برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
راه های انتخاب آجرنمای مناسب در معماری

راه های انتخاب آجرنما مناسب

تاریخ انتشار: 1399/06/10 09:25 | بازدید: 249

آجرنما یکی از محصولات ساختمانی بسیار منحصر به فرد می باشد که اکثر شما تا حدودی با آن آشنایی دارید

راه های انتخاب آجرنما مناسب

 

آجرنما یکی از محصولات ساختمانی بسیار منحصر به فرد می باشد که اکثر شما تا حدودی با آن آشنایی دارید و نمونه های بسیاری زیادی از این متریال را در نمای خارجی سازه های قدیمی و جدید مشاهده نمودید. آجرنما از جمله مصالحی است که با وجود سپری شدن قرن ها از پیدایش آن همچنان دارای اهمیت بالایی در بین دست اندرکاران ساخت و ساز می باشد. این محصول دارای ویژگی ها و خواص بسیار زیادی است و از اهمیت بالایی در اکثر پروژه های ساختمانی برخوردار می باشد. انتخاب یک آجرنما مناسب از جمله مسائلی است که دارای اهمیت ویژه ای در پیاده سازی یک سازه آجری می باشد. در ادامه این مطلب گروه تحقیقاتی کالاساخت به ارائه راه های انتخاب آجرنما مناسب برای شما همراهان پرداخته است تا بتوانید با بهره گیری از آن به علم خود افزوده و گزینه بسیار مناسبی  را انتخاب نمایید:

 

  • سبک معماری ساختمان:

در ابتدا باید گفت که پیش از انتخاب هر نوع آجرنما نسبت به سبک معماری ساختمان خود توجه بسیار زیادی نمایید. رنگ ، شکل، اندازه، بافت و نوع چیدمان از جمله مواردی هستند که بر روی سبک مورد نظر شما تاثیر فراوانی دارند و باید در انتخاب آن ها دقت فراوانی به خرج دهید.

 

  • جنس آجرنما:

یکی از گزینه های بسیار مهم در انتخاب آجرنما این است که یک آجرنما مناسب باید کاملا تو پر و سالم باشد. یکی از نشانه هایی که به شما کمک می کند تا از توپر بودن آن اطمینان حاصل نمایید این است که باید آجرنما در برخورد با یک آجرنما دیگر صدای پر بودن و بم بدهد. علاوه بر این ها بر روی این متریال نباید هیچ گونه شکستگی، لب پریدگی و یا خط و خشی باشد.

 

  • جذب آب کافی:

از دیگر نکاتی که باید در هنگام انتخاب آجرنما مناسب به آن دقت نمایید میزان تخلخل و جذب آب آن می باشد. میزان جذب آب در آجرنماها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که در صورت جذب آب بالا، آجرنما دچار شوره زدگی و سفیدک و بسیاری مسائل تخریب کننده دیگر می شود و در صورت جذب آب کم، چسبندگی آن به ملات بسیار پایین می آید. طبق استاندار آجر در ایران میزان جذب آب آجرنما باید حداقل 6 درصد باشد.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت