برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
تفاوت سنگ آنتیک

تفاوت های سنگ آنتیک

تاریخ انتشار: 1398/01/20 13:07 | بازدید: 488

تفاوت سنگ های آنتیک در چیست؟ کدام شهر قطب سنگ انتیک در ایران است؟

تفاوت های سنگ آنتیک

تفاوت های سنگ آنتیک

 

استفاده از سنگ های آنتیک در زمان کوتاهی به شدت افزایش یافت و در برهه ای از زمان بازار خود را از دست داد . امروزه استفاده از سنگ های انتیک نه به شدت قبل اما به صورت معقول ادامه دارد. در این مقاله کالا ساخت قصد دارد تا شما را با تفاوت های سنگ های آنتیک آشنا سازد و در مرحله بعد به معرفی بزرگترین استان تولید کننده سنگ آنتیک خواهیم پرداخت .

 

سنگ آنتیک

امروزه با توجه به گسترش تکنولوژی برش سنگ در ابعاد متفاوت راحت شده است . به صورتی که ما می توانیم بر طبق خواسته مشتری ابعاد مورد نظر را تولید کنیم. اما این ابعاد نمیتواند از استاندارد اره ها و ابزارآلات و وسایل برش ما خارج باشد. سنگ آنتیک به چندین دسته متفاوت تقسیم میشود. سنگ هایی که از لحاظ ابعاد دسته بندی میشوند و سنگ هایی که از لحاظ جنس دسته بندی میشوند . سنگ آنتیک اکثرا از جنس تراوتن است. اگر از لحاظ ابعاد بخواهیم سنگ های انتیک را دسته بندی کنیم بهتر است از ابعادی که به بیشتر در بازار موجود است آغاز کنیم. بسیاری از مردم و کارشناسان سنگ های گیوتین و قیچی را جز دسته سنگ های انتیک تلقی میکنند . که ابعاد این نمونه در عرض 5 سانتی متر و طول 30 سانتی متر موجود می باشد. البته عرض 2 و عرض 7 سانت هم در رابطه با این سنگ ها تولید میشود . اما امروزه اکثر سنگ های آنتیک در عرض 5 سانتی متر تولید میشوند .

گزینه بعدی ابعاد روی تور که در واقع سنگ های ریزی هستند که برش خورده اند و در نهایت بر روی تورهایی با ابعاد 30 در 30 سانتی متر چسبانده شده اند میتوان نام برد. این نمونه خود به دسته های متفاوتی تقسیم میشوند . که ممکن است از ابعاد خیلی ریز سنگ در کنار هم بر روی تور استفاده کرد یا ابعاد بزرگتر سنگ های برش خورده و یا اینکه از نمونه های سه بعدی و پروفیلی و پازلی اسفاده کرد . در واقع میتوان گفت دنیای سنگ ها مانند دنیای کلمات است. از بهم چسباندن و جایگذاری متفاوت حروف و کلمات میتوان به جمله های متفاوتی دست یافت. پس میتوان گفت محدودی در تنوع رنگ ها یا جایگذاری است. تنها باید به این مورد اشاره کرد که برای چسباندن سنگ ها در کنار هم به قالب آن طرح نیاز است . که قالب سازی سنگ آنتیک بین 7 الی 15 روز زمان لازم دارد.

 

 

اصفهان قطب سنگ ایران

به جرات میتوان گفت استان اصفهان اولین و بزرگترین تولید کننده سنگ آنتیک در کشور است زیرا استان اصفهان در رتبه بندی کشوری دارای 148 معدن ساختمانی است از این نظر متمرکز ترین استان از لحاظ تعداد معادن سنگ ساختمانی است . این استان با داشتن بیش از دو هزار واحد سنگبری به مرکز سنگ ساختمانی کشور شناخته شده است که حدود 50 درصد از نیاز کشور را به تنهایی پاسخ می ده و سنگ اصفهان از تنوع رنگی بالایی برخوردار است . در واقع با توجه به اینکه اکثر سنگ های انتیک با برش های سنگ های تراروتن ساخته میشوند از این لحاظ مواد تولیدی برای کارگاه های تولیدی سنگ انتیک به فراوانی یافت میشود. سنگ اصفهان نه تنها از تنوع بالایی برخوردار است بلکه کیفیت عالی آن باعث شده است مشتری خود را در سراسر دنیا داشته باشد. در این استان به صورت مرکزی دو نقطه وجود دارد که اکثریت تولید سنگ آنتیک استان را دربردارند . این نکته را باید در نظر گرفت که سنگ آنتیک با سنگ تزئینی با مقوله جدا از یکدیگر هستند . سنگ های تزئینی و زینتی در ساخت جواهرات و اشیا قیمتی به کار میروند اما سنگ های انتیک در ساختمان سازی و درکوراسیون داخلی استفاده میشوند.اما این موضوع که ایران در رتبه بندی جهانی در رتبه چهارم قرار دارد قابل توجه است. سنگ‌های تزئینی و زینتی  در مقایسه دیگری از لحاظ تولید در فهرست 7 کشور اول جهان جای دارند . 14 درصد از میزان اشتغال کل معادن کشور به حوزه‌ی معادن سنگ‌های تزئینی و زینتی  تعلق دارد و میتوان گفت با سرمایه گذاری مناسب قابلیت بهره برداری و ایجاد اشتغال بیشتر را دارد.

شما میتوانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخوردارشوید.تلاش تمام همکاران ما جلب رضایت و خشنودی شماست.

 

تهیه و تولید گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ....  

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت