برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
دو ایده ی جذاب برای برای دکوراسیون داخلی

دو ایده ی جذاب برای دکوراسیون داخلی

تاریخ انتشار: 1398/10/28 08:48 | بازدید: 386

به هنر و دانش تزئینات داخلی دکوراسیون داخلی ....

دو ایده ی جذاب برای دکوراسیون داخلی

 به هنر و دانش تزئینات داخلی دکوراسیون داخلی می گویند. دکوراسیون داخلی هم می تواند توسط متخصص و طراح در این زمینه انجام پذیرد و هم می تواند توسط صاحب خانه و با سلیقه شخصی آن صورت گیرد. هر کسی می تواند با حتی دانش کمی و خلاقیت نسبت به طراحی ساختمان خود اقدام کند. در طراحی دکوراسیون داخلی لزوما به پرداخت هزینه های گزافنمی باشد و می توان حتی با استفاده از هزینه های بسیار کم نسبت به تغییر دکوراسیون اقدام نمود. شما حتی می توانید با تغییر در وسایل منزل خود نسبت به تغییر دکوراسیون و بهبود بخشیدن آن اقدام نمایید. ب استفاده از دکوراسیون داخلی مناسب و درست می توان حتی فضای خانه های کوچک و آپارتمانی امروز را به یک فضای بزرگ تر تغییر داد. دکوراسیون داخلی شامل دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام و سالن پذیرایی می باشد که با ایجاد یک تغییر کوچک در هر کدام از آن ها می توان فضای زیبایی را ایجاد نمود. در زیر تیم کالاساخت به معرفی دو ایده جذاب در زمینه دکوراسیون داخلی پرداخته است:

 

  1. نورپردازی در دکوراسیون:

یکی از گزینه های بسیار مهم در طراحی دکوراسیون نور پردازی داخلی می باشد. نور پردازی مناسب می تواند منبع انرژی های مثبت برای ساکنان باشد. نور و روشنایی می تواند باعث افزایش جلوه رنگ و حجم و زیبایی های اجسام موجود در داخل ساختمان گردد. در واقع یک دکوراسیون زیبا بدون نور پردازی جذابیت آنچنانی ندارد. در نور پردازی داخلی نکته ای که اهمیت دارد ابتدا جهت نور پردازی و سپس میزان آن با توجه به ابعاد فضا می باشد. نورپردازی جهت دار، نور پردازی انعکاسی، نورپردازی کلی از انواع نور پردازی در فضای داخلی می باشد. شما می توانید حتی با استفاده صرف هزینه بسیار کم به وسیله استفاده از ریسه های نوری و آویزان کردن آن ها بر روی دیوار بالای تخت به صورت افقی و یا بر روی پرده های اتاق به صورت عمودی دکوراسیون بسیار زیبا و رویایی را مخصوصا در شب به اتاق خواب خود ببخشید. شما برای نورپردازی از انواع لامپ ها با رنگ های مختلف استفاده نمایید فقط باید دقت نمایید که رنگ آن با رنگ دکوراسیونتان هم خوانی داشته باشد. نور حس و حال انسان را تغییر می دهد و حس راحتی و گرما را به آن منتقل می کند. ایده دیگری که می توانید با استفاده از نور پردازی در دکوراسیون داخلی خود اجرا نمایید استفاده از لامپ های هالوژنی و نور مخفی بر روی سنگ های دکوراتیو می باشد.

 

  1. ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون:

منظور از نقطه کانونی آن چیزی است که در بدو ورود به ساختمان توجهه افراد به آن جلب می شود. نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی دارد و درواقع ایجاد یک نقطه کانونی در دکوراسیون یک اصل می باشد. ایجاد یک نقطه کانونی در دکوراسیون می تواند به مبلمان و وسایل مختلف محوریت بخشد و همه چیز حول آن محور چیده می شود. با استفاده از این ترفند شما می توانید به  دکوراسیون داخلی و خانه خود شخصیت، لهجه و تم خاصی بدهید. شومینه، میز غذاخوری منبت‌کاری شده، تلویزیون، پنجره‌ها و ویوی فضای بیرون، قفسه‎های توکار، سقف کاذب و دیوارهایی با طراحی‎های جالب از جمله قسمت هایی هستند که می توان از آن ها به عنوان نقطه کانونی استفاده نمود. ستفاده از آینه، قاب عکس یا یک تابلوی نقاشی خاص و متفاوت نیز می‌تواند در ایجاد نقطه کانونی به شما کمک کند. مبلمان خانه نیز می تواند در برخی موارد به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود که این بیشتر در خانه های کوچک اتفاق می افتد. در بیشتر موارد تلویزیون ها به دلیل اینکه اعضا خانواده و مهمان ها بیشتر به دور آن جمع می شوند و ساعات بسیاری را در جلوی آن سپری می نمایند می توانند بهترین نقطه کانونی برای طراحی دکوراسیون باشند. با استفاده از سنگ انتیک و دکوراتیو می توانید در پشت این نقطه کانونی دکوراسیون بسیار زیبایی را ایجاد نمایید و با قرار دادن یک گلدان پر گل در کنار آن فضای دلنشین و آرامی را برای منزل به ارمغان اورید.

 

برخی از افراد در ایجاد نقطه کانونی مرتکب اشتباهاتی همچون :

  • ایجاد بیش از یک نقطه کانونی
  • عدم چهارچوب بندی منطقه
  • حذف نور

 می شوند و مهم است که به هیچ عنوان در دام این اشتباهات گرفتار نشوید. شومینه نیز یکی از بهترین نقاط کانونی است که می توان از ان در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده نمود. با تزئین دیوار دور شومینه به وسیله سنگ آنتیک ، آجر و چوب می توانید یک مرکز دیدی زیبا را برای خانه خود به ارمغان اورید.

 

 تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت