شناخت بیشتر سنگ های مصنوعی


شناخت بیشتر سنگ های مصنوعی

تاریخ انتشار: 1396/08/06 22:41 | بازدید: 554

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ مصنوعی، محصولی ساختمانی است که چند سالی است در بین محصولات ساختمانی قرار گرفته است. این محصول که طرح اولیه آن چندین سال پیش در کشور ایتالیا تولید شده است چند سال ایست در کشور ما به چرخه تولید داخلی رسیده است. 

سنگ مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ‌های طبیعی با مواد افزودنی دیگر همچون سیمان و افزودنی‌های پلیمری به دست می‌آیند که به آنها وزن کمتری داده و در نتیجه نصب آنها سریعتر می‌شود. می‌توان گفت که این سنگ‌ها از ترکیب سیمان سنگ‌های طبیعی و خاک سبک وزن ساخته می‌شوند.

طرح اولیه سنگ های مصنوعی برگرفته شده از انواع سنگ های طبیعی و صخره ها می باشد. تنوع در طرح ها و شکل های سنگ مصنوعی بسیار بالا می باشد و میتواند هر سلیقه ای را به. خود جذب کند. 

طرح این سنگ ها توسط قالب هایی از پیش آماده شده شکل میگیرد. بعد از آماده شدن مواد اولیه، این مواد را در. قالب های چدنی شکل گرفته ریخته و در کوره حرارت میدهند. این مواد بعد از حرارت محکم شده و به شکل قالب ها در می آیند. 

سنگهای مصنوعی در رنگ های مختلفی تولید می شوند. رنگ در مواد اولیه تزریق شده و میتوان به هر رنگی که به دلخواه باشد این محصولات را درآورد. 

این محصولات کاربرد متفاوتی در ساختمان سازی دارند، به طوری که هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی به کار رفته و. در بعضی از مدل های این محصولات در کف فرش نیز کاربرد دارند. 

این محصولات اگر با مواد اولیه خوبی تولید شوند در نمای بیرونی ساختمان در مقابل انواع آب هوا میتواند مقاومت داشته و به خوبی سردی یا گرمای هوای زیاد را تحمل کنند. مواداولیه در کیفیت این سنگ ها بسیار تاثیر گزار می باشد و کیفیت ۱۰۰% این محصولات به روش تولید و کیفیت مواد اولیه برمیگردد.

ماندگاری و کیفیت رنگ یکی از مهم ترین ویژگی های این سنگ های مصنوعی است، به طوری که اگر رنگ این محصول کیفیت خوب و ماندگاری نداشته باشد بعد از اجرا سنگ دچار رنگ پریدگی شده و زیبایی اولیه خود را از دست میدهد. رنگ این محصولات به ۲ صورت پاششی و تزریقی انجام می شود. که بهترین روش تزریق رنگ در مواد اولیه می باشد. این کار باعث می شود رنگ در عمق سنگ ماندگار شده و از رنگ پریدگی جلوگیری میشود. 

قیمت این محصولات به کیفیت آن بستگی دارد. در بازار مصالح ساختمان رنج قیمت متفاوتی را مشاهده میکنید که بهتر است قیمت کم هیچگاه دلیل انتخاب شمانباشد.

در نگاه کلی به این سنگ ها و مقایسه با سنگ های طبیعی نمیتوان برتری را به محصولی نسبت داد. تمامی دلایل انتخاب بین این دو محصول اصلی برای نمای داخلی وخارجی ساختمان تماما سلیقه ای بوده است.

 

کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ