برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
استفاده از سنگ آنتیک در سرویس بهداشتی

سنگ آنتیک در سرویس بهداشتی

تاریخ انتشار: 1399/09/24 09:11 | بازدید: 577

سنگ های آنتیک نمونه ای از سنگ های ساختمانی و تزئینی می باشند که از بقایا و خرده سنگ های طبیعی ساخته می شوند.

سنگ های آنتیک نمونه ای از سنگ های ساختمانی و تزئیـــنی می باشند که از بقایا و خرده سنگ های طبیعی ساخته می شوند. این ضایعات سنگی به وسیله چسب و ملات هایی که پایه رزینی دارند در کنار یکدیگر قرار می گیرند و تشکیل این سنگ را می دهند. سنگ های آنتیک علاوه بر اینکه گزینه مناسبی در ساخت نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشند، بهترین گزینه برای استفاده در سرویس های بهداشتی و حمام نیز هستند.از این سنگ ها می توان برای فضای زیر وان و دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد. این سنگ ها دارای قیمت بسیار مناسبی هستند که این ویژگی در آن ها دلیل بر بی کیفیت بودن سنگ های آنتیک نمی باشد بلکه به دلیل شکل گیری آن ها از بقایای سنگ هایی مانند تراورتن، مرمریت و ... است. ویژگی های مختلفی که این سنگ را مناسب برای سرویس های بهداشتی ساخته است شامل موارد زیر می باشد:

 

  • جذب آب پایین:

یکی از ویژگی های مهمی که سنگ های مورد استفاده در سرویس بهداشتی باید حتما دارا باشند مقاومت در برابر جذب آب می باشد. همانطور که همه ما می دانیم سرویس های بهداشتی محیط های به شدت آبریزی هستند و در طول شبانه روز بارها بر روی سنگ های موجود در این قسمت آب ریخته می شود، بنابراین اگر جذب آب سنگی که در این قسمت استفاده می شود بالا باشد، آب در بافت آن نفوذ کرده و سبب می شود تا سنگ خرد و متلاشی شود. این مشکل علاوه بر اینکه ظاهر سرویس بهداشتی را نازیبا و زشت می کند تجمع باکتری و میکروب را نیز افزایش می دهد. این سنگ ها در طولانی مدت و در معرض آب و رطوبت دائمی از بین نمی روند.

 

  • ظاهر مناسب:

از دیگر ویژگی های این سنگ که استفاده از آن را در فضای سرویس بهداشتی مناسب می گرداند ظاهر این سنگ است. سنگ آنتیک دارای تنوع گسترده ای در رنگ و طرح و اندازه می باشد که می توان توجه تمام سلیقه ها را به خود جلب کند و علاوه بر این ترکیب رنگ های مختلفی از این سنگ با یکدیگر جلوه به خصوص و متفاوتی به این قسمت از ساختمان می بخشد. رنگ های مختلف این سنگ به دلیل سنگ های متنوعی است که در ساخت آن استفاده می شود. علاوه بر این ها سنگ آنتیک قابلیت تلفیق با دیگر مصالح را دارد و می توان از ترکیب آن با سرامیک های پرسلان ویا  کاشی های پرسلانی نمایی متفاوت به دیواره های سرویس بهداشتی بخشید، همچنین ظاهر و حس طبیعی سنگ های آنتیک در سرویس های بهداشتی بسیار خیره کننده است.

 

  • نصب آسان:

نصب سنگ آنتیک بسیار اسان و سریع است و حتی کسانی که دانشی در زمینه ساخت و ساز و پیمانکاری ندارند می توانند این سنگ ها را بدون نیاز به استاد کار و به خودی خود بر روی سطح بچسبانند. این نکته در مورد سنگ آنتیک سبب می شود تا هزینه های اضافی در نصب و چسباندن سنگ نیز برطرف شود.

 

  • مقاومت سایشی:

مقاومت سایشی از دیگر ویژگی هایی است که سنگ آنتیک دارا می باشد و می توان از آن در سرویس های بهداشتی استفاده نمود. این قسمت از ساختمان همواره در معرض سایش و فشار می باشد و این به دلیل برخورد طولانی مدت آب با سطح سنگ های این رکن از منزل است . علاوه بر این ها در سرویس های بهداشتی عمومی که هر روزه افراد مختلفی در آن ها رفت و آمد می کنند و همواره در معرض سایش و خرابی هستند نیز می توان از این سنگ ها استفاده نمود.

 

  • طول عمر بالا:

طول عمر بالا از دیگر ویژگی های این سنگ دکوراتیو است. سنگ آنتیک در طولانی مدت از بین نمی رودو دچار رنگ رفتگی نمی شود، سطح آن خراش نمی بیند و در برابر ضربه خرد نمی شود.

 

  • عایق صوتی:

یکی دیگر از ویژگی های سنگ آنتیک جلوگیری آن ها از ورود و خروج صدا است که این نکته برای سرویس های بهداشتی که در داخل ساخت منازل ساخته می شود بسیار پر اهمیت است.

 

نکته پایانی:

در ادامه این مطالب باید افزود که سنگ های آنتیک در مواجه با آلودگی و لکه به سرعت کثیف می شوند اما نگرانی در باب این موضوع وجود ندارد به این دلیل که سنگ های آنتیک به همان سرعت که کثیف می شوند به همان سرعت هم پاک می شوند و لکه و کثیفی بر روی سطح آن ها ثابت نمی ماند بلکه به راحتی پاک می شود. محلول غلیط صابون یا شوینده‌ها در آب و برس زبر پیشنها د گروه کالاساخت برای پاک کردن لکه از روی سطح سنگ آنتیک می باشد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت