سنگ های خارجی وارداتی


سنگ های خارجی وارداتی

تاریخ انتشار: 1399/03/10 08:50 | بازدید: 40

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ های خارجی وارداتی

 

سنگ های ساختمانی از جمله مصالحی هستند که معماران و طراحان در زمینه ساخت و ساز اهمیت بسیار زیادی برای آن ها قائل می باشند و این متریال را برترین مصالح در ساختمان سازی می دانند. سنگ های ساختمانی به دلیل شرایط و مواد تشکیل دهنده شان از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و در سرتا سر کره زمین با شکل ها و طرح های بسیار مختلفی یافت می شوند. در میان انواع کشورهای تولید کننده سنگ کشور ایران یکی از غنی ترین ها در رابطه با منابع طبیعی و خدا دادی است و در پی آن به دلیل معادن بسیار متعدد و مختلفی که از این مصالح در جای جای ایران یافت می شوند، این کشور از لحاظ تنوع در سنگ های ساختمانی حرف اول را می زند. تنوع بالا سنگ های ساختمانی در ایران سبب شده است تا به این کشور لقب بهشت سنگ های ساختمانی داده شود و برخی از انواع سنگ های ایران به کشورهای مختلف از جمله عراق، ترکیه، استرالیا، عمان و ... صادر گردند . به طورکلی حجم ذخایر سنگ ساختمانی در جهان به ۱۵ میلیارد تن می رسد که ایران ۴ میلیارد تن از آن را در خود جای داده است و از این میزان حدود 20 میلیون تن آن در سال استخراج و حدود ۵ درصد آن صادر می شود. اما با وجود اینکه ما به سایر کشورهای جهان سنگ صادر می کنیم نیازمند وارد کردن انواع سنگ خارجی نیز می باشیم .

 

دلایل واردات سنگ

اگر چه ایران خود دنیای سنگ های زیبا و متنوع است، اما واردات بعضی از سنگ های ساختمانی به دلیل یک سری مسائل امری است که نمی توان از آن غـــافل شد. گروه کالاساخت برخی از دلایل نیاز به واردات سنگ به ایران را در زیر بیان نموده است:

 

 • سلیقه:

یکی از دلایل نیاز به واردات سنگ، سلیقه افراد می باشد. در واقع برخی از خریداران سنگ هستند که با وجود طرح های متنوع از سنگ های ساختمانی در ایران، رنگ یا طرح آن ها را نمی پسندند و در نمونه های خارجی به دنبال سنگ مورد نظر خود می گردند. برخی از سنگ های خارجی ظاهری کاملا متفاوت با سنگ های ایرانی دارند و نمی توان نمونه های مشابه به آن ها را در کشور یافت. همین موضوع سبب گرایش تولید کنندگان و فروشندگان سنگ های ساختمانی به ورود این سنگ ها می شود .

 

 • کیفیت:

از دیگر دلایل گرایش افراد به واردات سنگ های خارجی، کیفیت آن ها می باشد. سنگ های خارجی وارداتی به دلیل استفاده از دستگاه های مدرن و استاندارد در برخی از کشورهای خارجی از کیفیت بالایی در ساب و برش برخور دارند و افرادی که به دنبال ساب یا برش با کیفیت هستند عمدتا به دنبال این سنگ ها می روند. اگر چه امروزه دستگاه های برش و فراوری جدید و پیشرفته ای در ایران مورد استفاده قرار می گیرند اما همچنان کیفیت برخی سنگ های وارداتی بسیار بالاتر است.

 

 • گرایش به تجمل گرایی:

گرایش افراد به تجمل گرایی نیز می تواند یکی از دلایل واردات سنگ به ایران باشد. امروزه افراد با گرایش به تجمل گرایی متاسفانه بیشتر به دنبال استفاده از محصولات خارجی و برند های خارجی هستند و از محصولات داخلی ایران غافل می شوند. سنگ های خارجی نیز با اینکه از قیمت بالاتری به نسبت سنگ های داخلی برخوردار هستند، مورد پسند این افراد هستند. این سنگ ها در پروژه های بزرگ و ساختمان های لوکس و گرانقیمت به وفور استفاده می شوند.

 

کشور های صادرکننده سنگ به ایران

سنگ های خارجی که به ایران وارد می شوند عمدتا از کشورهای مختلفی همچون:

 • برزیل
 • هند
 • ترکیه
 • اسپانیا
 • چین
 • ایتالیا
 • پاکستان

وارد می گردند. در این میان کشورهای ترکیه، هند و برزیل عمده ترین کشورهایی هستند که به ایران سنگ صادر می نمایند. کشور ترکیه یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ های مرمریت به جهان می باشد که به دلیل تنوع بالا در سنگ های مرمریت، زیبایی منحصر به فرد آن ها، کیفیت بالا و قیمت مناسب برخی از انواع آن ها در کشورهای مختلف از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است.

کشور برزیل نیز از جمله کشور های صادر کننده انواع سنگ های گرانیت می باشد. سنگ های گرانیت موجود در این کشور دارای 600 نوع مختلف هستند و 75 درصد از کل صادرات برزیل به این سنگ تعلق دارد. سنگ های گرانیت موجود در برزیل از طرفداران بسیار زیادی در کشور ایران برخوردار می باشند.

کشور هند نیز یکی دیگر از صادرکنندگان سنگ گرانیت می باشد که از 110 نوع گرانیت شناخته شده برخوردار است و سنگ خود را به کشور های مختلف صادر می نماید.

برخی از انواع سنگ های وارداتی سنگ های خارجی که به کشور ایران وارد می شوند، بیشتر در دو دسته سنگ های مرمریت و سنگ های گرانیت قرار دارند. معادن سنگ های تراورتن و سنگ های مرمر که در کشور ایران واقع می باشند، بسیار غنی هستند و از تنوع بالایی برخور دارند. تراورتن ها و مرمر ها در کشور ایران خود از جمله سنگ هایی می باشند که به کشورهای خارجی صادر می گردند. البته نمونه های بسیار نادری از این سنگ ها هستند که ممکن است در ایران یافت نشوند و در صورت تقاضا به کشور وارد می گردند. در ادامه این مقاله تیم کالاساخت چند نمونه از سنگ های خارجی وارداتی که بیشترین طرفدار را دارند برای شما همراهان عزیز ارائه نموده است:

 

 • سنگ امپرادور ترکیه:

یکی از مهم ترین سنگ های صادارتی کشور ترکیه که از طرفداران بسیار زیادی در ایران برخوردار است، سنگ مرمریت امپرادور می باشد. این سنگ از جمله سنگ های وارداتی به ایران است که به دلیل کیفیت بالا در ساب و زمینه بسیار زیبا خود در پروژه های لوکس و مجلل بسیار کارآمد می باشد. سنگ امپرادور ترکیه در 3 سورت لایت، مدیوم و دارک به فروش می رسد که تفاوت آن ها در رنگ روشن تا تیره شان می باشد. این سنگ در نما، دیوارها و کف فضای داخلی ساختمان بسیار پرکاربرد است.

 

 • سنگ امپرادور اسپانیا:

سنگ امپرادور علاوه بر ترکیه در کشور اسپانیا هم موجود می باشد و این سنگ از اسپانیا نیز به ایران وارد می گردد. سنگ امپرادور اسپانیا دارای زمینه قهوه ای تیره به همراه رگه های طلایی و کرم بسیار زیبایی می باشد. این سنگ نیز در پوشش کف و دکوراسیون داخلی بسیار پرکاربرد است.

 

از دیگر سنگ های مرمریتی که از کشور ترکیه به ایران وارد می شود، سنگ مرمریت مارمارا می باشد. این سنگ دارای زمینه سفید  به همراه خطوط صاف و موازی مشکی رنگی است و  به دلیل طرح بسیار خاص و زیبایی که دارد توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. طراحان به وسیله این سنگ و استفاده از کمی ذوق و سلیقه در دکوراسیون داخلی طرح های بسیار زیبا و چشمگیری را اجرا می نمایند.

 

 • سنگ بلک گلکسی هند:

از دیگر سنگ های خارجی وارداتی به ایران می توان سنگ بلک گلکسی هند را نام برد. این سنگ که در دسته سنگ های گرانیت قرار دارد از ساب و صیقل بسیار خوبی برخوردار است و به دلیل استحکام بالا می توان از آن در کف و پلکان بهره گیری نمود. دلیل شهرت سنگ بلک گلکسی، زمینه مشکی آن به همراه خال های سفید رنگ متوسط تا ریز است، که یادآور آسمان شب می باشد.

 

 • سنگ گرانیت ماسکارلو برزیلی:

سنگ گرانیت ماسکارلو از دیگر انواع سنگ های گرانیت می باشد که از کشور برزیل وارد ایران می شود. این سنگ با زمینه بسیار منحصر به فرد خود از رنگ های طلایی، کرم و سفید توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. سنگ ماسکارلو در قسمت های مختلف ساختمان همچون کف، سرویس بهداشتی و دیوار های داخلی و خارجی بسیار کاربرد دارد.

 

از انواع دیگر سنگ های خارجی وارداتی می توان موارد زیر را نام برد:

 • سنگ مرمریت لته ترکیه
 • سنگ مرمریت کاپوچینو ترکیه
 • سنگ مرمریت سبز هند
 • سنگ مرمر صورتی افغانستان
 • سنگ مرمریت نسکافه ای چین
 • سنگ گرانیت اریون برزیل
 • سنگ تراورتن ناوونا ایتالیا

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ