برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
خلاقیت در معماری

خلاقیت در معماری

تاریخ انتشار: 1397/09/21 09:12 | بازدید: 412

اکنون در آغاز هزاره سوم به جرات می‌توان گفت جدا کننده ی دنیای مدرن از دنیای قدیم تنها خلاقیت است . در تعریف خلاقیت می‌توان گفت فر آیند ذهنی کشف ایده ها و مفاهیم یا آمیزش ایده ها و مفاهیم موجود است که توسط  فرآیند بینش خودآگاه و ناخودآگاه  تحریک می شود . در واقع خلاقیت یعنی به کارگیری توانایی های ذهنی برای ایجاد تبلور یک فکر یا مفهوم جدید که برخی نیز آن را به ترکیب ایده ها یا ایجاد پیوستگی بین ایده ها تغییر نموده اند.

تافلر در کتاب موج سوم مي گويد : موج اول دوره کشاورزي است که انسان ها وابسته به زمين هستند، در موج دوم انقلاب صنعتي رخ داد و موج سوم عصر فرا صنعت و فن آوري اطلاعات است و تنها فکري که در اين عصر مي تواند کارساز باشد خلاقیت است.

و در دنیای معماری جدید مهمترین ابزار یک معمار برای بیان خود،ذهنیات و اندیشه هایش هست که این بیان از خلال نور، بافت ، فرم ، رنگ ، خط،نقطه و سطوح تجلی می یابد .و در این مسیر خلاقیت مهمترین توشه معمار است و در تعریف خلاقیت در معماری می توان به منحصر به فرد بودن راه حل ، قوه تصور و نور انسانی در نوع بشر و توانایی نگاه جدید به یک موضوع و فرآیندرا دوباره شکسته و شکل دادن به دانش استفاده کرد.

خلاقیت عضو ناگسستنی هر هنر و هنرمندی است . از سوی دیگر جرقه ی تشکیل تمام دانش ها و علوم فنی با فاکتوری به نام خلاقیت بوده است. از آن جایی که معماری ترکیبی از هنر و فن است پس خلاقیت نقش بسیار مهمی در آن دارد

درصورتی که معمار فاکتور خلاقیت را از فرآیند حل مسئله خود حذف کند نتیجه بنایی ساخته شده با ضوابط و به دور از زیبایی و ذوق خواهد بود. اولین شاخصه ای که مدرسان و مربیان معماری در زمینه خلاقیت موثر میدانند تجزیه و تحلیل آثار برتر از معماران به نام و آوانگارد در زمان خود است

ایده حاصل تفکر ،آ گاهی و دانسته های موجود در ذهن طراح و ارتباط مستقیم با جهان و محیط اطراف اوست.

 

تهیه شده در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت