جلوگیری از شوره زدن سنگ نما


جلوگیری از شوره زدن سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/27 13:39 | بازدید: 2187

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

جلوگیری از شوره زدن سنگ نما

 

اکثر باورها بر این است که سنگ شوره میزند اما حقیقت این است که نمک و املاح داخل شن و سیمان مورد استفاده در ملات ساختمانی باعث شوره زدن سنگ ساختمانی خواهد شد. در این مقاله سعی شده است تا شما را با اطلاعاتی که میتواند از شوره زدن سنگ ساختمانی شما جلوگیری کند آشنا سازیم.

با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه بهتر است از شن و سیمانی که برای آن منطقه مناسب است استفاده کنیم. اکثر شن و سیمان های موجود در کشور از نمک و املاح زیادی برخوردار هستند . در نتیجه با توجه به این اینکه اکثر نماهای ساختمانی کشور از جنس سنگ تراورتن است و سنگ تراروتن از تخلخل بالایی برخوردار است باعث میشود تا سنگ از طریق سوراخ های رویی و زیرین خود نفس بکشد و نمک موجود در سیمان را پس بدهد و این نمک به صورت شوره روی سطح سنگ ظاهر خواهد شد.

چگونه از به وجود آمدن این معضل جلوگیری کنیم ؟ راه اول استفاده از شن و سیمان های بدون نمک است. و کار کردن سنگ به صورت خشک و مکانیکی که بدون ملات سنگ را به سطح ساختمان پین و پیچ و پلاک میکنیم . و استفاده از شن های شسته شده که از نمک کمتری برخودار است . بعضی از شهرهای ایران از خاک شیرین برخوردار هستند در واقع هرچه زمین را گود کنمی بازهم به خاک شرین دست خواهیم یافت . این نوع از خاک ها بهترین شن و سیمان را برای نماسازی در بردارن. بعد از اینکه سنگ ساختمانی خود را کار کردید با آب شهر دو بار در فواصل هفت الی پانزده روز سنگ خود را بشویید.

اگر سنگ ساختمانی خود را کار کرده اید و در حال حاضر سنگ شوره زده است. مرحله اول باید شوره ها را از سنگ بتراشید و هیچ شوره ای روی سطح سنگ نباشد . برای اینکار ما محصول شوره زدا را به شما پیشنهاد میکنیم. یا با استفاده از سرکه سفید و صنعتی شوره ها را از سطح سنگ پاک کنید . سنگ را بشویید و فرصت دهید تا خشک شود . بعد از از رین نانو بر روی سطح سنگ استفاده کنید . رزین باعث میشود تا منافذ و سوراخ های سطح سنگ گرفته شود و دیگر راه تنفسی برای سنگ وجود نداشته باشد تا بتواند نمک موجود در ملات را پس بزند .

با توجه به متراژی که سنگ ساختمانی شما را در برگرفته است. شما باید میزان مناسبی از رزین را استفاده کنید. اکثر سنگ های نمایی که اکنون کار شده است از جنس سنگ تراورتن است . این نوع از سنگ تنوع رنگ زیادی دارد اگر در مناطق گرم و خشک سکونت دارید و رنگ سنگ تراورتن شما سفید نیست میتوانید از رزین معمولی نیز هم استفاده کنید.

این باور غلط که سنگ تراورتن عباس آباد و حاجی آباد از شوره کمتری برخوردار هستند را باید بپذیریم که به دلیل اینکه این سنگ ها گاها سفید تر هستند به همین دلیل شوره بر روی این نمونه ها کمتر خود را نشان می دهد. و این باور که این نمونه اصلا شوره نخواهند زد غلط است.

تخخل اکثر سنگ های تراورتن متوسط رو به بالا است که باعث شده است مزیت این سنگ ها باشد تا وزن ساختمان را پایین بیاورد و ملات و اسکوپ بهتری به خود بگیرد . پس نمیتوان گفت که به دلیل شوره سنگ تراورتن بدون تخلخل تهیه کنیم. ما باید از شوره زدن جلوگیری کنیم.

 

نکته : زمانی که از رزین بر روی سطح سنگ ساختمانی خود استفاده کردید باید با توجه به رزین مورد نظر خود رزین را هر 5 سال یا هر 10 سال تکرار کنید. تا اثر خود را همواره داشته باشد.

 

 

شما میتوانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید . تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست .

 

تهیه و تنظیم در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ...

 

 جستجو در مطالب وبلاگ