روش های تولید سنگ آنتیک

روش های تولید سنگ انتیک

تاریخ انتشار: 1398/01/24 18:49 | بازدید: 283

انواع سنگ انتیک روش های تولید سنگ انتیک قیمت های سنگ انتیک

روش های تولید سنگ انتیک

روش های تولید سنگ انتیک

 

انواع سنگ های انتیک در اندازه های مختلف در بازار موجود است. در مجموعه کالا ساخت ما انواع سنگ های انتیک با قیمت ها رنگ های متنوع برای عرضه کردن با سریع ترین راه ممکن را داریم.

سنگ های انتیک را می توان در دسته های گیوتین و رو توری با ابعاد مختلف نام برد. سنگ های بادبر گاها نیز به عنوان انتیک شناخته می شوند. سنگ های گیوتین و قیچی از نوع عرض 5 سانتی متر و طول 30 سانتی اکنون موجود است . اما می توان در ابعاد دیگری نیز تولید کرد فقط اینکار نیازمند صرفه زمان و هزینه است. در حقیقت ابعاد 2 سانتی متر عرض و 7 سانتی متر عرض نیز موجود است. این نمونه از قیمت سنگ کمتری برخوردار است. قیمت این نمونه که در رنگ های متنوعی موجود است از جمله سفید.مشکی.پرچمی.زرد و قزمز و گردویی و..... گاها رنگ کرم این نمونه از قیمت پایین تری برخوردار است.

سنگ های انتیک رو توری با توجه به سلیقه شما می توانند تولید شوند که در این مورد نیز قیمت سنگ افزایش می یابد زیرا ملزم این است که قالب و سنگ مورد نیاز شما تولید گردد . سنگ های رو توری از جنس های مختلف سنگ از جمله تراورتن و مرمریت و مرمر ساخته می شود که گران ترین نمونه آن تولید شده با سنگ مرمر است.

تولید سنگ های ابعاد ریز

نحوه تولید سنگ های انتیک به این صورت است که اگر تولید کننده بخواهد از باقیمانده و اضافات سنگ های پلاک استفاده کند . نخست باید این اضافات را به دستگاه های برش از جمله طولی بر و قیچی به ابعاد مورد نظر خود برش زند و در ادامه سنگ های برش زده شده در فضایی دپو می شوند. اگر قالب آماده باشد که سنگ ها با توجه به چیدمان با استفاده از چسب های محکم بر روی تور چسبانده می شوند این کار عموما توسط دست و کارگر ساده به انجام می رسد. هرچه طرح کوچک تر و پیچیده تر باشد قیمت سنگ بالاتر خواهد رفت . بعد از اینکه چسبانده شد باید اجازه داد تا سنگ بر روی تور خشک شود و اینکار توسط نور خورشید انجام میشود البته گاها با استفاده از کوره نیز انجام میشود اما درجه حرارت به طوری تنظیم شده است که به تور آسیبی وارد نشود . بعد از اینکه سنگ بر روی تور خشک شد. در بسته بندی هایی که معمولا 4 الی 5 عدد از هر عدد تور داخل آن قرار میگیرد با استفاده از پلاستیک شیرینگ و محکم در کنار هم ارسال می شوند. سنگ های انتیک روی تور معمولا با استفاده از بسته بندی صادراتی ارسال می شوند به این معنی که سنگ یکبار دیگر فوم پیچی و کارتن و چسب میشود. در این صورت شکستگی سنگ به زیر 5 درصد می رسد .

 تولید سنگ های گیوتین

اگر تولید کننده مایل باشد از کوپ سنگ استفاده کند نه باقیمانده سنگ های پلاک ابتدا با دستگاه قله بر به جدا کردن سنگ ها از سنگ کوپ میکند و در مرحله بعد با استفاده از دستگاه های برش آن را تبدیل به سنگ انتیک مورد نیاز و سفارش داده شده می کند. بسته بندی سنگ های انتیک نیم متر مربعی است. و دونوع ارسال از این نوع سنگ موجود است . ارسال معمولی که فقط بسته بندی پلاستکی را شامل می شود و ارسال صادراتی که با فوم و کارتن و چسب پیچ سنگ ارسال میشود . طبعا ارسال صادراتی به قیمت سنگ می افزاید

 

سنگ های بادبر

سنگ های بادبر عموما در ابعاد 15 سانتی متر در 30 سانتی متر تولید میشوند . این سنگ ها ابتدا با همان روش های قبلی به ابعاد مورد نظر در می آیند و بعد با استفاده از چکش و کارگر به وسیله دست به صورت بادبر در می آیند . رابطه ضخامت و کچلی این سنگ ها با یکدیگر به صورت عکس است . به این صورت که هرچه ضخامت سنگ افزایش یابد کچلی سنگ و قسمت صاف روی سنگ کاهش می یابد و قابلیت چکش خوردن آن افزایش می یابد. و البته قیمت سنگ نیز افزایش پیدا میکند. سنگ های بادبر از ضخامت 1.5 سانتی متر تا 4 سانتی متر اکنون در کالا ساخت موجود است. ضخامت 4 سانتی متر اکثرا برای صادرات سفارش گرفته شده است. اگر ساختمان شما تجاری یا مسکونی است. همان ضخامت معمول 2.5 سانتی متر کفایت میکند و نیازی به دیگر ضخامت ها و قطرها نیست.

شما میتوانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان بهره مند شوید . تمام تلاش ما جلب رضایت و خشنودی شماست.

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ...

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت