رنگ کردن کاشی

رنگ کردن کاشی

تاریخ انتشار: 1398/06/16 12:10 | بازدید: 304

رنگ کردن کاشی

رنگ کردن کاشی 

 

یکی از دغدغه ی افراد تغییر دکوراسیون و تغییر در نمای داخلی و چیدمان خانه می باشد . گاهی اوقات افراد از تغییر رنگ و عوض کردن چیدمان برای یافتن به یک دکوراسیون جدید استفاده می کنند .  

برخی از کارها مثل رنگ کردن کاشی تغییر زیادی در نمای داخلی ایجاد می کند . این تغییرات هم با عوض کردن کاشی و سرامیک می تواند انجام گیرد اما با توجه به افزایش قیمت این محصول ساختمانی مرقون به صرفه نمی باشد . با این اوصاف بهترین راه که هم تنوع داشته باشد و هم اینکه براحتی امکان پذیر باشد رنگ کردن مجدد کاشی و سرامیک هست . رنگ زدن کاشی چه روی کاشی سالم و چه روی کاشی خراب شده امکان پذیر می باشد .

برای رنگ کردن مجدد کاشی، نیاز به وسایلی هست که در زیر به آن اشاره می کنیم :

  • رنگ اپوکسی براق ، استون و پاک کننده

برای رنگ کردن مجدد کاشی آن هم به سلیقه ی خود ، انتخاب یک رنگ مناسب می باشد . رنگی که انتخاب می کنید ، رنگ ضد آب و رنگ اپوکسی ست ، رنگ اپوکسی قابلیت این را دارد که جلا و درخشش را به کاشی می بخشد . در کنار رنگ اپوکسی ، استون و پاک کننده برای تمییز کردن سطح کاشی قبل از رنگ کردن ضرورت دارد .استون قابلیت این را دارد که آلودگی و لکه ها را از روی کاشی برطرف کرده و بستری مناسب برای رنگ زدن مجدد آماده کند .  

  • سنباده ، بتونه

توسط کاغذ سنباده می توان برجستگی روی کاشی را برطرف کرده و سطح روی کاشی را یکدست و صاف کنید . با کمک بتونه می توانید سطح کاشی ترک خورده و شکسته را پر کرده و بعد مرحله ی رنگ زدن را شروع کنیم .

  • ماسک ، عینک ، دستکش

هنگام رنگ کردن کاشی از وسایلی که ایمنی کار را بالا می رد باید استفاده کرد که این وسایل شامل : ماسک ، دستکش ، و عینک می باشد که به پوست و ریه آسیب وارد نشود . و اینکه موادی که استفاده می شود بر پایه ی مواد شیمیایی می باشند و حساسیت افراد را بالا برده و امکان بروز بیماری های پوستی شود .

  • قلمـــو ، فرچـــه ، شابلون

برای یک رنگ آمیزی خوب و عالی ، وسایلی مثل قلمو ، فرچه و یا پیستوله ی رنگ در اولویت قرار دارد . شابلون نیز برای این مورد استفاده قرار می گیرد که طرح مورد نظر را روی آن زده و روی سطح کاشی قرار داده و رنگ آمیزی شود . برای اینکه اطراف و یا بقیه ی دیوار حین پاشیدن رنگ آسیب نبیند و رنگی نشود بخاطر همین قسمتهایی را که قرار نیست رنگ شود را با روزنامه بپوشانید .

 

بعد از اینکه فضا ( دیوار ، کف ) از رنگ پوشیده شد بهتر است 24 ساعت استراحت داده که کاملا خشک شود . اغلب برای اینکه رنگ کامل خشک شود درب و پنجره را کامل باز گذاشته که اینکار اشتباهی می باشد و باعث نشستن گرد و خاک روی سطح رنگ شده می شود و رنگ شفاف تبدیل به رنگی کدر می شود .  

معماران و کارشناسان کالا ساخت در این مقاله سعی بر این داشتند ، که رنگ کردن کاشی را به روشی آسان آموزش داده و براحتی قابل اجرا باشد .   

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت