سنگ گرانیت گل پنبه ای


معرفی سنگ گرانیت گل پنبه ایی

تاریخ انتشار: 1398/06/07 10:10 | بازدید: 251

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

سنگ گرانیت گل پنبه ای

 

سنگ گرانیت گل پنبه ای یکی از نمونه های سنگ گرانیت می باشد. سنگ های گرانیت از دسته سنگ های آذرین درونی هستند که از سرد شدن توده های مواد مذاب شکل گرفته است.گرانیت ها در دل زمین شکل می گیرند و بر حسب دما و فشاری که به آن ها وارد می شود دانه های مختلفی بر روی سطح آن ها ظاهر می شود.هرچه سرعت تشکیل این سنگ کم تر باشد دانه های موجود در سطح آن بزرگ تر است و هرچه سرعت تشکیل آن کم تر باشد دارای دانه های ریزتر بر روی سطح خود می باشد. سنگ های گرانیت گل پنبه ای دارای زمینه روشن هستند و بسته به شرایطی که در بالا توضیح دادیم دارای دانه های متراکمی هستند . به دلیل شکل ظاهری که این سنگ ها دارند به ان ها گل پنبه ای گفته می شود. البته این نکته نیز هائز اهمیت است که برخی از معادن گرانیت به این سنگ ها نام دانه فلفلی نیز داده اند. گرانیت های گل پنبه ای به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در زیر به معرفی آن ها پرداخته ایم:

 

گرانیت گل پنبه ای نهبندان

 

سنگ گرانیت گل پنبه ای نهبندان یکی از معروف ترین سنگ های گل پنبه ای گرانیت است که صادرات آن به کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه و دیگر شهر ها صورت می گیرد. این سنگ دارای زمینه روشن با رنگ های کرم، پرتقالی و خاکستری می باشد و دارای دانه های درشت تری نسبت به دیگر سنگ های گل پنبه ای می باشد. رنگ طوسی این سنگ که به نهبندان استان نیز شهرت دارد از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است. معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای نهبندان در روستای چاه داشی واقع در شهرستان نهبندان خراسان جنوبی قرار دارد. از این سنگ به عنوان سنگ نما، سنگ پله و سنگ فرش می توان در ساختمان سازی استفاده نمود.

 

  • ویژگی های گرانیت گل پنبه ای نهبندان:

سنگ گرانیت گل پنبه ای نهبندان دارای ساب پذیری بسیار بالایی می باشد و مقاومت سایشی و فشاری آن بسیار زیاد است. این سنگ همچنین مقاومت خوبی در برابر عوامل جوی مانند  باران های اسیدی ، سرما و گرما ، مواد قلیایی و ضربه دارد. جذب آب در این سنگ بسیار پایین است و به صورت گسترده تولید می شود و می توان از آن در پروژه های انبوه استفاده نمود.

گرانیت گل پنبه ای زاهدان

   یکی از روشن ترین سنگ های گرانیت گل پنبه ای، سنگ گرانیت گل پنبه ای زاهدان می باشد. این سنگ دارای زمینه سفید با دانه بندی منظم می باشد و چندین معدن در شهر زاهدان دارد که مرغوب ترین آن ها معدن زهی است به طوری که سنگ گرانیت موجود در این معدن از لحاظ رنگ و نقش جزء پاک ترین گرانیت ها است. از سنگ گل پنبه ای زاهدان در کلیه فضاهای داخلی و خارجی ساختمان، پله ها و سنگ روی کابینت می توان استفاده نمود.

  • ویژگی های گرانیت گل پنبه ای زاهدان:

رنگ روشن ، مقاومت بالا و یکنواختی از بارزترین ویژگی های گرانیت گل پنبه ای زاهدان است . این سنگ مانند سنگ نهبندان از ساب پذیری بسیار مناسبی برخوردار است.

 

گرانیت گل پنبه ای نطنز

 

سنگ گرانیت گل پنبه ای نطنز دارای زمینه سفید و خال های مشکی می باشد که به همین دلیل به آن گرانیت سفید نطنز نیز گفته می شود. معادن این سنگ در شهرستان نطنز واقع در استان اصفهان قرار گرفته است و دارای چندین سینه کار می باشد. گرانیت سفید نطنز حبیب الهی، گرانیت سفید نطنز محمدی، گرانیت سفید نطنز اوره و گرانیت سفید نطنز احرار از معادن مختلف این سنگ می باشد. از این سنگ به عنوان سنگ کوبیک، سنگ جدولی و سنگ فلیم شده استفاده می شود.

  • ویژگی های گرانیت گل پنبه ای نطنز:

این سنگ نیز مانند دیگر گرانیت های گل پنبه ای دارای مقاومت بالا و سایش پذیری مناسبی می باشد. سنگ گرانیت گل پنبه ای نطنز رنگ و زمینه ای یکنواختی دارد و اصلا بازی رنگ در آن وجود ندارد. استحکام بسیار خوب، مقاومت در برابر ضربه و فشار و نداشتن تخلخل زیاد از دیگر ویژگی های این سنگ می باشد.

گرانیت گل پنبه ای بروجرد

سنگ گرانیت گل پنبه ای بروجرد شباهت بسیار زیادی به سنگ گل پنبه ای نطنز دارد و با نام گرانیت جوکار نیز قابل شناسایی است. این سنگ دارای زمینه خاکستری با دانه های مشکی می باشد و بسیار مناسب برای استفاده در فضاهای عمومی می باشد. معدن این سنگ در شهرستان بروجرد استان لرستان واقع شده است.

  • ویژگی های گرانیت گل پنبه ای بروجرد:

تولید انبوه از بارز ترین ویژگی های این سنگ می باشد. سنگ گرانیت گل پنبه ای بروجرد نسبت به دیگر سنگ های گرانیت جذب آب نسبتا بالایی دارد. این سنگ بسیار مستحکم است و رنگ یکدستی دارد.

 

گرانیت گل پنبه ای مروارید مشهد

 

این سنگ یکی از ارزان ترین سنگ های گرانیت گل پنبه ای می باشد که دارای زمینه خاکستری با دانه های ریز سفید و مشکی صدفی است. سنگ گرانیت گل پنبه ای مروارید مشهد سورت بندی بسیار کمی دارد که درجات پایین این سنگ دارای شالی های سفید و غده دار می باشد و جزء کم مصرف ترین گرانیت های گل پنبه ای می باشد. معدن این سنگ همانطور که از اسمش مشخص است در شهر مشهد استان خراسان رضوی واقع شده است و از آن می توان در سنگفرش پارکینگ و دیواره های داخلی استفاده نمود.

  • ویژگی های گرانیت گل پنبه ای مروارید مشهد:

این سنگ دارای جذب آب نسبتا بالایی است و به دلیل آهن بسیار زیادی که در خود دارد در طول زمان سطحش زرد رنگ می شود و به همین دلیل استفاده از آن در نمای بیرونی ساختمان توصیه نمی شود. قیمت مناسب و تولید انبوه از ویژگی های بارز سنگ گرانیت گل پنبه ای مروارید مشهد می باشد.

 

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت انواع سنگ های گرانیت گل پنبه ای را به همراه جدولی شامل تمام ویژگی های آن ها ارائه کرده است تا خریداران بتوانند بسته به ویژگی های مندرج در جدول مشخصات فنی نسبت به خرید سنگ مورد نظرشان اقدام نمایند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات