برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
خواص سرامیک

خواص سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/03/19 18:35 | بازدید: 427

خواص سرامیک

زمانی که یک متخصص صنعت کاشی و سرامیک یک برگ کاشی و سرامیک را مورد بررسی قرار می دهد به خواص و ویژگی های زیادی توجه می کند از جمله خواص مکانیکی و خواص سطحی موجود در این متریال، کالاساخت در این متن بر آن شده است که خواص مکانیکی و سطحی موجود را مورد بررسی قرار دهد:

آزمون های مکانیکی سرامیک

میزان خمش یک برگ سرامیک به جهت بررسی میزان تنش ها و فشار های یک پارچه ای که بر روی سطح کاشی و سرامیک وارد می شود را مورد اندازه گیری قرار می دهد که  آزمون آن به دو صورت انجام می گیرد :

سه نقطه ای و چهار نقطه ای

که به وسیله ی روش های فوق هماهنگی و مقاومت دربین قسمت های مختلف کاشی و سرامیک و همچنین میزان فشار وارده در بین قسمت های مختلف یک برگ سرامیک سنجیده می شود.

 

خمش کاشی سرامیک

 

به جهت اندازه گیری میزان استقامت و استحکام کاشی و سرامیک در برابر ضربه خوردن و خرد شدن از این آزمون بیشتر به جهت مکان هایی استفاده می شود که امکان دارد دستگاه های سنگین روی سرامیک قرار داده شوند. از جمله آزمون های دیگری که در این راستا انجام می شود آزمون استحکام کششی و اندازه گری سختی یا همان خاصیت فشاری می باشد.

برای سنجش میان سختی کاشی و سرامیک می توانید از آزمایش های میزان فرو رفتگی و خراش موجود در این صنعت استفاده نمایید که عموما سرامیک کف مقاومت بالاتری در برابرسایش دارد..

آزمون های خواص سطحی سرامیک

در قسمت بعدی می توانیم خواص سطحی کاشی و سرامیک را مورد بررسی سطحی قرار دهیم که در این بررسی کاشی را در محلولیقرار داده و مواد آزاد شده را مورد بررسی قرار می دهند. که عموما موادی که در این فرآیند واکنش نشان می دهند مواد قلیایی و خاک قلیایی می باشد.

 در آزمونی دیگر کاشی و سرامیک را زیر اشعه ایکس مورد بررسی قرار می دهیم و در این آزمون عموما نتیجه حاصل بسیار نتیجه بخش تر از آزمون محلولی است.

کالاساخت امیدوار است توانسته باشد در جهت کنترل کیفیت و نتیجه بهتر انتخاب شما قدمی برداشته باشد.

 

تهیه وتنظیم در واحد تحقیق و توسعه ی گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت