی می ماند. ثبات رنگ و مقاومت فشاری بالا از دیگر ویژگی های سنگ تراورتن طبس می باشد که سبب شده است تا توجه بسیاری از دست اندرکاران صمعت ساخت و ساز به آن جلب گردد.

 

معدن سنگ تراورتن طبس

معدن سنگ تراورتن طبس در 100 کیلومتری جنوب طبس واقع در استان خراسان جنوبی قرار دارد. این سنگ در دو نوع موج دار که برش در خلاف جهت موج های سنگ و بدون موج که برش در جهت موج های سنگ می باشد، فراوری می گردد. همانطور که گفتیم سنگ تراورتن طبس دارای تخلخل در بافت خود می باشد که با استفاده از فراوری رزین می توان این خلل ها را پر نمود و علاوه بر افزایش کیفیت، شفافیت آن را نیز افزایش داد.

 

کاربرد سنگ تراورتن طبس

سنگ تراورتن طبس یکی از سنگ های بسیار مناسب در اجرا نمای بیرونی ساختمان می باشد. این سنگ به دلیل مقاومت بالایی که در برابر سرما، گرما، بارندگی و یخبندان دارد قابل استفاده در اقلیم های آب و هوایی متنوع با تغییرات دما می باشد. سنگ تراورتن طبس با زمینه روشنی که دارد مناسب برای اجرا انواع سبک های نما همچون ساده، کلاسیک و رومی می باشد و می توان از ترکیب آن با سنگ های تیره و رنگی نمای بی نظیری را در ساختمان خلق کرد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت