برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ مرمریت در پله

سنگ مرمریت در پله

تاریخ انتشار: 1398/05/02 15:10 | بازدید: 344

سنگ مرمریت در پله

سنگ مرمریت در پله

یکی دیگر از انواع سنگ های ساختمانی که فقط در ایران به این نام شناخته می شود سنگ مرمریت می باشد. این سنگ مانند سنگ تراورتن از دسته سنگ های آهکی دگرگون شده است، با این تفاوت که این سنگ خلل و فرج کمتری نسبت به سنگ تراورتن دارد. سنگ مرمریت یکی از سنگ هایی است که بسیار مورد استفاده در ساخت پله و پاگرد می باشد. علاوه بر این ها سنگ مرمریت دارای درخشندگی و جلای بسیار مناسبی است که موجب می شود تا زیبایی و نور محیط را دو چندان نماید.

ویژگی های مناسب سنگ مرمریت در پله

  • یکی از بارز ترین ویژگی هایی که این سنگ را برای ساخت پله و پاگرد مناسب می سازد مقاومت سایشی و فشاری آن می باشد. پلکان یکی از سازه های ساختمان است که بیش از سایر قسمت ها در معرض رفت و آمد و ضربه های ناگهانی قرار می گیرد و به همین دلیل نیازمند سنگی است که بتواند در برابر این عوامل مقاومت بالایی داشته باشد. این سنگ به دلیل مقاومت بالایی که در برابر ضربه و سایش دارد گزینه بسیار مناسبی برای سنگ پله است.
  • یکی دیگر از ویژگی های این سنگ این است که بیش تر سورت ها و نمونه های آن دارای زمینه روشن و یکدستی می باشند و این ویژگی سبب می شود تا بتوان از آن ها برای ساخت پلکان در ساختمان های مجلل و لوکس استفاده نمود و فضای شیک و زیبایی را در ان ها به ارمغان آورد. البته برخی از انواع سنگ های مرمریت دارای زمینه تیره و مشکی رنگی هستند اما همین رنگ نیز می تواند مورد استقبال بسیاری از طراحان و سازندگان ساختمان قرار گیرد.
  • از دیگر ویژگی های این سنگ صیقل پذیری بسیار بالا آن می باشد که سبب شده است تا بتوان سطح این سنگ را تا درجه جلا و درخشش صیقل داد. سطح درخشنده و روشن این سنگ موجب می شود تا نور فضایی که در آن از این سنگ به عنوان سنگ پله استفاده می شود دو چندان گردد و زیبایی محیط افزایش یابد.
  • از دیگر ویژگی های این سنگ مقاومت آن دربرابر رنگ رفتگی است که موجب می شود تا بتوان از آن در سنگ پله مکان های عمومی و پر رفت و آمد مانند ساختمان های فرهنگی، تجاری و آموزشی استفاده نمود و نگرانی از بابت رنگ رفتگی آن وجود نداشته باشد.

سنگ مرمریت در پله

ابعاد این سنگ در پله :

سنگ مرمریت در پله را می توان هم  در ابعاد استاندارد یعنی ضخامت های 3 سانتی متر و 3.5 سانتی متر و عرض30 و 35 سانتی متر و هم در ابعاد سفارشی به انتخاب مشتری میتوان درعرض 30 و طول 85 سانتی متر تا 1 متر و 35 سانت نیز تولید کرد.

انواع سنگ پله مرمریت موجود در کالاساخت

  • سنگ پله مرمریت لاشتر:

این سنگ که یکی از انواع سنگ های قدیمی مرمریت می باشد، دارای مقاومت و استقامت قابل توجهی است و بسیار مناسب برای ساخت پله می باشد. سنگ مرمریت لاشتر یکی از معدود سنگ هایی است که در برابر رفت و آمد و پاخوردن نه تنها فرسوده و دچار رنگ رفتگی نمی شود بلکه جلا و درخشش آن بیشتر شده و رنگ خود را از دست نمی دهد.

  • سنگ پله مرمریت اداوی

این سنگ یکی دیگر از انواع سنگ های مرمریت است که مناسب برای ساخت پله می باشد ودر واقع جزء پرفروش ترین سنگ های مرمریت است. سنگ مرمریت اداوی زمینه قرمز مایل به صورتی دارد که بسیار خاص و زیبا می باشد. البته ساب این سنگ در حد متوسط است و زیاد براق نمی باشد.

  • سنگ پله مرمریت جوشقان

سنگ پله جوشقان یکی دیگر از سنگ های پله موجود در گروه کالاساخت می باشد که دارای زمینه سفید رنگ مایل به شیری با خطوط قرمز و صورتی می باشد. این خطوط در سطح این سنگ جلوه و زیبایی خاصی را برای ان به ارمغان اورده است که می تواند در ساخت پله بسیارمناسب باشد و البته این محصول مانند دیگر محصولات سنگ پله کالاساخت دارای مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه است.

  • سنگ پله مرمریت صلصالی

این سنگ نیز یکی از پرفروش ترین محصولات در سنگ‌های راه پله می‌باشد و مقاومت بالایی در مقابل ضربه و فشار دارند. این سنگ در رنگ‌های کرم و روشن قابل خرید است و دارای سورت های ممتاز ، درجه 1 و درجه 2 می باشد.

  • سنگ پله مرمریت نجف آباد

این سنگ  یکی از محکم ترین سنگ های مرمریت می باشد و دارای زمینه مشکی رنگ با رگه های سفید نامنظم می باشد که بسیار مناسب افرادی با سلیقه تیره پسند است .

  • سنگ پله مرمریت هرسین

سنگ پله هرسین یکی از ساب پذیر ترین و درخشنده ترین سنگ های مرمریت می باشد که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و زمینه کرم و روشن آن مورد پسند بسیاری از افراد است.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت