تولید سرامیک


تولید سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/06/27 12:20 | بازدید: 148

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

تولید سرامیک 

 

کلمه ی سرامیک از کلمه ی یونانی کراموس که به معنای سفال یا گل پخته برگرفته شده است . در واقع سرامیک از هنر علم ساختن و کاربرد اشیاء جامد و شکننده که عمده اصلی جنس آن خاکها هستند . در صنعت سرامیک ساخت ظروف و قطعات سفالی با توجه به تکنولوژی روز تولید می شود. برای تعریف سرامیک اینگونه باید گفت که موادی که از مخلوط خاک رس با ماسه و فلدسپات در دمای بالا ساخته می شود .  

تولید سرامیک کاربردهای متفاوتی دارد که هم برای بدنه و هم کف مناسب می باشد . سرامیک یکی از پر طرفدارترین محصولات ساختمانی ست که از تنوع زیادی برخوردار هست . این تنوع را در ابعاد و در طرح و نقش میتوان زیاد دید . ضخامت و نوع لعاب نیز در کاربری آن تاثیر گذاشته است .

لعاب دادن روی سطح کاشی و سرامیک به این منظور است که سطحی درخشنده ، صاف ، و حتی ضد شمیایی ایجاد کند . لعاب های سرامیک نیز خودشان دنیایی متفاوت دارد . هدف از لعاب سرامیک محافظت از گل و ایجاد رنگ و لعاب روی سطح سرامیک  می باشد . لعابها مواد معدنی و سیلیسی هست که یک لایه شیشه ای مانند در سطح رویی سرامیک می باشد .

سرامیک ها و محصولات سرامیـــکی برای اینکه شکل خاص داشته باشند به روش های مختلف در عملیات قالب گیری قرار می گیرند . قالبــــگیری  و شکل دادن اشیا با برش عمودی به این شکل است که برای شکل دادن اشیاء از چرخش استفاده می شود . قالب گیری این اشکال مختص اشیائی است که دارای سطح مقطع  ثابت می باشند . مواد سرامیکی را با فشار وارد اتاقک مخلوط کننده می کنند و بعد از قالب گیری و برش از آنطرف دستگاه خارج می شود . سرامیک خام بعد از تولید مقداری آب حدود 5 الی 30 درصد دارد که این همان آب جذب شده ی  توسط مواد اولیه ساختار سرامیک می باشد . این مقدار آب باید بطور کامل از اشیاء قالب گیری خارج و جدا شود . قبل از پخته شدن اشیاء خام از جنس سرامیک خشک شدن و خشکانـــدن آن در دو مرحله انجام می گیرد .

پخت اشیاء سرامیک که خشک و خام باشد در 5 مرحله انجام می گیرد :

سرامیک ها  را  به محفظه ی خشک و خام  روانه ی پخت می کنند . بعد از مرحله ی پخت پیش  گرمائی دارد . و افزایش دما را تا حد پخت بالا برده و بعد سرد می شود و بعد از اینکه سرد شد تخلیه سرامیک ها انجام می گیرد . تمامی این مراحل طی چند ساعت و چند روز انجام می گیرد .  

 محصولات سرامیک

 کف و بدنه که در جنس و لعاب مختلف مثل : پرسلانی - ضد اسید – معمولی – و .....

پرسلانی ها بخاطر جذب آب کمی که دارند بیشتر در مناطق سردسیر مورد استفاده قرار می گیرد . سرامیک های ضد اسید نیز بدلیل مقاومت و استحکامی که دارند  در کف سالنهای کارگاه ها و کارخانه های صنعتی بیشترین استفاده را دارند .

کاربری سرامیک های معمولی در خانه  ، ویلا و کف  فروشگاه ها چه کف و چه بدنه با  انواع  طرح ها و نوع لعاب  می باشد . گروه تولیدی و فروشگاهی کالا در سایت فروشگاهی خود بر آن شد که با ارتباط مستقیم به کارخانجات سراسر کشور ارتباط  داشته باشد . این ارتباط  به منظور دریافت خریدی مطمئن و مناسبتر می باشد .    

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات