سنگ تراورتن عباس آباد


ویژگی های سنگ تراورتن

تاریخ انتشار: 1399/11/07 11:49 | بازدید: 124

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ تراورتن یکی از انواع سنگ‌های رسوبی است که به دلیل داشتن ظاهری زیبا، امروزه اغلب برای نماکاری ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید سنگ تراورتن عباس آباد که یکی از محبوب‌ترین انواع سنگ تراورتن است بسیار محبوب و کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد.

معدن سنگ عباس آباد

معدن این سنگ در نزدیکی شهر نیم ور واقع در شهرستان محلات استان مرکزی قرار دارد و دارای چندین سینه کار فعال کشور می باشد. این معدن ماهیانه بیش از 90 هزار تن از این سنگ را استخراج می کند و برای فراوری به کارخانه های سراسر کشور انتقال می دهد. سنگ تراورتن عباس آباد هم به صورت خام و هم به صورت فراوری شده به کشور های مختلف صادر می گردد.

ویژگی‌های سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد به عنوان یکی از بهترین و مرغوب‌ترین سنگ‌های تراورتن در ایران و حتی جهان شناخته می‌شود. این سنگ به دلیل زیبایی و مقاومت بالا همواره در ایجاد نمای داخلی و بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

این سنگ همچنین صیقل پذیری بسیار مناسبی دارد که جلوه آن را در نما دوچندان می‌کند.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه در مورد سنگ تراورتن عباس آباد، سختی زیاد و تخلخل کمتر آن نسبت به سایر انواع تراورتن است.

همچنین چسبندگی قابل قبولی را با ملات سیمان ارائه میدهد و همین امر سبب کاربرد راحت‌تر آن در ساختمان خواهد شد.

از نظر ویژگی‌های ظاهری این نوع سنگ دارای بافت نواری شکل می‌باشد، این نوع بافت در واقع به دلیل حضور ترکیبات آهن و کلسیم در آن ایجاد شده است. این سنگ‌ها معمولا در اثر رسوبات حاصل از چشمه‌های آب گرم ایجاد می‌شوند.

همان طور که گفته شد سنگ تراورتن عباس آباد دارای مقاومت بسیار زیادی در برابر ضربه و خوردگی است و به همین علت در برابر آلودگی‌ها و باران‌های اسیدی نیز مقاومت بسیار مناسبی ایجاد می‌کند.

رنگ بسیار زیبا و منحصر به فرد این نوع سنگ سبب شده است تا بسیاری از مشتریان نسبت به استفاده از آن در نمای کلی ساختمان ترغیب شوند. از نظر قیمتی نیز این نوع سنگ جز سنگ‌های با قیمت مناسب محسوب میشود. البته باید توجه داشت که قیمت گذاری بر اساس کیفیت محصول انجام می‌شود.

سنگ تراورتن عباس آباد پس از استخراج از لحاظ کیفیت طبقه بندی شده و با درجه سوپر، ممتاز، درجه یک و درجه دو به فروش میرسد. بدیهی است که هر چه کیفیت سنگ بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

ظاهر سنگ

این سنگ اغلب دارای زمینه سفید و کرم رنگ می باشد (که در بین مردم به سنگ کرم و یا سفید عباس آباد معروف است) و در درجات پایین به رنگ های تیره تر نیز یافت می شود. این سنگ از خلل و فرج در بافت خود برخوردار می باشد، اما باید گفت در این سنگ تخلخل کم تری به نسبت دیگر تراورتن ها دیده می شود. همچنین دارای درجات سوپر، ممتاز، درجه یک و دو می باشد که در درجات سوپر و بالای آن رگه ها و ناخالصی های بسیار ناچیزی مشاهده می شود و در درجات پایین رگه های سیاه، قرمز و قهوه ای قابل مشاهده می باشند.

انواع سنگ عباس آباد

سنگ عباس آباد از نظر شکل ظاهری و خصوصیات دارای انواع مختلفی می‌باشد. با توجه به تنوع این نوع، مشتریان حق انتخاب گسترده‌تری داشته و میتوانند به راحتی نمونه مورد نظر خود را از نظر شکل ظاهری و کیفیت انتخاب نمایند. البته هر نوع از این سنگ‌ها برای مکان خاصی مناسب هستند و در زمان خرید لازم است به این مسئله نیز توجه شود. سنگ تراورتنی که از معادن عباس آباد استخراج می‌شود، به طور معمول دارای انواع زیر است:

 • سنگ تراورتن عباس آباد بی‌موج
 • سنگ عباس آباد موج‌دار
 • سنگ عباس آباد کرم رنگ
 • سنگ تیره
 • سنگ خط مشکی
 • عباس آباد کلاسیک
 • سنگ موج کبریتی
 • عباس آباد ابر و بادی
 • سوپر صادراتی
 • تراورتن مروارید
 • دنده گاوی

هر یک از این سنگها دارای کاربرد خاصی بوده و بر اساس سلیقه مشتریان قابل استفاده هستند.

کاربرد این نوع سنگ

از آنجایی که سنگ عباس آباد در انواع مختلفی تولید می‌شود، دارای کاربردهای بسیار گسترده‌ای نیز خواهد بود. هر یک از این سنگ‌ها از نظر ضخامت، صیقل سطح، ظاهر و... با یکدیگر متفاوتند. بنابراین در هنگام به کار بردن آن باید به مکان استفاده از آن توجه کرد و سپس سنگ مورد نظر را انتخاب نمود. در حالت کلی سنگ تراورتن در دو زمینه مصنوعات سنگی و مصالح ساختمانی کاربرد دارد. در زمینه تولید مصنوعات از سنگ تراورتن، میتوان محصولات مختلفی از قبیل: انواع شومینه، گلدان‌های سنگی، باربیکیو و مجسمه‌ها را تولید کرد.

در کاربردهای ساختمانی نیز سنگ تراورتن عباس آباد می‌تواند به عنوان کف پوش پاساژها، مجتمع‌ها، منازل و ادارات مورد استفاده قرار گیرد و زیبایی محیط را دو چندان کند. از این سنگ‌ها همچنین می‌توان به عنوان سنگ پله، سنگ نمای خارجی برای منازل و مجتمع‌ها و به عنوان قرنیز برای کناره دیوارهای داخلی استفاده کرد. در مواردی نیز از آن به عنوان عایق یا پوشاننده ستون‌ها در ساختمان‌های بزرگ استفاده می‌شود. سنگ تراورتن عباس آباد جز پرکاربردترین سنگ‌ها در صنعت ساختمان محسوب می‌شود.

سنگ‌های تراورتن با کیفیت سوپر معمولا به خارج از کشور صادر می‌شوند و یا برای نمای داخلی هتل‌ها، تالارها و ... مورد استفاده قرار میگیرند. سنگ‌های درجه 2 به دلیل قیمت پایین‌تر عموما برای پوشاندن دیواره سوله‌ها، کارخانجات و قسمت‌هایی از ساختمان که در معرض دید مستقیم نیستند به کار برده می‌شوند. برای نماکاری ساختمان و همچنین راه پله‌های منازل مسکونی یا ساختمان ادارات معمولا از انواع سنگ تراورتن با درجه کیفی ممتاز و درجه یک استفاده میشود‌ که از لحاظ قیمت در سطح متوسط قرار دارند.

مزایای تراورتن عباس آباد

استفاده از این سنگ همواره مزایایی برای مشتریان در پی داشته است که باعث جلب نظر بسیاری از افراد به خصوص در سال‌های اخیر شده است. سطح خارجی این نوع سنگ به خوبی مورد فرآوری قرار می‌گیرد و به همین علت در برابر سرما و گرمای شدید بسیار مقاوم خواهد بود.

عدم ترک خوردگی و ریزش این نوع سنگ در برابر سرما خود به عنوان یک مزیت بسیار مهم در مورد آن شناخته می‌شود. سنگ تراورتن عباس آباد همچنین دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رنگ رفتگی، پریدگی و شکستگی می‌باشد.

از دیگر مزیت‌های بسیار مهم این سنگ می‌توان به سهولت در نظافت و نگهداری از آن اشاره کرد که همواره مورد توجه واقع شده است.

درون این سنگ تخلخل و حفره‌های متعدد وجود دارد که با حبس هوا درون خود سبب می‌شود سنگ به منزله یک نوع عایق حرارتی عمل کند.

همچنین وجود این تخلخل‌ها باعث شده است تا بتوان از این نوع سنگ به طور موثر به عنوان کفپوش راهرو و ساختمان استفاده کرد؛ به طوری که امکان سر خوردن روی آن به حداقل برسد.

سنگ تراورتن عباس آباد به عنوان سنگی در دسترس و با قیمت مناسب شناخته می‌شود و بنابراین نیاز طیف گسترده‌ای از مشتریان را پاسخ خواهد داد.

معایب سنگ تراورتن عباس آباد

همانطور که پیش تر اشاره نمودیم سنگ تراورتن عباس اباد از سورت بندی متنوعی برخوردار می باشد و همین موضوع سبب شده است تا تامین یک سورت از این سنگ بسیار زمان بر باشد.

قیمت سنگ عباس آباد در برخی از سورت های آن، مانند سوپر از قیمت بالایی برخوردار میباشد و این به دلیل رنگ سفید و یکدست آن می‌باشد. به همین دلیل است که برخی قیمت این سنگ را بالا میدانند و آن را جز سنگهای گران قیمت بر میشمارند.

خرید سنگ تراورتن عباس آباد

برای خرید اینترنتی و آنلاین سنگ تراورتن عباس آباد در انواع سورت ها و مدل ها با بهترین قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید تا علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، خرید لذت بخشی را تجربه کنید. لازم به ذکر است که محصولات به سراسر کشور ارسال میشوند.

برای مشاهده محصولات و قیمت انواع سنگ تراورتن عباس آباد اینجا کلیک کنید.جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->