رزین در کاشی و سرامیک


رزین در کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/11/14 08:50 | بازدید: 119

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

رزین در کاشی و سرامیک

 

کاشی سرامیک از جمله رایج ترین مصالحی هستند که می توان از آن ها به عنوان پوشش نهایی برای دیوار داخلی و کفپوش استفاده می شود. این متریال ها دارای لعاب هستند و سطح آن ها صیقلی می باشد. بیشترین کاربرد این مصالح در محیط های آب ریز مانند حمام، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و استخر می باشد. کاشی ها و سرامیک ها خود دارای جذب آب بسیار پایینی هستند و به همین دلیل است که از آن ها در محیط های آبریز استفاده می شود. اما باید گفت که درزها و شکاف هایی که بین این مصالح در هنگام چسباندنشان بر روی سطح یا دیوار ایجاد می شود در مقابل آب نفوذ نا پذیری بسیار کمی دارند و در دراز مدت بر اثر برخورد آب دچار سوراخ و شکاف می شوند که این سوراخ ها باعث نفوذ آب به زیر کاشی و سامیک شده و سبب می شود تا سطح آن ها ترک برداشته و شکسته شوند.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود مواد پوششی همچون رزین دست اندرکاران ساخت و ساز به این نتیجه رسیدند که با استفاده از این مواد و ایجاد یک لایه حفاظتی بر روی این درز و شیار ها می توان عمر کاشی ها و سرامیک ها را بسیار افزایش داد و تا سالیان سال از شکستگی و جذب آب آن ها جلوگیری نمود. همانطور که گفتیم رزین یکی از انواع مواد پوششی است که بسیار شفاف و بدون رنگ می باشد. رزین ها پس از مواجه با هوای ازاد خشک شده و به سختی می توان آن ها را پاک نمود. این محصول ویژگی ها و فواید بسیار زیادی را برای کاشی ها و سرامیک ها به همراه می آورد که در زیر تیم کالاساخت به نمونه ای از آن ها اشاره کرده است:

 

  1. افزایش مقاومت در برابر جذب آب:

همانطور که گفتیم رزین یک ماده شفافی است که به عنوان پوشش محافظتی بر روی مصالح مختلف کشیده می شود و سبب براقیت و شفافیت در سطح آن ها می شود. کاشی و سرامیک از جمله هستند که خود دارای سطحی صیقلی و براق می باشند و برخی از گونه های آن ها دارای جذب آب بسیار پایینی می باشند و به همین دلیل رزین بر روی ان ها باقی نمی ماند و خشک نمی شود، اما درز و شکاف موجود در بین این مصالح از جنس سیمان و ملات هستند که در برابر نفوذ آب مقاومت نا چیزی را دارا می باشند. در جهت افزایش مقاومت این مصالح به جذب آب بر روی درزها و شیار ها ما بین آن ها رزین کار می کنند و رزین مانند عایقی در مقابل آب بر روی این شیار ها عمل می کند.

 

  1. جلوگیری از بروز جلبک:

یکی از مسائلی که سلامتی و جلوه کاشی و سرامیک را تهدید می کند جلبک ها هستند. همانطور که گفتیم این مصالح بیشتر در محیط های ابریز استفاده می شوند و به همین دلیل آب مهمان همیشگی آن ها می باشد. کاشی و سرامیکی که در استخر ها و حوض ها استفاده می شوند بیش از دیگر سازه ها در معرض جذب آب قرار دارند. این جذب آب در بین درزها و شکاف های موجود در کاشی و سرامیک سبب بروز جلبک در آن ها می شود. جلبک ها علاوه بر ظاهر زشت و نامطلوبی که به سازه می بخشند در گذر زمان و در صورت عدم بر طرف کردنشان سبب ترک خوردگی و نابودی این مصالح نیز می گردند. همانطور که در بالا اشاره کردیم رزین با خاصیت چسبندگی و پوشش دهی بالایی که دارد سبب کاهش بسیار زیاد جذب آب می شود و همین عمر موجب می شود تا راه نفوذ جلبک نیز بسته شود.

 

  1. افزایش مقاومت در برابر کثیفی و آلودگی :

یکی از مسائلی که شاید برای شما هم موجب نارضایتی از کاشی و سرامیک شود ایجاد سیاهی و کثیفی در بین درز های این مصالح می باشد. همانطور که چند بار اشاره نمودیم این متریال ها در محیط هایی مانند سرویس بهداشتی و آشپزخانه کاربرد فراوان دارند و همانگونه که همه شما می دانید این محیط ها در معرض آلودگی و کثیفی بیشتری نسبت به مناطق دیگر ساختمان قرار دارند و به همین دلیل است که همواره نیازمند شست و شو می باشند. شست و شو و تمیز کردن درز میان کاشی و سرامیک کار بسیار دشواری است و در بعضی موارد امکان تمیز کردن لکه به جا مانده در آن ها وجود ندارد. به همین دلیل شما می توانید با استفاده از رزین ها بر روی این درز و شکاف ها از نفوذ آلودگی و کثیفی به داخل آن ها جلوگیری کنید و هنگام شست و شو از مواد شوینده به راحتی و بدون نگرانی از سوراخ کردن این قسمت ها توسط آن ها استفاده نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

بنر محصولات جانبیجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات