سنگ مرمریت هرسین


سنگ مرمریت هرسین

تاریخ انتشار: 1398/11/15 09:15 | بازدید: 562

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ مرمریت هرسین

 

سنگ مرمریت هرسین نوعی سنگ آهک دگرگون شده تحت فشار و حرارت زیاد می باشد که از دسته سنگ های مرمریت است. معدن این سنگ در شهرستان هرسین واقع در استان کرمانشاه می باشد و در واقع این سنگ یکی از بهترین سنگ های مرمریت است که صادرات آن به کشورهای دیگر صورت می گیرد. سنگ مرمریت هرسین سابقه طولانی دارد و دارای چندین معدن روباز می باشد که معدن سردار و معدن شهاب سنگ نمونه ای از آن ها می باشد که سنگ معدن شهاب سنگ کمی روشن تر از سنگ معدن سردار است. این سنگ دارای زمینه کرم و خاکستری روشن می باشد و در برخی از آن ها رگه های کریستالی با عنوان رگه های شاخه گوزنی دیده می شود. درجات ممتاز و بالا این سنگ دارای رنگ روشن تر و بدون رگه می باشند. سورت های مختلف از این سنگ را در ابعاد سنگ پلاک، سنگ پله و سنگ فرشی می توانید در کالاساخت مشاهده کنید و بر اساس بودجه خود تهیه نمایید. قیمت این سنگ در کالاساخت بر حسب میزان ساب ، دقت برش و گونیا بودن و ضخامت سنگ محاسبه می گردد.

 

مزایای سنگ مرمریت هرسین

  • یکی از مزایای سنگ مرمریت هرسین مقاومت سایشی بسیار آن می باشد. مقاومت سایشی بالا در این سنگ به دلیل تراکم بالای آن می باشد که موجب شده است تا این سنگ در معرض ضربه شکسته نشود و در اثر فشار و همچنین رفت و آمد بالا بر روی آن دچار رنگ رفتگی و خوردگی نشود.
  • از دیگر مزایای این سنگ می توان به صیقل پذیری بالای آن اشاره نمود. سنگ مرمریت هرسین به دلیل قابلیت ساب و صیقلی که دارد سطح دخشنده و زیبایی دارد که مورد پسند بسیاری از افراد می باشد. قابلیت ساب در این سنگ به قدر است که می توان آن را تا درجه درخشندگی و جلا سایش داد. علاوه بر این ها بیشتر سورت های این سنگ سادگی بسیار زیادی در طرح خود دارند که موجب زیبایی دو چندان آن ها شده است. همچنین درخشندگی در این سنگ موجب شده است تا بتواند نور را از خود عبور دهد و در محیط هایی که فاقد نور کافی هستند با انعکاس نور روشنایی فضا را افزایش دهد
  • استحکام و مقاومت بالا از دیگر مزایای سنگ مرمریت هرسین می باشد .
  • سنگ مرمریت هرسین یکی از معدود سنگ ساختمانی (مرمریت) است که در برابر جذب آب مقاوم می باشد و جذب آب ناچیزی دارد. جذب آب بسیار کم در این سنگ سبب افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی شده است.

 

معایب سنگ مرمریت هرسین

 

  • یکی از معایب سنگ مرمریت هرسین لکه پذیری بالای آن می باشد. زمینه این سنگ روشن است و در صورتی که سطح آن رزین نخورده باشد لکه بر روی آن باقی می ماند و سبب نازیبا شدن سنگ می گردد.
  • واکنش پذیری نسبت به مواد اسیدی و شیمیایی از دیگر معایب این سنگ می باشد.
  • از دیگر معایب این سنگ می توان به عدم تولید انبوه برخی از سورت های آن اشاره نمود. این مورد در سنگ مرمریت هرسین سبب می شود تا نتوان از آن در پروژه های گسترده و انبوه استفاده کرد.

 

کاربرد سنگ مرمریت هرسین

 

  • نمای داخلی:

کاربرد اصلی سنگ مرمریت هرسین در نمای داخلی ساختمان می باشد. این سنگ با ظاهر صیقلی و درخشانی که دارد می تواند در ساخت دیوار ساختمان های مجلل و همچنین در ساخت دیوار لابی هتل ها، پارکینگ، دیوار پله و دیوار های داخلی ساختمان به کار رود و استفاده از آن موجب افزایش نور محیط می شود. از این سنگ همچنین در ساخت تزینات داخلی ساختمان مانند ساخت حاشیه آسانسور، پنل های تزئینی و قرنیز دیوار نیز می توان استفاده نمود.

 

  • پلکان:

از این سنگ همچنین به دلیل مقاومت سایشی و فشاری که دارد و پیش تر به آن اشاره کردیم در ساخت پلکان و پاگرد بهره برد. پلکان به دلیل رفت و آمد بالایی که بر روی آن ها صورت میگیرد نیازمند سنگی با ویژگی های سنگ مرمریت هرسین هستند. از این سنگ در ساخت راه پله های ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری و آموزشی استفاده نمود.البته باید ذکر کرد که اگر میخواهد سطح آن همواره روشن و بدون لکه باشد بهتر است از نوع فراوری شده آن توسط رزین نانو برای مکان های عمومی استفاده کنید.

 

  • سنگ فرش:

یکی دیگر از کاربرد های سنگ مرمریت هرسین استفاده از آن ها به عنوان سنگ فرش داخلی ساختمان می باشد. از این سنگ با رنگ روشن و جلای زیبایی که دارد می توان در کف پوش به هتل های لوکس ، مراکز تجاری بزرگ، واحدهای مسکونی، اتاق خواب ها و پارکینگ ها استفاده نمود.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ