دلیل استفاده نکردن مردم از رزین


دلایل استفاده نکردن مردم از رزین

تاریخ انتشار: 1399/06/18 10:00 | بازدید: 87

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

دلایل استفاده نکردن مردم از رزین

 

رزین یکی از مواد پوششی است که تحول بسیار زیادی در صنایع مختلف به خصوص صنعت ساختمان سازی ایجاد نموده است و با استفاده از آن بسیاری از مشکلات موجود در ساخت و ساز رفع شده است. رزین ماده ای شفاف است که کاملا بدون رنگ و چسبناک می باشد و به صورت لایه ای بر روی متریال های مختلف از جمله سنگ، چوب ، آجرنما و ... کشیده می شود. رزین ها در ابتدا از شیره درختانی مانند کاج گرفته می شد و رنگ آن از زرد تا قهوه ای تیره بود. امروزه رزین حالتی صنعتی یافته است و از ترکیبات شیمیایی مختلف در آزمایشگاه ساخته می شود.

این ماده در سنگ و آجر کاربرد بسیار زیادی دارد و از آن می توان برای افزایش مقاومت و کیفیت آن ها و علاوه بر آن جلا و درخشندگی این مصالح استفاده نمود. با اینکه این ماده کاربرد های بسیار زیاد و منحصر به فردی دارد اما هنوز که هنوز از استفاده از آن در بین مردم رواج نیافته است و به میزان کاربردی که دارد از آن بهره گرفته نمی شود. تیم کالاساخت در این مطلب به بررسی دلایل استفاده نکردن مردم از این محصول پرداخته و نسبت به بررسی و تحلیل آن ها اقدام نموده است. از جمله دلایل استفاده نکردن مردم از این محصول می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

عدم آگاهی مردم:

یکی از دلایل اصلی که افراد از یک محصول نو و جدید استفاده نمی کنند، عدم آگاهی نسبت به آن محصول می باشد. رزین نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. درصد کمی از افراد در دنیا حتی از وجود این محصول شگفت انگیز و کار آمد اطلاع ندارند و اسم آن تا به حال به گوششان شنیده نشده است. درصدی نیز ممکن است تا به حال اسم ان را از اینترنت یا فضای مجازی یا از افراد مختلف شنیده باشند اما از خواص و ویژگی هایی که این محصول دارا می باشد نا آگاه هستند و دانشی درباره ی کارایی و خاصیت آن ندارند. این عدم اگاهی درباره ی رزین سبب می شود تا درصدی از مردم از آن استفاده نکنند و به دلیل عدم شناخت خصوصیات آن نسبت به این محصول غافل باشند. استفاده از اینترنت و دنبال کردن خبر های منتهی به تکنولوژی و فناوری در شناخت افراد تاثیر بسیار زیادی دارد و تیم کالاساخت به همگان پیشنهاد می کند اخبار روز دنیا را پیگیری نمایند و فناوری های جدید را شناسایی کنند. رسانه ها و خبرگذاری ها نیز باید نسبت به معرفی محصولات نو و جدید تلاش بسیار زیادی نمایند تا سطح آگاهی مردم افزایش یابد.

 

عدم دسترسی آسان :

یکی دیگر از دلایل عدم استفاده مردم از این محصول نبود فروشگاه های معتبر و مختص برای فروش آن است. در شهرهای بزرگ و مهم کشور مانند تهران و اصفهان فروشگاه های مختص برای فروش این محصول دایر می باشند و شما می توانید با مراجعه به آن ها اطلاعات کافی را در مورد رزین به دست آورید. اما وجود این فروشگاه ها تنها در این شهر ها دلیل بر استفاده همگان از این محصول نمی باشد. شهر های کوچک و صنعتی بسیار زیادی هستند که نمی توان اثری از فروشگاه ها و مراکز خرید رزین در ان ها مشاهده نمود. البته باید گفت سایت های مختلفی برای خرید این محصول موجود می باشد که سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت نمونه ای از آن ها می باشد اما باید گفت که برخی از افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعال هستند ممکن است از دسترسی به اینترنت و استفاده از آن غافل باشند و یا نسبت به خرید اینترنتی بی اعتماد باشند. ایجاد مراکز کوچک و تخصصی در راستای این محصول تاثیر بسیار چشمگیری در افزایش مصرف مردم از ان دارد.

 

عدم اعتماد:

از دیگر دلایل استفاده نکردن مردم از رزین می توان به عدم اعتماد آن ها نسبت به این محصول اشاره نمود. این دلیل خود از اولین علتی که بیان نمودیم سرچشمه می گیرد. عدم اگاهی در افراد به عدم اعتماد ان ها منجر می گردد. بسیاری از افراد نسبت به خصوصیات و فواید این محصول آگاهی کامل را دارا نیستند و به همین دلیل نسبت به کیفیت آن اعتماد ندارند. علاوه بر عدم اگاهی وجود محصولات بی کیفیت و تقلبی نیز در قضاوت افراد نسبت به این محصول تاثیر گذاشته و آن ها را نسبت به رزین بی اعتماد می گرداند. قضاوت افرادی که از محصولات تقلبی تحت عنوان رزین استفاده نموده اند در تصمیم دیگران نیز تاثیر گذاشته و ان ها را نیز نسبت به این محصول بی اعتماد می گرداند.

تیم کالاساخت در سایت خود نسبت به معرفی و فروش انواع مختلف از این محصول پرداخته است و به خریداران خود اطمینان کامل از خرید را هدیه می دهد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

بنر محصولات جانبیجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->