برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ترکیب سنگ و آجر در نما

ترکیب سنگ و آجر در نما

تاریخ انتشار: 1398/08/07 17:48 | بازدید: 1039

ترکیب سنگ و آجر در نمای ساختمان

ترکیب سنگ و آجر در نما

طراحی نمای خارجی یکی از مبحث های مهم در طراحی و ساخت یک ساختمان می باشد. سبک های مختلفی در ساخت این بخش از سازه وجود دارد که می توان با بهره گیری از آن ها نمای بی نظیری را برای ساختمان طراحی نمود. یکی از این سبک ها نمای ترکیبی می باشد. این سبک طراحی نما یکی از رایج ترین سبک ها می باشد و در ان از ترکیب چند متریال با یکدیگر استفاده می شود. این ترکیب به این صورت است که در آن هماهنگی بصری و ترکیب اصلی طرح حفظ می شود. یکی از ترکیب های رایج در نمای ترکیبی، ترکیب سنگ و آجر می باشد. سنگ و آجر هر دو از جمله متریال های پر مصرف در صنعت ساخت و ساز می باشند. این دو مصالح ساختمانی از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفته اند و در واقع جزء قدیمی ترین مصالح ساختمانی محسوب می شوند. سنگ های ساختمانی به دلیل مقاومت بالا و استحکام بی نظیری که دارند کابرد بسیار زیادی در نمای ساختمان دارند. انواع مختلفی از سنگ ساختمانی در بازار موجود می باشد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی هستند. ویزگی های هر یک از سنگ ها سبب می شود تا بتوان از آن ها در مکان های خاصی استفاده نمود. سنگ هایی که در نمای ساختمان استفاده می شوند باید مقاومت بالایی در برابر هوازدگی و عوامل مخرب داشته باشند. سنگ تراورتن، سنگ گرانیت و سنگ سند استون از جمله پرکاربرد ترین و بهترین سنگ ها در ساخت نمای خارجی می باشند. آجرها به دلیل تنوع بالایی که در رنگ های ان ها وجود دارد مصالح بسیار مناسبی برای اجرای نما می باشند. این محصولات در انواع رنگ ها قابل ساخت هستند و مقاومت بالایی در برابر فشار و عوامل تخریب کننده دارند. آجرها قیمت بسیار مناسبی دارند و در ترکیب آن ها با سنگ می توان حتی در پروژه های ارزان قیمت و کوچک نمای بی نظیری ایجاد کرد. آجرنما نسوز، آجرنما شیل و آجرنما رسی از جمله آجر هایی هستند که می توان از آن ها در ساخت نما خارجی استفاده نمود. برخی از افراد گمان می کنند که آجر به دلیل قدمتی که دارد و می توان آن ها را بیشتر بر روی خانه های قدیمی مشاهده نمود از مد افتاده اند و قدیمی شده اند. درحالی که این یک تصور غلط می باشد و می توان در یک طراحی مناسب و درست و در ترکیب با سنگ های ساختمانی نمای بی نظیری را ایجاد نمود.

 

در ادامه تیم کالاساخت به معرفی دو نمونه از ترکیب آجر و سنگ در نمای ساختمان پرداخته است:

 

  1. ترکیب سنگ تراورتن سفید عباس آباد و آجر شیل قهوه ای تیره و روشن :

ترکیب رنگ و استفاده از یک طیف رنگی مناسب گزینه ای است که در ترکیب مسالح مختلف با یکدیگر بسیار مهم می باشد. سنگ های تراورتن یکی از برترین سنگ ها در ساخت نمای خارجی می باشند که در بین این سنگ ها تراورتن عباس آباد از شهرت و مصرف بالایی برخوردار است. مقاومت بسیار بالا و چسبندگی طولانی مدت این سنگ از ویژگی های بارز آن می باشد. این سنگ را می توان هم به صورت موج دار و هم بدون موج برش داد. سنگ تراورتن عباس آباد دارای زمینه سفید می باشد که در آن ابرهای رنگی به صورت تصادفی قابل مشاهده می باشد. آجر نما شیل نمونه ای از آجرها می باشد که از خاک سنگ های شیل تولید میشود. این آجرنما جذب آب پایینی دارد و در انواع شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم است. آجرنما شیل دارای تنوع رنگی بالایی می باشد. استفاده از ترکیب رنگ قهوه ای روشن و تیره آن به همراه رنگ سفید سنگ تراورتن عباس آباد می تواند نمای بسیار زیبا و منحصر به فردی را ایجاد نماید.

 

  1. ترکیب سنگ تراورتن ابر و بادی حاجی آباد و آجر نسوز قرمز:

یکی دیگر از ترکیب های پیشنهادی تیم کالاساخت ترکیب سنگ تراورتن ابر و بادی حاجی آباد و آجر نسوز قرمز می باشد. سنگ تراورتن حاجی آباد یکی دیگر از گزینه های مشهور و پرکاربرد سنگ تراورتن می باشد. زمینه این سنگ کرم رنگ می باشد و به دلیل وجود لکه هایی که بر روی آن می باشد به نام ابر و بادی شهرت یافته است. رنگ کرم این سنگ ترکیب بسیار مناسبی با رنگ قرمز آجر نسوز ایجاد می کند. آجر نسوز یکی دیگر از انواع آجر می باشد که در مقابل اشعه خورشید بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان تغییر رنگ نمی دهد. آجرنسوز قرمز یکی از متداول ترین نوع آجرهای نما می باشد. این آجر ویژگی منحصر به فرد و قدرتمندی را در زیبایی بخشی به ساختمان ها دارد و در ترکیب با سنگ ابر و بادی حاجی آباد نمای بی نظیری را ایجاد می کند.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت