سرامیک آجری


نمای ساختمان و سرامیک آجری

تاریخ انتشار: 1399/11/26 11:12 | بازدید: 102

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سرامیک آجری

 

بسیاری از افرادی که علاقه ی زیادی به نماهای آجری دارند، به دلیل برخی معایبی که آجرنما دارا می باشد، از استفاده آن چشم پوشی می نمایند. پیشنهاد کالاساخت به این افراد استفاده از سرامیک آجری می باشد. سرامیک آجری در واقع نمونه ای از سرامیک ها می باشد که دارای طرح و نقشی مشابه با آجر است. این محصول دارای دو جنس سرامیک های معمولی و پرسلان می باشد، اما به دلیل اینکه بیشترین کاربرد آن در ساخت نمای بیرونی است، معمولا از جنس پرسلان آن استفاده می شود.

 

تفاوت میان آجرنما و سرامیک آجری

 

سرامیک آجری و آجرنما هر دو از جمله محصولات ساختمانی هستند که در ساخت نمای بیرونی بسیار پر کاربرد می باشند، اما باید گفت که دارای تفاوت های بسیار زیادی هستند. یکی از تفاوت های اصلی در میان این دو محصول نحوه نصب آن ها می باشد. باید گفت که سرامیک آجری از سرعت و سهولت بالایی در نصب برخوردار می باشد و این به دلیل عدم نیاز به بندکشی و سایز های بزرگ آن است. علاوه بر این ها برای افرادی که به دنبال یک نمای شفاف و براق هستند این محصولات بسیار به صرفه است چرا که آجرنما پس از نصب برای براقیت و شفافیت نیازمند رزین کاری است، اما سرامیک آجری از ابتدا قابل تولید به صورت لعاب دار می باشد.

یکی دیگر از تفاوت های میان آجرنما و سرامیک آجری، قابلیت شست و ش در آن ها می باشد. باید گفت که سرامیک آجری کاملا قابل شست و شو است و لکه و آلودگی را درون بافت خود جذب نمی نماید در حالی که آجرنما مستعد کثیفی و لک می باشد و تنها در صورتی که رزین کاری شده باشد می توان آن را به راحتی شست و شو داد. با تمام این ها باید گفت که برخی آجرنما را به سرامیک آجری ترجیح می دهند و این به دلیل قابلیت نصب آجرنما در ارتفاعات و بدون نیاز به اسکوپ می باشد.

 

کاربرد سرامیک آجری

همانطور که پیش تر اشاره نمودیم اصلی ترین کاربرد سرامیک آجری، پوشش نمای خارجی ساختمان می باشد. این محصول علاوه بر نماسازی در

  • دکوراسیون کافی شاپ ها و رستوران
  • دیوار پشت تلویزیون
  • قسمتی از دیوار های داخلی

نیز کاربرد دارد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

 مشاوره واتس اپ  جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->