درجه بندی و انواع کاشی و سرامیک

درجه بندی و انواع کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/05/05 09:39 | بازدید: 230

درجه بندی و انواع کاشی و سرامیک

درجه بندی و انواع کاشی و سرامیک

 

کاشی و سرامیک از زمانی که در کارخانه در معرض کوره و پخت قرار می گیرد تا زمانی که به دست مشتری برسد مراحل متعددی را پشت سر می گذارد شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی ازمراحل انتهایی پخت کاشی و سرامیک مرحله ی لعاب زنی است که زمانی که در معرض حرارت کوره که بین 1100 تا 1200 درجه سانتی گراد است قرار می گیرد به مدت 60 دقیقه پخت می شود و ماده ای که به عنوان لعاب بر روی کاشی یا سرامیک زده می شود به شکل شیشه ای مانند در می آید و جلوه و زیبایی کار را چندین برابر می کند.

مرحله انتهایی کار مرحله ی درجه بندی کاشی است که کاشی ها را بر طبق میزان عیوب و نقص ها درجه بندی می کنند و نهایتا کاشی و سرامیک هایی که در هیچ یک از این دسته بندی ها قرار نگیرند به دسته ی کاشی و سرامیک های ضایعات و تنی انتقال داده می شوند که درادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت :

کاشی و سرامیک درجه یک

 

این درجه از کاشی می بایست شامل هیچ گونه نقص در لعاب و ابعاد (تفاوت ابعاد) و شکستی در چهار چوب و لب پرشدگی نباشد ، به طور کل کاشی و سرامیکی که فاقر هرگونه نقص و عیب باشد در درجه یک قرار می گیرد.

کاشی و سرامیک درجه دو

 

به کاشی و سرامیک هایی که مشکلات بسیار کوچک و ریز دارند از جمله نقص های بسیار کوچک و غیر قابل ملاحظه از فاصله یک متری در لعاب و...

کاشی و سرامیک درجه سه

 

به سرامیک هایی گفته می شود که به صورت خال های بسیار ریز مشکلات لعاب داشته باشند که تفاوت بسیار زیادی با کاشی و سرامیک های درجه های نزدیک خود ندارد.

کاشی و سرامیک درجه چهار

 

در این درجه کاشی امکان وجود مشکلات ریز ازجمله لب پریدگی های کم وجود دارد و در هنگام خرید باید دقت نمود که کارخانه تولید کننده این کاشی و سرامیک خود در چه درجه کیفیتی وجود دارد.

در نظر داشته باشید که کاشی و سرامیک های درجه یک و دو عموما برای صادرات به کشورهای مختلف استفاده می شود که البته بسته به کیفیت کارخانه تولید کننده نیز قابل تغییر است.

کاشی و سرامیک ها از جهت ساختار به انواع مختلفی دسته بندی می شوند :

 

کاشی و سرامیک های پرسلانی

 

 این نوع از سرامیک از جمله سرامیک هایی است که دارای تراکم های بسیار بالا است و به همین جهت دارای مقاومت و استحکام بالاتری به نسبت بقیه نمونه های سرامیک است.توجه داشته باشید که از سرامیک های پرسلان عموما برای مناطق آب و هوایی مرطوبت و دارای نوسانات آب و هوایی بالا استفاده می شود که در مواجه با رطوبت هیچ گونه جذب آبی ندارند.رطوبت و آب در مناطق آب و هوایی مرطوب عموما از سطح پشتی کاشی و سرامیک وارد خاک کاشی و سرامیک می شود و کاشی و سرامیک های پرسلان جذب آبی تا حدود 5 درصد دارند که به ساختار کاشی و سرامیک آسیبی نمی زند.روش های تست پرسلان بسیار متعدد هستند ولی یکی از مطمین ترین را ها قرار دادن سرامیک پرسلان در آب به مدت 24 ساعت است که پس از آن دوباره می بایست همان وزن اولیه خود را داشته باشد و هیچ گونه جذب آبی درآن صورت نگرفته باشد . استفاده از سرامیک های غیر پرسلان در مناطف آب و هوایی دارای رطوبت و نوسان آب و هوایی بالا توصیه نمی شود.

 

کاشی لعاب دار

 

به آن دسته از کاشی ها ، کاشی لعاب دار می گویند که پس از مرحله ی لعاب زنی یک لایه شیشه هم بر روی آن اضافه می شود که منجر به زودتر تمیز شدن و براقیت بیشتر کاشی و سرامیک می شود دقت داشته باشید که این نوع کاشی دارای طرح ها و رنگ های مختلف می باشد که عموما برای کاشی و سرامیک بین کابینتی و کاشی آَشپزخانه استفاده می شود.

 

کاشی سرامیک

 

از این نمونه کاشی برای کف و دیوارساختمان ها استفاده می شود . این کاشی علاوه بر عمر بالایی که دارد از تنوع رنگی بسیار زیادی دارد به همین دلیل از محبوبیت زیادی بر خوردار است . که می توان آن را به حسب رنگ و ظاهر و محل مصرف تقسیم بندی نمود.

که در مقاله ای دیگر به طور کامل به توضیح درمورد نحوه ی انتخاب کاشی و سرامیک بر اساس رنگ و طرح و مدل و سایز به طور کامل توضیح داده شود. البته با ذکر این مساله که بررسی این مسایل و قوانین دست خلاقیت شما را نبندد و خاص بودن ساختمان شما را از بین نبرد.

امیدواریم در این متن توانسته باشیم کلیدی برای حل سوالی در ذهن شما همراهان داده باشیم در صورت احتیاج می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما در دپارتمان مربوطه ارتباط برقرار نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت