روش های اجرای سنگ آنتیک


روش های اجرای سنگ آنتیک

تاریخ انتشار: 1398/03/26 13:08 | بازدید: 162

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

روش های اجرای سنگ آنتیک

 

بسته به اینکه از چه ابعادی از سنگ آنتیک یا در چه فضایی و آب و هوایی سنگ آنتیک را کار میکنید روش های اجرا متفاوت خواهد بود . در این مقاله کالا ساخت قصد دارد تا شما را با انواع روش های اجرا سنگ آنتیک در هر شرایط آب و هوایی و کاربردی آشنا سازد .

 

اولین روش اجرا سنگ آنتیک که رایج ترین روش ان نیز هست اجرا سنگ آنتیک به وسیله دوغاب است در این روش دوغاب سیمانی که مخلوط شن و ماسه و اب است به مزان مورد نیاز ملات میشود و در پشت سنگ قرار میگیرد از اینم روش بیشتر در نماهای خارجی و فضاهای بیرونی استفاده میشود طول عمر و دوام این روش بسیار بالا است به شرط انکه حتما فضای بین دوغاب و سنگ را به وسیله چکش های پلاستیکی بگیرید و با ضربات متوالی این فضا را به حداقل برسانید . نکته ای که در این روش باید به آن توجه کنید این است که اگر ملات بر روی سنگ ها ریخته شد سریعا ان را با پارچه نماک تمیز کنید و ابدا نگذارید مدت زمان زیادی از آن ماندن ملات بر روی سطح سنگ بگذرد . اگر گوشه ای از سنگ ها نامتقارن شد حتما فاصله را برطرف کنید . این روش در آب و هواهای پر باران نیز توصیح میشود تنها باید روی سطح کار را با رزین پوشش دهید . رزین باعث میشد سطح شما کاملا ضد آب گردد که باعث میشود تا طول عمر سنگ شما بیش از پیش شود .

 

دومین روش اجرا سنگ آنتیک روش استفاده از چسب خمیری سنگ یا کاشی است که تفاوتی با یکدیگر ندارند و در عمل به جای یکدیگر به راحتی استفاده میشوند. این نوع از چسب ها خمیری و آماده هستند و نیازی به مخلوط و ترکیب کردن انها با هیچ چیز دیگری نیست. برای استفاده از این روش میبایست سطح زیر سنگ کاملا صاف باشد . اگر سطح گچ یا چوب یا فلز و یا سنگ و کاشی دیگری است نیز میتوانید به راحتی با این چسب خمیری آماده بچسبانید فقط لازم است همانطور که گفته شد سطح زیر سنگ آنتیک مورد نظرتان صاف باشد. به ضخامت 3 الی 4 سانتی متر چسب را به پشت سنگ بزنید و بروی سطح نگه دارید یک دقیقه الی دو دقیقه زمان بدهید کافی است. و بعد از آن سطح سنگ را با دستمال نمناک یا آب مستقیم بشوید زمانی که چسب ها کامل خشک شد و همچنین کار شما به اتمام رسید . در اخر برای جلا دادن و طول عمر بیشتر سنگ کافیست رزین بروی ان یا اسپری کنید یا باقلمو کار کنید . این روش بیشتر برای فضای داخلی ساختمان کار می شود اما استفاده از آن در خارج از ساختمان و فضای بیرونی نیز بلامانع است و میتوانید استفاده کنید. تنها بر وری شومینه هایی که طبیعی هستند و با درجه حرارت بالا میسوزند بهتر است از این چسب ها استفاده نکنید.

 

سومین روش اجرا سنگ آنتیک استفاده از پیچ و رول و پلاک است. به این اجرا روش خشک یا مکانیکی میگویند که به وسیله رول و پیچ و پلاک های مخصوص به سطح دیوار پیچ میشوند. در این روش ضخامت سنگ و مهارت اجرا کننده حرف اول را میزند . این روش به دلیل عایق رطوبت بودن روش بسیار مناسبی برای فضاهای پر رطوبت و نمناک است چه در خارج و چه داخل ساختمان میتوانید از این روش استفاده کنید

 

 

شما میتوانید برای توضیحات بیشتر و راهنمایی در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی تماس حاصل کنید تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست .

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات