رزین آجرنما


رزین آجرنما

تاریخ انتشار: 1398/12/03 09:08 | بازدید: 78

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

رزین آجرنما

 

آجر یکی از متریال های ساختمانی است که از گذشته تا با امروز مورد استفاده بشر در امر ساخت و ساز بوده است. یکی از کاربرد های اصلی این مصالح ساخت نما می باشد. آجر ها به دلیل ویژگی های مختلفی که دارند بسیار مناسب برای ساخت نمای بیرونی هستند و می توان آثار استفاده از آن ها را در خانه ها و ساختمان های سطح شهر ملاحضه نمایید. سهولت در اجرای سبک های مختلف آجری و سازگاری با اقلیم های مختلف سبب شده است تا بتوان از انواع مختلف این محصولات در ساخت یک نمای زیبا و جذاب استفاده نمود. با تمام ویژگی های مناسب و منحصر به فردی که آجرنما دارد مشکلاتی نیز با خود به همراه دارد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که لکه های سفید رنگ و برفکی را بر روی سطح برخی از آجرنماها مشاهده نمایید. این یکی از مشکلات نمای آجر است که به آن شوره زدگی یا سفیدک می گویند. این عامل مخرب ناشی از رسوبات نمک های محلول  در آب است که در اثر تبخیر آب بر روی سطح نماها باقی می ماند. البته باید گفت که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود مواد پوششی این مشکل در آجرنما قابل کنترل و جلوگیری می باشد. یکی از پر طرفدارترین و پر مصرف ترین مواد پوششی که امروزه در مصارف گوناگون نام آن را می شنویم رزین می باشد. رزین آجرنما یک محصول براق کننده و جلادهنده است که مقاومت بالایی در برابر جذب آب دارد. با استفاده از این محصول که یک ماده شفاف و چسبناک می باشد، می توان لایه نازکی بر روی آجرنما سوار نمود و علاوه بر جلوگیری از شوره زدن آن ویژگی های زیادی را به آن بخشید.

رزین آجرنما، از مواد شیمیایی مخصوصی تولید می شود که مناسب برای اجرا بر روی آجرنما می باشند. این محصول را در قوطی های فلزی بسته بندی می شود و بدون رنگ و شفاف می باشد. رزین آجرنما علاوه بر از بین بردن اثر شوره زدگی، سبب افزایش ویژگی های منحصر به فرد دیگری در آجرنما می گردد که کالاساخت در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته است:

  • رزین آجرنما سبب افزایش براقیت و درخشانی آجرنما می گردد و برای ساختمان هایی که دارای آجرنما قدیمی هستند می توان ایجاد تنوع نمود.
  • یکی دیگر از ویژگی هایی که رزین آجرنما به نمای آجر می بخشد افزایش مقاومت آن در برابر باران های اسیدی و اشعه دائمی خورشید می باشد.
  • رزین آجرنما سبب افزایش طول عمر آجرنما می گردد و مقاومت فشاری آن را تا حد بسیار زیادی بالا می برد.
  • یکی از ویژگی های اصلی که رزین آجرنما به آن می بخشد افزایش مقاومت آجر نسبت به جذب آب می باشد. این همان ویژگی است که سبب می شود تا آجرنما در برابر شوره زدگی و سفیدک مقاوم گردد.
  • این نوع رزین سبب می گردد تا بتوان از آجرنما در شرایط آب و هوایی و اقلیم های مختلف استفاده نمود و از خسارات ناشی از هوازدگی به نما ساختمان جلوگیری نمود.

 

نکات مهم در هنگام استفاده از رزین آجرنما:

 

اجرا رزین آجرنما بسیار آسان و سریع می باشد و به اینگونه است که پس از اتمام ساخت نمای ساختمان و انجام آجرنما با استفاده از قلموهای نقاشی رزین را روی سطح آجر می زنند. اینکار نیاز به تخصص ندارد و تنها با توجه به نکات ایمنی و کاربردی می توان آن را اجرا نمود البته باید اضافه کرد که برای کار در ارتفاع های بلند و بیشتر از یک متر نیازمند متخصص کار در ارتفاع است.

 

برخی از نکات کاربردی و ایمنی در استفاده از رزین آجرنما به شرح زیر می باشد:

  • یکی از نکات مهم در استفاده از رزین آجرنما این است که حتما باید قبل از استفاده از این محصول از تمیز بودن سطح کار اطمینان حاصل نمود و آجر ها را به خوبی با آب شست و شو داد. دقت نمایید که بعد از شست و شو و پس از گذشت یک روز برای خشک شدن کامل آجرنما از رزین استفاده نمایید. اگر سطح کار شما کثیف و آلوده باشد این آلودگی همواره پس از رزین کاری بر روی آجرنما باقی می ماند و پاک کردن رزین از روی سطح کار بسیار مشکل است.

 

  • یکی دیگر از نکات مهم در استفاده از رزین آجرنما این است که از این محصول باید به این گونه استفاده نمایید که مقدار کمی از آن را درون یک ظرف فلزی بریزید ( استفاده از ظرف پلاستیکی سبب واکنش رزین با پلاستیک می گردد) و هر بار تنها مقدار مورد نیاز از ظرف اصلی رزین بردارید چرا که رزین آجرنما در مجاورت با هوا خشک می شود و برخی از خصوصیات خود را از دست می دهد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

بنر محصولات جانبیجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات