برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انواع و ویژگی سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید

تاریخ انتشار: 1398/05/30 16:42 | بازدید: 278

سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید

 

سنگ مرمریت دهبید یکی از شناخته شده ترین و بهترین انواع سنگ های مرمریت می باشد. معدن این سنگ در 5 کیلومتری شهر دهبید استان فارس قرار گرفته است. سنگ مرمریت دهبید زمینه روشن، درخشان و زیبایی دارد که همین ویژگی منجر شده است تا برخلاف قیمت بلایی که دارد طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب نماید. سورت سوپر سنگ مرمریت دهبید به کشورهای سراسر دنیا صادر می گردد و با سنگ های وارداتی مانند سنگ لته ترکیه برابری می کند. صادرات این سنگ به دو صورت خام و ساییده صورت می پذیرد. سنگ مرمریت دهبید ارزش بالایی دارد و در کارخانه برای اینکه دور ریز و اتلاف آن کم باشد و فراوری آن دارای کیفیت بسیار بالا باشد باید با دستگاه های پیشرفته در کارخانه فراوری شود. گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت انواع سنگ های مرمریت دهبید را به صورت های اسلب، تایل، فرشی و سنگ پله به فروش می رساند که هریک از آن ها بر اساس درجه، ابعاد، معدن و کیفیتشان  قیمت های متفاوتی دارند.

 

ویژگی های سنگ مرمریت دهبید

از جمله ویژگی های سنگ مرمریت دهبید شامل موارد زیر می باشد:

 • یکی از ویژگی های بارز سنگ مرمریت دهبید می توان به قابلیت ساب پذیری بالا آن اشاره نمود. این سنگ را می توان تا بالایی از شفافیت ساب دارد و سطح آن را کاملا صیقلی و درخشان نمود. درخشندگی و شفافیت این سنگ به قدری است که می تواند نور را از خود عبور دهد و تصویر را انعکاس دهد.
 • سنگ مرمریت دهبید دارای رنگ ها و طرح های منحصر به فردی است و در سطح خود رگه های یخی دارا می باشد. هرچه رگه های یخی بر روی این سنگ کمتر باشد سنگ کیفیت بالا تری دارد و یکدست تر است. کرم مایل به سفید، کرم تیره، کرم مایل به تیره، کرم بژ و کرم گل دار از جمله رنگ هایی است که در معادن این سنگ یافت می شود.
 • تراکم بالا در این سنگ موجب مقاومت بالا آن دربرابر سایش و ضربه شده است .
 • از دیگر ویژگی های سنگ مرمریت دهبید چگالی و فشردگی این سنگ است که موجب استحکام بالا و جذب آب پایین این سنگ می گردد.

 

انواع سنگ مرمریت دهبید

سنگ مرمریت دهبید دارای انواع مختلفی شامل سنگ مرمریت دهبید شایان، سنگ مرمریت دهبید آرین، سنگ مرمریت دهبید ثمین، سنگ مرمریت دهبید انگورک، سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی، سنگ مرمریت دهبید حسن آباد و سنگ مرمریت دهبید زارعی می باشد. در زیر به توضیح کوتاهی از هریک از انواع سنگ مرمریت دهبید می پردازیم:

 • سنگ مرمریت دهبید شایان

این سنگ دارای زمینه روشن با گل های یخی می باشد. براقیت و شفافیت بالا از مهم ترین ویژگی های سنگ دهبید شایان است. این سنگ رتبه اول استخراج و تولید را دارد و یکی از پرفروش ترین سنگ های مرمریت دهبید می باشد. استفاده از سنگ دهبید شایان در پروژه های ارزان قیمت به دلیل هزینه بالایی که این سنگ دارد مقرون به صرفه نیست.

 • سنگ مرمریت دهبید آرین

این نوع سنگ مرمریت دهبید دارای رگه های کریستالی در سطح شفاف و روشن خود می باشد که به آن اصطلاحا شاخ گوزنی گفته می شود. مقاومت سایشی بالا و شفافیت زیاد از ویژگی های بارز این سنگ می باشد.

 • سنگ مرمریت دهبید ثمین

سنگ مرمریت دهبید ثمین جزء زیباترین و پرفروش ترین سنگ های مرمریت می باشد. این سنگ دارای طرح های شامل گل یخی، گل انگوری وپنجه ای می باشد.

 • سنگ مرمریت دهبید انگورک

این سنگ اغلب به صورت اسلب و قواره های بزرگ فرآوری می شود و دارای رنگ های کرم روشن، کرم، کرم گل دار و طرح های گل انگوری و پنجه گربه ای می باشد.

 • سنگ مرمریت دهبید چاه مرغی

این سنگ جزء اولین انواع سنگ مرمریت دهبید می باشد که معادن آن به بهربرداری رسید. سنگ دهبید چاه مرغی که با نام سنگ مرمریت دهبید اصلی نیز قابل شناسایی است از جمله پاک ترین و روشن ترین انواع سنگ دهبید می باشد.  

 • سنگ مرمریت دهبید حسن آباد

از ویژگی های بارز سنگ مرمریت دهبید حسن آباد ساب پذیری بالای آن می باشد. این سنگ دارای رگه های کریستالی سفید می باشد و تم آن کرم رنگ است.

 • سنگ مرمریت دهبید زارعی

این سنگ دارای ساختار سخت و شکننده می باشد و در سطح خود رگه های ساخ گوزنی دارد. ضعف این سنگ رگه های زنگی موجود در آن استکه در طول زمان پوسته پوسته می شود.

 

کاربرد سنگ مرمریت دهبید

این سنگ بسیار مناسب برای فضاهای شیک و لوکس می باشد. از سنگ مرمریت دهبید در بسیاری از منازل مسکونی گران قیمت و بالا شهر تهران و هتل های لوکس ایران و عراق به چشم می خورد. یکی از کاربرد های اصلی این سنگ استفاده از آن در کف سازی و سنگ فرش لابی ساختمان ها و هتل های لوکس و مجلل و سنگ فرش واحد های اداری، تجاری و مسکونی می باشد. شفافیت سنگ مرمریت دهبید موجب افزایش زیبایی و نور دو چندان محیط می گردد. از این سنگ به دلیل مقاومتی که در برابرضربه و سایش دارد می توان در ساخت پله و زیر پله، پاگردها ودیواره های پله استفاده نمود. همچنین از این سنگ می توان به عنوان قرنیز در دیوارهای داخلی و قاب اسانسوراستفاده نمود. علاوه بر این ها سنگ مرمریت دهبید در برابر جذب آب مقاومت بالایی دارد و می توان از آن در محیط های آبریز مانند سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه استفاده نمود.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت