سنگ بناهای انتخاب کاشی سرامیکتاریخ انتشار: 1398/02/22 13:53 | بازدید: 115

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ بناهای انتخاب کاشی و سرامیک

 

زمانی که به یک ساختمان جدید وارد می شویم اولین چیزی که توجه ما را به خودش جلب می نماید ظریف کاری های ساختمان است البته قبل از آن باید به ضرب المثل معروف زیر توجه داشته باشید : خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج

زیرا زمانی که ساخت و پایه ای اصلی یک دیوار کج باشد و اصطلاحا تراز نباشد دیوار پوش ها نیز به صورت یکدست روی دیوار کار نمی شود و احتیاج به برش های بیشتری پیدا می کند و زیبایی دیوار را کم می کند.

سنگ بنای اول

ساختمان های کمی هستندکه کاملا اندازه و تراز باشد ولی این هنر معمار ساختمان است که این ایرادات را بپوشاند پس در این جا می توان اولین سنگ بنا را ساختن ساختمان به صورت تراز و رفع عیب و ایرادات ساختمان دانست که این مساله نیازمند اندکی منطق و تجزیه و تحلیل است به عنوان مثال نقشه کشی ساختمان با توجه به پوشاننده های آن است.

سنگ بنای دوم

در انتخاب کاشی و سرامیک همخوانی ابعاد دیوار یا کف با کاشی انتخابی است که برش کمتری بخورد به طور مثال برای یه دیوار با ابعاد 120*180 بهتر است از سرامیک با ابعاد 30*60 استفاده شود تا از سرامیک با ابعاد40*80 زیرا سرامیک با این ابعاد نهایتا در طول ابعاد نیازمند برش است و از زیبایی کار می کاهد.

سنگ بنای سوم

استفاده از رنگ هایی با طیف رنگی هماهنگ است از رنگ هایی استفاده کنید که طیف رنگی آنها به هم نزدیک باشد و اصطلاحا هارمونی رنگی داشته باشد برای فضاهای کوچک حتما از رنگ هایی استفاده نمایید که روشن تر هستند و فضا را بزرگتر نشان دهند.

در این مقاله سه مورد اولیه در اجرای کاشی و سرامیک ذکر شد که امیدواریم شایسته آن باشیم بتوانیم درتوضیحات بعدی و تکمیل این مطلب همراه شما باشیم.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات