برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ ترامیت اسلام آباد و مزایای آن

سنگ ترامیت اسلام آباد

تاریخ انتشار: 1398/05/20 20:23 | بازدید: 444

سنگ ترامیت اسلام آباد

سنگ ترامیت اسلام آباد

 

سنگ ترامیت اسلام آباد یکی از انواع سنگ ترامیت که نوعی سنگ آهکی و رسوبی است می باشد. معدن این سنگ در شهرستان اسلام آباد، واقع در استان کرمانشاه قرار گرفته است و به همین دلیل به این نام شهرت پیدا کرده است. این معدن ماهیانه حدود 5000 تن از سنگ ترامیت را استخراج می کند و حدود 5 میلیون تن از این سنگ ذخیره دارد. در این سنگ به دلیل بافت آهکی که دارد بهتر است از رزین نانو استفاده شود. چگونگی اجرا رزین نانو در این سنگ یکی از عوامل مهم است که گروه کالاساخت به این موضوع توجه بسیار زیادی کرده است. در گروه کالا ساخت هر لیتر رزین نانو 6 متر مربع را پوشش می دهد و اینکار برای اثربخشی بیشتر 3 بار تکرار می شود. سنگ ترامیت اسلام آباد از برش یکسان و ارتفاع های بلند برخوردار است. این سنگ در ابعاد 40 طولی، فرشی و سنگ پلاک در کالاساخت قابل عرضه می باشد. سنگ ترامیت اسلام آباد به صورت سابیده و چرمی تولید می شود.

 

ویژگی های ظاهری سنگ ترامیت اسلام آباد

سنگ ترامیت اسلام آباد دارای رنگ سفید یکدست و یکنواختی می باشد و در واقع می توان گفت این سنگ یکی از سفید ترین انواع سنگ های ترامیت در ایران می باشد . در برخی از سورت های این سنگ دانه های قهوه ای رنگ با تراکم پایین قابل مشاهده است که سطح آن را خالی خالی می کند. سنگ ترامیت اسلام آباد به دلیل رنگ سفید و روشنی که دارد بسیار شهرت پیدا کرده است و ساب و جلا در این سنگ متوسط رو به بالا می باشد.

 

مزایای سنگ ترامیت اسلام آباد

  • همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از مزایای اصلی سنگ ترامیت اسلام آباد رنگ سفید و یکدست آن می باشد.
  • از دیگر ویژگی های این سنگ وزن سبک آن می باشد که این امکان را فراهم می کند تا بتوان متراژ بالایی از آن را حمل و نقل کرد و در نصب آن انرژی بسیار زیادی اتلاف نشود همچنین وزن کلی ساختمان را کاهش می دهد.
  • از سنگ ترامیت اسلام آباد می توان در انواع طرح ها و سبک های معماری استفاده نمود و آثار زیبایی از آن در نمای داخلی ساختمان ایجاد نمود.
  • یکی دیگر از مزایای این سنگ قیمت بسیار مناسب آن می باشد که استفاده ازآن در نمای داخلی ساختمان نسبت به مرمریت ها بسیار به صرفه تر است.

 

معایب سنگ ترامیت اسلام آباد

  • جذب آب بالا یکی از معایب سنگ ترامیت اسلام آباد می باشد. این سنگ از جذب آب بالاتری نسبت به تراورتن ها برخوردار است و این به دلیل سطح آهکی ترامیت اسلام آباد می باشد که میزان آهک موجود در آن درصد جذب آب آن را تعیین می کند. جذب آب در این سنگ موجب بالارفتن جرم پذیری در آن نیز می شود.
  • یکی دیگر از معایب سنگ ترامیت اسلام آباد تراکم پایین در آن است که موجب می شود تا مقاومت آن در برابر سایش و ضربه کاهش یابد .
  • متراژ محدود از دیگر معایب سنگ ترامیت اسلام آباد می باشد که به همین دلیل از این سنگ در پروژه های انبوه و گسترده نمی توان استفاده نمود.
  • مقاومت پایین در برابر سرما و یخبندان از دیگر معایب این سنگ است. درکالاساخت استفاده از سنگ ترامیت اسلام آباد در مناطق سرد و پرباران توصیه نمی شود.

 

کاربرد سنگ ترامیت اسلام آباد

استفاده از سنگ ترامیت اسلام آباد بیشتر در نماهای داخلی توصیه می شود ونمی توان از آن به دلیل بافت آهکی و در نتیجه جذب آب و مقاومت پایین در برابر آلودگی و کثیفی در نمای بیرونی ساختمان، سنگ فرش ساختمان و مکان هایی که در معرض رطوبت و رفت و آمد هستند استفاده نمود. البته  در صورت استفاده از فن آوری رزین نانو برای پر کردن حفرات و سوراخ های موجود در آن و در نتیجه برطرف کردن مشکل جذب آب و جرم پذیری آن می توان از این سنگ در نمای خارجی ساختمان و سرویس های بهداشتی، حمام و مکان هایی که با آب و رطوبت سر و کار دارد استفاده نمود. از نوع رزین شده این سنگ در مناطق مرطوب و کم باران نیز می توان استفاده نمود. اجرای سنگ ترامیت مانند سنگ تراورتن است و به اسکوپ زیادی نیاز مند  نیست. یکی از گزینه های بسیار مناسب برای استفاده از این سنگ دیوارهای داخلی ساختمان می باشد. رنگ روشن این سنگ موجب زیبایی و شکوه دیوار های داخلی می شود و می تواند نور محیط را افزایش دهد. از این سنگ به دلیل مقاومت پایین در برابر سایش و ضربه، در ساخت پله و پاگرد نمیتوان استفاده نمود.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

 

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت