سوال متداول سوالات در مورد پله


سوال متداول سوالات در مورد پله

تاریخ انتشار: 1397/05/07 14:17 | بازدید: 824

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

متداول ترین سوالات در مورد پله :

 

. چگونگی محاسبه ی متراژ پله و پیشانی پله و پاگرد ؟

. انواع سنگ های مناسب برای پله های ساختمانی کدام سنگ ها می باشند؟

. نرده های سنگی و انواع آن ؟

. هند ریل چیست و چگونگی محاسبه ی متراژ آن؟

. انواع ابزار و برش ها برای پله؟

 

یکی از متداول ترین سوالات مربوط به محاسبه متراژ مورد نیاز برای پله در ساختمان است. پله های استاندارد ابعاد 1 متر و 1.05 و 1.10 و 1.15 دارا است. اما پله های تجاری متفاوت است و از یک متر و سی بالاتر است زیرا این پله ها به عنوان پله های اظطراری استفاده میشود هر طبقه ی که اضافه می شود ده سانت به عرض پله اضافه میشود. 17 سانت و سه سانت ضخامت خوده سنگ پله است که 20 سانت استاندارد معماری را میتوان برای پیشانی پله پیاده ساخت. عرض پله ضرب در طول پله ضرب در تعداد پله میشود متراژ سنگ مورد نیاز برای ساخت پله و عرض ضرب در طول پله ضرب در طول پیشانی به طور مثال پیشانی 20 سانتی متر استاندارد معماری میشود متراژ مورد نیاز برای پیشانی پله یا زیر پله .متراژ پاگرد هم به متراز پله و پیشانی پله اضافه می شود و در نهایت مقدار سنگ مورد نیاز بدست می آید.

 

  • انواع سنگ های مناسب برای پله های ساختمانی کدام سنگ ها می باشد؟

 

از انواع سنگ ها از جمله مرمریت ها و جوشقان و صلصالی و همینطور سنگ های پر طاووسی یزد در پله میتوان استفاده کرد. در مناطق پر باران بهتر از به دلیل لغزنده بودن برای امنیت بیشتر و لیز نخوردن از سنگ تیشه ای لاشتر استفاده کرد. اما در داخل ساخت و سالن میتوان از سنگ های مرمر استفاده کرد. به دلیل زیبایی و قابلیت انتقال نور از مرمر در پیشانی پله یا زیر پله استفاده می‌شود . انواع مرمر ها را میتوان با انواع سنگ های پله ترکیب کرد و به هارمونی زیبایی دست یافت . و با استفاده از نور پردازی مناسب به طرح مورد نظر رسید. گاهی پاگرد پله را ممتایز اما در ترکیب رنگ و پایه پله استفاده می‌کنند. به طوری که پاگرد متفاوت باشد و به عنوان عنصری برای جلب توجه مد نظر قرار گرفته باشد. قطر و ضخامت تمامی سنگ های پله را 3 سانتی متری در نظر می‌گیرند که از مقاومت بالایی برخوردار باشد. به دلیل رفت و آمد زیاد و احتمال برخورد وسایل با پله ضخامت سنگ پله را بیشتر از سنگ های پلاک در نظر می‌گیرند.

 

  • نرده های سنگی و انواع آن 

 

نرده های سنگی و ستون های سنگی که برای تکیه گاه در پله به کار می‌رود را می‌توان یکی از عناصر زیبا سازی پله معرفی کرد . سایز بندی و ارتفاع این نرده ها از30سانتی متر تا 50 و60 و 70 و 80 سانتی متر نیز هست. این نرده ها  دارای انواع مختلف از جمله گرد و مربع در طرح ها و رنگ های مختلف است. به نسبت سنگ انتخابی برای کار در راه پله می‌توان از انواع آن استفاده کرد . گاها از خوده سنگ پله سفارش نرده پله نیز داده می‌شود .

 

  • هند ریل چیست و چگونگی محاسبه ی آن؟

 

هند ریل یا دستگیره های کار شده روی ستون ها و نرده را نیز می‌توان یکی دیگر از عناصر زیبا سازی پله معرفی کرد. به طول پله در کار متراژ هند ریل میگویند. از هند ریل های متفاوتی بسته به سبک مورد نظر در ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. هند ریل ها رو می‌توان جنس اصلی پله یا سنگی در رنگ پس زمینه پله استفاده کرد. یا حتی از سنگ هایی با رنگ متفاوت و ضد سنگ اصلی .همه ی این موارد بسته به سلیقه و سبک مورد نظر شما دارد.

 

  • انواع ابزار و برش ها برای پله به چه صورت است؟

 

برای برش سنگ راه پله اگر به صورت استاندارد نباشد. به طور مثال یک متر و بیست سانت یکی از ابعادی هست که به طور معمول استفاده میکنند اما استاندارد نیست. برای برش هر پله هزینه یاضافه ای نیز مد نظر میگیرند. سنگ پله را می‌توان به هر ابعادی برش زد اما هزینه هر بار برش متفاوت است و محاسبه میشود. به این صورت که سنگ هر تعداد برش برای ابعاد مورد نیاز شما بخورد هزینه ی ان جدا محاسبه میشود. برای بحث ابزار و کار روی پله که از انواع تمام گرد / نیم گرد/ و به صورت ساده تشکیل میگردد هم میتوانید بسته به نظر خود و هزینه ای میتوانید انجام دهید سفارش پله تمام گرد یا نیم گرد یا ساده را بدهید. هزینه پله تمام گرد از نیم گرد بیشتر است. و پله ساده هزینه ای ندارد. و به صورت مستطیل ساده است.

شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ما از مشاوره ی رایگان برخوردار شوید و محصول و متر برآورد سفارش مد نظر خود را به آنها بسپارید .  

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات