سنگ مرمریت جوشقان


سنگ مرمریت جوشقان

تاریخ انتشار: 1398/10/18 08:55 | بازدید: 142

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ مرمریت جوشقان

 

یکی دیگر از انواع سنگ های مرمریت که از جمله سنگ های روشن این دسته به حساب می آید، سنگ مرمریت جوشقان می باشد. معدن این سنگ ساختمانی در نزدیکی شهر جوشقان که از توابع شهرستان کاشان می باشد و در نزدیکی شهرستان میمه اصفهان واقع شده است که دارای دو سینه کار می باشد. سنگ مرمریت جوشقان در بازار از استقبال بالایی برخوردار است و از جمله قدیمی ترین و معروف ترین انواع سنگ های مرمریت به شمار می آید. این سنگ دارای ماهیت آهکی می باشد و به صورت موج دار و بدون موج فراوری می شود. سنگ مرمریت جوشقان در ابعاد فرشی، 40 طولی، اسلب و پله فراوری می شود که ابعاد سنگ پله ان را می توانید در سایت گروه کالاساخت مشاهده نمایید.

سنگ مرمریت جوشقان از سورت های مختلفی برخوردار است که در زیر چند نمونه از آن ها نام برده شده است:

 

 • سنگ مرمریت جوشقان شهیادی ممتاز
 • سنگ مرمریت جوشقان شهیادی درجه یک
 • سنگ مرمریت جوشقان دانه سیاه
 • سنگ مرمریت جوشقان کالباسی
 • سنگ مرمریت جوشقان نوار قلبی

 

در میان این سورت ها، سنگ جوشقان شهیادی به دلیل زمینه سفیدی که دارد از طرفداران بیشتری برخوردار است. این سنگ به دلیل اینکه در برج آزادی یا همان شهیادی استفاده شده است به این نام شهرت یافته است.

 

ویژگی های ظاهری سنگ مرمریت جوشقان

 

این سنگ دارای زمینه روشن می باشد که هاله های صورتی و لکه های سیاهی در سطح آن دیده می شود. به لکه های صورتی در سطح آن به اصطلاح گل کالباسی نیز گفته می شود. رنگ و لکه های موجود در سطح این سنگ به درجات مختلف آن بستگی دارد. برای مثال درجات سوپر آن دارای زمینه سفید می باشد که لکه های گل کالباسی و سیاه در آن کمتر وجود دارد. در واقع هرچه سنگ روشن تر و کم رگه تر باشد درجه آن بالاتر است و در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر می باشد.

 

ویژگی های کلی سنگ مرمریت جوشقان

 

 • سنگ مرمریت جوشقان دارای جذب آب بالایی می باشد و به دلیل ماهیت آهکی که دارد باید با دستگاه یووی فراوری شده و رگه های آن پوشیده شود تا عمر و کیفیت آن افزایش یابد. جذب آب بالا در این سنگ موجب می شود تا کیفیت آن بسیار پایین آید و همچنین نتوان از آن در محیط های آبریز مانند سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه استفاده نمود
 • یکی از ویژگی های خوب سنگ مرمریت جوشقان قیمت مناسب آن است. این ویژگی در سنگ چوشقان سبب می شود تا به دلیل زمینه روشنی که از آن برخوردار است بسیار مورد استقبال افرادی گردد که به دنبال سنگی روشن با قیمتی مناسب هستند. بسیاری از سنگ های روشن و مخصوصا سفید از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند و از آن ها نمی توان در پروژه های ارزان قیمت استفاده نمود. اما از این سنگ می توان برای این گونه پروژه ها استفاده نمود.
 • از دیگر ویژگی های مناسب این سنگ می توان به سطح صیقلی آن اشاره کرد. سنگ مرمریت جوشقان قابلیت صیقل پذیری بالایی دارد و به دلیل سطح صاف و درخشانی که دارد می تواند نور را انعکاس دهد. رنگ روشن آن نیز در انعکاس نور و افزایش روشنایی محیط بی تاثیر نمی باشد.
 • این سنگ در برابر لکه پذیری بسیار مقاوم است و در مقایسه با سنگ دهبید که لکه ها بر روی آن باقی می ماند از مقاومت بالاتری برخوردار است. علاوه بر این سنگ مرمریت جوشقان در مقابل نور خورشید مداوم مقاومت بالایی دارد و دچار رنگ رفتگی نمی شود.
 • یکی دیگر از ویژگی های نامناسب این سنگ وزن بالای آن می باشد که سبب می شود تا به ملات سیمان به خوبی نچسبد و برای اتصال آن به نما نیاز به اسکوپ کردن می باشد.

 

کاربرد سنگ مرمریت جوشقان

 

از کاربرد های این سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 • پلکان :

 

از سنگ مرمریت جوشقان به دلیل مقاومت بالایی که در برابر سایش و رنگ رفتگی دارد می توان به عنوان سنگ پله استفاده نمود. دیوار پله، زیر پله و پاگرد از دیگر موارد استفاده این سنگ می باشد .

 • نمای داخلی:

 

یکی دیگر از موارد استفاده این سنگ دیوارهای داخلی ساختمان می باشد. از سنگ مرمریت جوشقان می توان در ساخت دیوارهای اتاق خواب، سالن های پذیرایی، پارکینگ ها و راه رو ها استفاده نمود.

 

 • دکوراسیون داخلی:

 

دکوراسیون داخلی از دیگر موارد استفاده این سنگ می باشد. حاشیه های آسانسور، قرنیزهای دیواری و قاب های سنگی از جمله مواردی هستند که می توان از سنگ مرمریت جوشقان استفاده نمود.

 

 • کفپوش:

 

از سنگ مرمریت جوشقان می توان در ساخت کفپوش سالن ها، لابی هتل ها و واحد های مسکونی نیز استفاده نمود. این سنگ به دلیل مقاومتی که در برابرلکه پذیری دارد بسیار مناسب استفاده در کف می باشد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات