برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
موارد استفاده از رزین در کاشی و سرامیک

رزین در کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/11/14 08:50 | بازدید: 991

رزین در کاشی وس رامیک چگونه است؟

رزین در کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک از جمله رایج ترین مصالحی هستند که می­توان از آن ها به عنوان پوشش نهایی برای دیوار داخلی و کفپوش بهره گیری نمود. این محصولات عموماً دارای لعاب هستند و بیشترین کاربرد را در محیط های آب ریز مانند حمام، سرویس بهداشتی­، آشپزخانه و استخر دارا می­باشند. بسیاری از انواع کاشی و سرامیک ها خود دارای جذب آب بسیار پایینی هستند و به همین دلیل است که از آن ها در محیط های آبریز بهره گیری می­شود. اما باید گفت که درزها و شکاف هایی که بین این مصالح در هنگام چسباندنشان بر روی سطح یا دیوار ایجاد می­گردند، در مقابل آب نفوذ ناپذیری بسیار کمی داشته و در دراز مدت بر اثر برخورد آب دچار سوراخ و شکاف می­شوند که این سوراخ ها باعث نفوذ آب به زیر کاشی و سامیک شده و سبب می­شود تا سطح آن ها ترک برداشته و شکسته شوند. در این بین با پیشرفت تکنولوژی و ورود مواد پوششی همچون رزین دست اندرکاران ساخت و ساز به این نتیجه رسیدند که با استفاده از این مواد و ایجاد یک لایه حفاظتی بر روی این درز و شیار ها می­توان عمر کاشی ها و سرامیک ها را بسیار افزایش داد و تا سالیان سال از شکستگی و جذب آب آن ها جلوگیری نمود. همانطور که گفتیم رزین یکی از انواع مواد پوششی است که بسیار شفاف و بدون رنگ بوده و پس از مواجه با هوای ازاد خشک شده و به سختی می­توان آن را پاک نمود.

 

فواید رزین برای کاشی و سرامیک

استفاده از رزین ویژگی ها و فواید بسیار زیادی را برای مصالحی مانند کاشی و سرامیک به همراه می­آورد که در زیر تیم کالاساخت به چند نمونه از آن ها اشاره کرده است:

 

  • افزایش مقاومت در برابر جذب آب :

همانطور که گفتیم رزین یک ماده شفافی است که به عنوان پوشش محافظتی بر روی مصالح مختلف کشیده می­شود و سبب براقیت و شفافیت در سطح آن ها می­گردد. کاشی و سرامیک از جمله مصالحی هستند که خود دارای سطحی صیقلی و براق بوده و برخی از گونه های آن ها دارای جذب آب بسیار پایینی می­باشند که به همین دلیل رزین بر رویشان باقی نمی­ماند و خشک نمی­شود. در این بین اما درز و شکاف موجود در میان بندهای این مصالح از جنس سیمان و ملات هستند که در برابر نفوذ آب مقاومت نا چیزی را دارا می­باشند. به جهت افزایش مقاومت این مصالح در برابر جذب آب بر روی درزها و شیار های ما بین آن ها می­توان از رزین بهره گیری نمود که مانند عایقی در مقابل آب بر روی این شیار ها عمل می­کند. افزایش مقاومت درزها و بندکشی های کاشی و سرامیک در برابر جذب آب از بروز مشکلات متعددی جلوگیری می­نماید.

 

  • جلوگیری از بروز جلبک:

یکی از مسائلی که سلامتی و جلوه کاشی و سرامیک را تهدید می­کند، جلبک ها هستند. همانطور که گفتیم این مصالح بیشتر در محیط های ابریز استفاده می­شوند و به همین دلیل آب مهمان همیشگی آن ها می­باشد. در این بین کاشی و سرامیکی که در استخر ها و حوض ها استفاده می­شوند، بیش از دیگر سازه ها در معرض جذب آب قرار دارند. این جذب آب در بین درزها و شکاف های موجود در کاشی و سرامیک، می­تواند سبب بروز جلبک در آن ها گردد. جلبک ها علاوه بر ظاهر زشت و نامطلوبی که به سازه می­بخشند در گذر زمان و در صورت عدم بر طرف کردنشان سبب ترک خوردگی و نابودی این مصالح نیز می­گردند. همانطور که در بالا اشاره کردیم رزین با خاصیت چسبندگی و پوشش دهی بالایی که دارد، سبب کاهش بسیار زیاد جذب آب گشته و همین عمر موجب می­شود تا راه نفوذ جلبک نیز بسته شود.

 

  • افزایش مقاومت در برابر کثیفی و آلودگی :

یکی دیگر از مسائلی که شاید برای شما هم موجب نارضایتی از کاشی و سرامیک شود، ایجاد سیاهی و کثیفی در بین درز های این مصالح می­باشد. همانطور که چند بار اشاره نمودیم این متریال ها در محیط هایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه کاربرد فراوان دارند و همانگونه که همه شما می­دانید این محیط ها در معرض آلودگی و کثیفی بیشتری نسبت به مناطق دیگر ساختمان قرار دارند و به همین دلیل است که همواره نیازمند شست و شو می­باشند. در این میان شست و شو و تمیز کردن درز میان کاشی و سرامیک کار بسیار دشواری بوده و در بعضی موارد امکان تمیز کردن لکه به جا مانده در آن ها وجود ندارد. به همین دلیل شما می­توانید با استفاده از رزین ها بر روی این درز و شکاف ها، از نفوذ آلودگی و کثیفی به داخل آن ها جلوگیری کنید و هنگام شست و شو از مواد شوینده به راحتی و بدون نگرانی از سوراخ کردن این قسمت ها توسط آن ها استفاده نمایید.

 

  • افزایش مقاومت در برابرعوامل جوی :

برای کاشی و سرامیک هایی که در فضای خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار می­گیرند، نفوذ آب و رطوبت در درزها و بندکشی هایشان، می­تواند موجب بروز ترک و شکستگی گردد. در واقع هنگامی که آب و رطوبت از طریق بندهای کاشی به بافت زیرین آن نفوذ می­کند، به هنگام فصل سرما ممکن است در همان جا یخ زده و با انبساط و انقباض سبب شکستگی این متریال شود. با جلوگیری از جذب آب در درزها و شیار های ما بین این مصالح توسط رزین، می­توان نسبت به بروز مشکلات بیان شده پیشگیری نمود. گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت ارائه دهنده انواع محصولات صفر تا صد ساختمانی بوده که رزین ها نیز در میان محصولات سایت این مجموعه موجود می­باشند. برای سفارش و خرید رزین در انواع مختلف می­توانید یا به بخش محصولات جانبی سایت کالاساخت مراجعه نموده و یا با کارشناسان ما از طریق واتس اپ، تلگرام و تماس تلفنی ارتباط برقرار نمایید.

  

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468بنر محصولات جانبی

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت