سنگ مرمریت اداوی

سنگ مرمریت اداوی

تاریخ انتشار: 1398/05/18 23:28 | بازدید: 622

شناخت بهتر سنگ اداوی در این مطلب

سنگ مرمریت اداوی

سنگ مرمریت اداوی

 

سنگ های مرمریت یکی از مصالح ساختمانی هستند که از محبوبیت بالایی در بین خریداران برخوردارند. این سنگ ها از دسته سنگ های آهکی دگرگون شده می­باشند و از کلسیت، دولومیت و کریستال تشکیل شده اند. مرمریت ها دارای انواع مختلفی بوده که یکی از پرفروش ترین انواع آن در حال حاضر سنگ مرمریت اداوی می­باشد. سنگ اداوی با نام های سنگ مرمریت گلبهار و یا سنگ مرمریت یاقوت نیز شناخته می­شود و یکی از سنگ های ساختمانی است که به کشور های همسایه همچون ترکیه، عراق و آذربایجان صادر می­گردد. این سنگ بیشتر در کارخانجات سنگبری استان اصفهان  فرآوری می­شود و معدن آن در منطقه خور و بیابانک این استان قرار دارد. نام سنگ مرمریت اداوی از نام مالک معدن این سنگ یعنی آقای حمید اداوی گرفته شده است. جنس این سنگ مرمریت نسبت به سنگ مرمریت آباده کمی بهتر است و با استفاده از پالیشرهای مناسب در جهت سابیدن آن و استفاده از فراوری یووی می­توان کیفیت آن را به خوبی بهبود داد.

 

ویژگی های ظاهری سنگ مرمریت اداوی

 

سنگ مرمریت اداوی هم با زمینه کرم و هم با زمینه صورتی استخراج می­شود که هر کدام از تم های رنگی آن دارای لکه های پراکنده شده ریز و درشت سفید رنگی می­باشند. همچنین می توان دربرخی از سورت های این سنگ رگه های قهوه ای و نارنجی نیز مشاهده نمود. سطح سنگ مرمریت اداوی ساب متوسطی داشته و زیاد براق نیست اما با استفاده از فراوری یووی علاوه بر افزایش کیفیت این سنگ می­توان سطح آن را نیز جلا و صیقل بخشید.

 

مزایای سنگ مرمریت اداوی

 

از جمله مزایای سنگ مرمریت اداوی که سبب علاقه برخی افراد به استفاده از آن گشته، می­توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • قیمت مناسب :

یکی از مهم ترین مزیت های این سنگ قیمت بسیار مناسب آن می­باشد که این ویژگی موجب رونق در صادرات این نوع سنگ مرمریت شده است. البته قیمت پایین در سنگ اداوی نشانه از کیفیت پایین آن نبوده، بلکه این ویژگی به دلیل مقاومت نسبتا بالا آن در هنگام برش می­باشد که موجب میشود تا مقدار دور ریز آن کاهش یابد و در نتیجه  قیمت آن پایین تر بیاید.

  • تولید انبوه :

از دیگر مزایای این سنگ می­توان به تولید فراوان آن اشاره نمود که این ویژگی استفاده از سنگ مرمریت اداوی را در پروژه های انبوه ممکن ساخته است. این سنگ به سبب قیمت مناسبی که دارد، مورد انتخاب بسیاری از افراد در انبوه سازی ها قرار می­گیرد و با تولید فراوانی که دارد پاسخگوی این افراد می­­باشد.

  • حس طبیعی :

این سنگ ساب پذیری متوسطی دارد و برای کسانی که به دنبال ایجاد حس طبیعی و زنده در ساختمان خود می باشند استفاده از آن می­تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

  • رنگ کاربردی:

سنگ مرمریت اداوی به سبب زمینه کرم رنگی که دارد، با انواع رنگ سنگ و مصالح دیگر قابل ست کردن بوده و به راحتی مکمل زیبایی برای بسیاری از رنگ هاست.

 

معایب سنگ مرمریت اداوی

 

سنگ مرمریت اداوی یک سنگ آهکی می­باشد و وجود آهک زیاد در این سنگ موجب بالارفتن جذب آب در آن می­شود و در نتیجه استحکام آن تا حدودی کاهش می­یابد و نمی­توان از آن در کف سرویس های بهداشتی و حمام استفاده نمود. در بافت برخی از سورت های این سنگ فاصله بین مولکولی بسیار زیاد است و در نتیجه مقاومت این سنگ کاهش می­یابد. یکی دیگر از معایب این سنگ عدم تنوع در رنگ آن بوده و مورد علاقه برخی از سلیقه ها نمی­باشد. ساب پذیری کم میتواند یک عیب برای کسانی که به دنبال سنگی صیقلی و درخشان هستند باشد. البته فراوری یووی می تواند به کیفیت ساب در سنگ مرمریت اداوی کمک کند اما این عمل در قیمت آن تاثیر گذار است و می­تواند موجب افزایش قیمت شود.

 

کاربرد سنگ مرمریت اداوی

 

به دلیل تاثیر مستقیمی که تغییرات آب و هوایی بر روی سنگ مرمریت اداوی می­گذارد ازاین سنگ نمی­توان در نماسازی و سازه های خارجی استفاده نمود. موارد زیر از جمله کاربرد های سنگ مرمریت اداوی می­باشد:

  • پلکان:

بیشترین استفاده از این سنگ درساخت پلکان است. از سنگ مرمریت اداوی می­توان در ساخت دیوار پله، بدنه پله و پاگرد استفاده نمود.

  • دیوار:

ساخت دیواره پارکینگ، دیوارهای داخلی ساختمان و دیوار کابینت از دیگر کاربرد های سنگ مرمریت اداوی می­باشد.

  • کف سازی:

از دیگر کاربردهای این سنگ کف سازی سالن های پذیرایی واحد های مسکونی، اتاق خواب و لابی هتل می­باشد. این سنگ به سبب زمینه روشنی که دارد، اگر به وسیله فرایند یووی فراوری گردد و ساب و صیقل بالایی پیدا کند، نور را در فضا انعکاس داده و موجب افزایش روشنایی محیط می­شود.

 

فرآوری و خرید سنگ مرمریت اداوی

 

ناخالصی های موجود در سنگ مرمریت اداوی موجب شده تا سورت های زیادی از آن در کارخانه به وجود آید. گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت سورت های متنوعی از این سنگ را با ابعاد مختلف 40 طولی، اسلب، تایل، سنگ کف و سنگ پله در سایت خود ارائه نموده و به فروش می رساند. شما خریداران و مشتریان عزیز می­توانید با مراجعه به سایت کالاساخت و مشاهده پارامترهای تعیین کننده درجه و کیفیت مانند ساب سنگ، لب پر نبودن سنگ، سورت دقیق و نداشتن ناخالصی و پوسیدگی در سنگ و مشاهده قیمت آن، نسبت به خرید سنگ مرمریت اداوی اقدام نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان نیز می­توانید با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت