برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
روش های اجرای سنگ آنتیک

روش های اجرای سنگ آنتیک

تاریخ انتشار: 1398/03/26 13:08 | بازدید: 271

روش خیس یا استفاده از ملات روش چسب خمیری یا آماده روش خشک یا مکانیکی

روش های اجرای سنگ آنتیک

روش های اجرای سنگ آنتیک

 

بسته به اینکه از چه ابعادی از سنگ آنتیک یا در چه فضایی و آب و هوایی سنگ آنتیک را کار میکنید روش های اجرا متفاوت خواهد بود . در این مقاله کالا ساخت قصد دارد تا شما را با انواع روش های اجرا سنگ آنتیک در هر شرایط آب و هوایی و کاربردی آشنا سازد .

 

اولین روش اجرا سنگ آنتیک که رایج ترین روش ان نیز هست اجرا سنگ آنتیک به وسیله دوغاب است در این روش دوغاب سیمانی که مخلوط شن و ماسه و اب است به مزان مورد نیاز ملات میشود و در پشت سنگ قرار میگیرد از اینم روش بیشتر در نماهای خارجی و فضاهای بیرونی استفاده میشود طول عمر و دوام این روش بسیار بالا است به شرط انکه حتما فضای بین دوغاب و سنگ را به وسیله چکش های پلاستیکی بگیرید و با ضربات متوالی این فضا را به حداقل برسانید . نکته ای که در این روش باید به آن توجه کنید این است که اگر ملات بر روی سنگ ها ریخته شد سریعا ان را با پارچه نماک تمیز کنید و ابدا نگذارید مدت زمان زیادی از آن ماندن ملات بر روی سطح سنگ بگذرد . اگر گوشه ای از سنگ ها نامتقارن شد حتما فاصله را برطرف کنید . این روش در آب و هواهای پر باران نیز توصیح میشود تنها باید روی سطح کار را با رزین پوشش دهید . رزین باعث میشد سطح شما کاملا ضد آب گردد که باعث میشود تا طول عمر سنگ شما بیش از پیش شود .

 

دومین روش اجرا سنگ آنتیک روش استفاده از چسب خمیری سنگ یا کاشی است که تفاوتی با یکدیگر ندارند و در عمل به جای یکدیگر به راحتی استفاده میشوند. این نوع از چسب ها خمیری و آماده هستند و نیازی به مخلوط و ترکیب کردن انها با هیچ چیز دیگری نیست. برای استفاده از این روش میبایست سطح زیر سنگ کاملا صاف باشد . اگر سطح گچ یا چوب یا فلز و یا سنگ و کاشی دیگری است نیز میتوانید به راحتی با این چسب خمیری آماده بچسبانید فقط لازم است همانطور که گفته شد سطح زیر سنگ آنتیک مورد نظرتان صاف باشد. به ضخامت 3 الی 4 سانتی متر چسب را به پشت سنگ بزنید و بروی سطح نگه دارید یک دقیقه الی دو دقیقه زمان بدهید کافی است. و بعد از آن سطح سنگ را با دستمال نمناک یا آب مستقیم بشوید زمانی که چسب ها کامل خشک شد و همچنین کار شما به اتمام رسید . در اخر برای جلا دادن و طول عمر بیشتر سنگ کافیست رزین بروی ان یا اسپری کنید یا باقلمو کار کنید . این روش بیشتر برای فضای داخلی ساختمان کار می شود اما استفاده از آن در خارج از ساختمان و فضای بیرونی نیز بلامانع است و میتوانید استفاده کنید. تنها بر وری شومینه هایی که طبیعی هستند و با درجه حرارت بالا میسوزند بهتر است از این چسب ها استفاده نکنید.

 

سومین روش اجرا سنگ آنتیک استفاده از پیچ و رول و پلاک است. به این اجرا روش خشک یا مکانیکی میگویند که به وسیله رول و پیچ و پلاک های مخصوص به سطح دیوار پیچ میشوند. در این روش ضخامت سنگ و مهارت اجرا کننده حرف اول را میزند . این روش به دلیل عایق رطوبت بودن روش بسیار مناسبی برای فضاهای پر رطوبت و نمناک است چه در خارج و چه داخل ساختمان میتوانید از این روش استفاده کنید

 

 

شما میتوانید برای توضیحات بیشتر و راهنمایی در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل کنید تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست .

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت