سنگ مرمریت اداویتاریخ انتشار: 1398/05/18 23:28 | بازدید: 325

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

سنگ مرمریت اداوی

 

سنگ های مرمریت یکی از مصالح ساختمانی هستند که از محبوبیت بالایی در بین خریداران برخوردارند. این سنگ ها از دسته سنگ های آهکی دگرگون شده می باشند و از کلسیت، دولومیت و کریستال تشکیل شده اند. این سنگ دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از پرفروش ترین انواع آن در حال حاضر سنگ مرمریت اداوی می باشد. سنگ مرمریت اداوی با نام های سنگ مرمریت گلبهار و یا سنگ مرمریت یاقوت نیز شناخته می شود و یکی از سنگ های ساختمانی است که به کشور های همسایه مانند عراق و آذربایجان صادر می شود. این سنگ بیشتر در کارخانجات سنگبری اصفهان  فرآوری می شود و معدن آن در منطقه خور و بیابانک اصفهان قرار دارد. نام سنگ مرمریت اداوی از نام مالک معدن این سنگ یعنی آقای حمید اداوی گرفته شده است. جنس این سنگ مرمریت نسبت به سنگ مرمریت آباده کمی بهتر است و با استفاده از پالیشرهای مناسب در جهت سابیدن آن و استفاده از فراوری یووی می توان کیفیت آن را به خوبی بهبود داد.

ناخالصی های موجود در سنگ مرمریت اداوی موجب شده تا سورت های زیادی از آن در کارخانه به وجود آید. گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت سورت های مختلفی از این سنگ را با عرض استاندارد 40 سانتی متر و طول متغیر که از 70 سانتی متر تا 3 متر می باشد، به فروش می رساند. خریداران و مشتریان می توانند با مراجعه به سایت کالاساخت و مشاهده پارامترهای تعیین کننده درجه و کیفیت مانند ساب سنگ، لب پر نبودن سنگ، سورت دقیق و نداشتن ناخالصی و پوسیدگی در سنگ و مشاهده قیمت آن نسبت به خرید سنگ مرمریت اداوی اقدام نمایند.

 

ویژگی های ظاهری سنگ مرمریت اداوی

سنگ مرمریت اداوی هم با زمینه کرم و هم با زمینه صورتی استخراج می شود که هر کدام از تم های رنگی آن دارای لکه های ریز و درشت سفید رنگی می باشند که در سطح آن پراکنده شده است و همچنین می توان دربرخی از سورت های آن رگه های قهوه ای و نارنجی مشاهده نمود. سطح سنگ مرمریت اداوی ساب متوسطی دارد و زیاد براق نیست اما با استفاده از فراوری یووی علاوه بر افزایش کیفیت این سنگ می توان سطح آن را جلا و صیقل بخشید.

 

مزایای سنگ مرمریت اداوی

یکی از مهم ترین مزیت های این سنگ قیمت بسیار مناسب آن می باشد که این ویژگی موجب رونق در صادرات این نوع سنگ مرمریت شده است. البته قیمت پایین در سنگ مرمریت اداوی نشانه از کیفیت پایین آن نمی باشد بلکه این ویژگی به دلیل مقاومت نسبتا بالا آن در هنگام برش می باشد که موجب می شود تا دور ریز آن کاهش یابد و در نتیجه  قیمت آن پایین تر بیاید. از دیگر مزایای این سنگ می توان به تولید فراوان آن اشاره نمود که این ویژگی استفاده از سنگ مرمریت اداوی را در پروژه های انبوه ممکن ساخته است. این سنگ ساب پذیری پایینی دارد که می تواند به عنوان یک مزیت و یا یک عیب برای این سنگ قلمداد شود. برای کسانی که به دنبال ایجاد حس طبیعی و زنده در ساختمان خود می باشند استفاده از این سنگ می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

معایب سنگ مرمریت اداوی

سنگ مرمریت اداوی یک سنگ آهکی می باشد و وجود آهک زیاد در این سنگ موجب بالارفتن جذب آب در آن می شود و در نتیجه استحکام آن تا حدودی کاهش می یابد و نمی توان از آن در کف سرویس های بهداشتی و حمام استفاده نمود. در بافت برخی از سورت های این سنگ فاصله بین مولکولی بسیار زیاد است و در نتیجه مقاومت این سنگ کاهش می یابد. یکی دیگر از معایب این سنگ عدم تنوع در رنگ آن می باشد و مورد علاقه برخی از سلیقه ها نمی باشد. ساب پذیری کم می تواند یک عیب برای کسانی که به دنبال سنگی صیقلی و درخشان هستند باشد. البته فراوری یووی می تواند به کیفیت ساب در سنگ مرمریت اداوی کمک کند اما این عمل در قیمت آن تاثیر گذار است و می تواند موجب افزایش قیمت شود.

 

کاربرد سنگ مرمریت اداوی

به دلیل تاثیر مستقیمی که تغییرات آب و هوایی بر روی سنگ مرمریت اداوی می گذارد ازاین سنگ نمی توان در نماسازی و سازه های خارجی استفاده نمود. موارد زیر از جمله کاربرد های سنگ مرمریت اداوی می باشد:

  • پلکان:

بیشترین استفاده از این سنگ درساخت پلکان می باشد. از سنگ مرمریت اداوی می توان در ساخت دیوار پله، بدنه پله و پاگرد استفاده نمود.

  • دیوار:

ساخت دیواره پارکینگ، دیوارهای داخلی ساختمان و دیوار کابینت از دیگر کاربرد های سنگ مرمریت اداوی می باشد.

  • کف سازی:

از دیگر کاربردهای این سنگ کف سازی سالن های پذیرایی واحد های مسکونی، اتاق خواب و لابی هتل می باشد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات