برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
شناخت سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر را بهتر بشناسیم

تاریخ انتشار: 1398/04/31 11:06 | بازدید: 854

سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر را بهتر بشناسیم

یکی از انواع سنگ های مرمریت که در واقع قدیمی ترین نوع مرمریت ها به حساب می آید سنگ مرمریت لاشتر می باشد. این سنگ را می توان در اکثر آثار باستانی مشاهده نمود و نه تنها طرفداران زیادی در داخل کشور بلکه در خارج از کشور نیز به خود اختصاص داده است. سنگ مرمریت لاشتر در خارج از کشور به مرمریت پتروگری شناخته می شود ومعدن آن در 35 تا 40 کیلومتری جنوب شهر اصفهان واقع شده است که بیشترین متراژ تولیدی آن در استان اصفهان می باشد. این سنگ یکی از سنگ های صادراتی در ایران می باشد و بیش تر به کشور ایتالیا صادر می گردد.

 

ویژگی های ظاهری سنگ مرمریت لاشتر

 

سنگ مرمریت لاشتر یکی از سنگ های مرمریتی است که دارای زمینه تیره می باشد. زمینه این سنگ به رنگ های خاکستری، خاکستری مایل به مشکی و مشکی می باشد که می توان در زمینه ان خطوط سفید رنگی را مشاهده نمود. برخی از سورت های سنگ لاشتر دارای سوختگی می باشند که برای جلوگیری از ورقه ورقه شدن این سوختگی ها پس از مدت محدودی، سنگ را به صورت تیشه ای فراوری می کنند. برخی از سورت های سنگ مرمریت لاشتر دارای سطحی بسیارصیقلی و صاف می باشند، البته قیمت سنگ تیشه ای لاشتر نسبت به سنگ سابیده لاشتر به مراتب بیشتر می باشد. فراوری تیشه ای در این سنگ هم می تواند به صورت دستی و هم به صورت ماشینی انجام پذیرد. سنگ مرمریت به صورت های مختلفی فراوری می شود که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد:

 • سنگ مرمریت لاشتر سند پلاست
 • سنگ مرمریت لاشتر سابیده و هوند
 • سنگ مرمریت لاشترتامبل
 • سنگ مرمریت لاشتر بادبر و گیوتین
 • سنگ مرمریت لاشتر تیشه ای
 • سنگ مرمریت لاشترکوبیک

 lashotor-stone

مزایای سنگ مرمریت لاشتر

از مزایای سنگ مرمریت لاشتر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جذب آب پایین یکی از مزایای سنگ مرمریت لاشتر می باشد که این به دلیل خلل و فرج بسیار کم این سنگ می باشد.
 • یکی دیگر از مزایای سنگ مرمریت لاشتر مقاومت سایشی پایین این سنگ می باشد. تراکم بالا این سنگ موجب به ئجود آمدن این ویژگی شده است و می توان از این سنگ در محیط هایی که رفت و آمد بسیار در آن ها صورت می گیرد بدون نگرانی از فرسایش و صدمه دیدن در برابر ضربه استفاده نمود.
 • از دیگر ویژگی های این سنگ مقاومت آن در برابر ناملایمات جوی و آسیب های انسانی می باشد.
 • سنگ مرمریت لاشتر قابلیت این را دارد تا بتوان آن را تا درجه بالایی سایش داد و ظاهری زیبا و درخشان به ان بخشید.
 • به سفارش دست اندر کاران پروژه به دو صورت کم تیشه و پرتیشه فراوری می شود. در صورت فراوری کم تیشه سنگ فقط یکبار تیشه می خورد و در فراوری پر تیشه، سنگ به دفعات تیشه می خورد. سنگ مرمریت لاشتر در کالاساخت به صورت تیشه ای و سابیده در ابعاد سنگ پله، سنگ نما و فرشی به فروش می رسد.

 

کاربرد سنگ مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر از جمله سنگ های ساختمانی است که کاربردهای فراوانی در صنعت ساخت و ساز دارد. در زیر به معرفی برخی از کاربرد های این سنگ می پردازیم:

 • نمای خارجی :

سنگ مرمریت لاشتر از معدود سنگ های مرمریتی است که می توان از آن در ساخت نمای خارجی ساختمان استفاده نمود و دلیل آن مقاومت بالای این سنگ در برابر سرما و گرما می باشد. البته باید به این نکته اشاره نمود که از این سنگ به دلیل وزن بالا و چسبندگی کمی که به ملات دارد نمی توان در بالای نما و نمای ساختمان های مرتفع استفاده نمود. از سنگ مرمریت لاشتر تنها در پایین نما و نزدیک به سطح زمین می توان استفاده نمود. نمونه ای از این طراحی را می توانید در نمای مسجد شیخ لطف ا... که در شهر اصفهان واقع شده است مشاهده نمایید.

 • کف ساختمان و سنگفرش:

یکی دیگر از مصارف سنگ مرمریت لاشتر استفاده از آن در کف سازی می باشد. از این محصول می توان در طراحی کف آشپزخانه، سرویس بهداشتی ، اتاق خواب و سالن پذیرایی آپارتمان ها و حتی کف فضاهای عمومی مانند کافی شاپ ها، رستوران ها، لابی هتل ها، سینما ها و پاساژها استفاده نمود. از نوع فراوری شده آن به صورت کوبیک نیز می توان در سنگفرش خیابان ها و پیاده رو ها استفاده نمود.

 • دیوار های داخی:

از سنگ مرمریت لاشتر در ساخت دیوارهای داخلی نیز می توان استفاده نمود و جلوه زیبایی به محیط اطراف بخشید.

 • پله و پاگرد:

از دیگر کاربردهای سنگ مرمریت لاشتر ساخت پله و پاگرد می باشد و از آن به دلیل مقاومت سایشی بالایی که دارد می توان در پلکان فضاهای عمومی و پر رفت و آمد نیز استفاده نمود.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت