برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
تفاوت سرامیک های درجه یک و درجه سه

تفاوت بین سرامیک درجه یک و سه چیست؟

تاریخ انتشار: 1401/10/24 09:29 | بازدید: 43

تفاوت بین سرامیک درجه یک و سه چیست؟

تفاوت بین سرامیک درجه یک و سه چیست؟


کاشی و سرامیک یکی از پرکاربردترین متریال ها در پوشش دهی سطوح ساختمان هاست که طرفداران زیادی میان طراحان و سازندگان داراست. اگر تا به امروز تجربه خرید کاشی و سرامیک را داشته باشید حتماً در مورد درجه بندی آن چیزهایی شنیده اید. عمده سوالاتی که در مورد درجات کاشی و سرامیک پرسیده می شود تفاوت درجات است که در این مقاله تصمیم داریم در مورد تفاوت کاشی و سرامیک درجه یک و کاشی و سرامیک درجه ۳ را بررسی کنیم.
همانطور که می دانید کاشی و سرامیک ها با توجه به میزان کیفیت و مرغوبیت به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. معمولا بهترین ها درجه یک و پایین ترین کیفیت آن درجه ۴ و در برخی کارخانه ها درجه ۶ است.

 

تفاوت سرامیک های درجه یک و درجه سه


بهتر است در ابتدا در مورد کاشی و یا سرامیک درجه یک صحبت کنیم. کاشی و سرامیک درجه یک به آن دسته از کاشی و یا سرامیک هایی گفته می شود که هیچ گونه عیبی نداشته و به طور کامل سالم باشند. عموماً کاشی های درجه یک را برای صادرات استفاده می کنند و به همین جهت این محصولات از قیمت بالاتری به نسبت بقیه درجات برخوردار هستند.
حال کاشی و سرامیک درجه ۳ را مورد بررسی قرار می دهیم. به کاشی و سرامیکی درجه ۳ گفته می شود که دارای عیوب ریز از جمله خال، لب پریدگی بسیار ریز و تفاوت ابعاد میلی متری بسیار کم می باشند. خال موجود در کاشی درجه ۳ نباید بیشتر از ۲ تا ۳ میلیمتر باشد.
البته در نظر داشته باشید که کاشی و سرامیک های درجه یک در برخی کارخانه ها از کیفیت کمتری به نسبت کاشی و سرامیک های درجه پایین در برخی کارخانه های دیگر برخوردار هستند. این نکته می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد. به همین جهت و همانطور که اشاره شد نمی توان کیفیت کاشی و سرامیک درجه یک از یک کارخانه با کاشی و سرامیک درجه ۳ از کارخانه دیگر را مقایسه نمود زیرا تولیدات هر کارخانه بر اساس پروتوکول های کنترل کیفی همان کارخانه و در بازه استاندارد دسته بندی می شوند. در اصل مواد تشکیل دهنده، درجه پخت و فرآوری کاشی درجه یک با هم برابر است ولی عیوب ظاهری کاشی و سرامیک متفاوت است. در مجموع باید گفت کاشی و سرامیک درجه یک علاوه بر کیفیت و مرغوبیت و سلامت ظاهری از قیمت بالاتری نیز به نسبت کاشی درجه ۳ برخوردار است.
برای مشاهده نمونه کاشی و سرامیک های درجه یک و سه می توانید در دسته بندی های کاشی و سرامیک در سایت کالا ساخت به طور کامل موارد آن را مشاهده نمایید و یا با همکاران ما در واحد پشتیبانی ارتباط برقرار کرده و اطلاعات تکمیلی را از آنها درخواست نمایید.

"در تمامی مراجل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت