برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
شناخت سنگ مصنوعی

شناخت بیشتر سنگ های مصنوعی

تاریخ انتشار: 1396/08/06 22:41 | بازدید: 890

شناخت بهتر سنگ مصنوعی با این مطلب

سنگ مصنوعی، محصولی ساختمانی است که چند سالی است در بین طراحان و مصرف کنندگان مورد استقبال قرار گرفت است. این محصول که طرح اولیه آن چندین سال پیش در کشور ایتالیا تولید شده است چند سالی است در کشور ما به چرخه تولید داخلی رسیده و از محبوبیتت قابل توجهی بین مصرف کنندگان برخوردار شده است.

سنگ مصنوعی از ترکیب مجدد سنگ‌های طبیعی با مواد افزودنی دیگر همچون سیمان و افزودنی‌های پلیمری به دست می‌آیند که به آنها وزن کمتری داده و در نتیجه نصب آنها سریعتر می‌شود. می‌توان گفت که این سنگ‌ها از ترکیب سیمان سنگ‌های طبیعی و خاک سبک وزن ساخته می‌شوند.

 

شناخت سنگ مصنوعی کالاساخت

 

طرح اولیه سنگ های مصنوعی برگرفته شده از انواع سنگ های طبیعی و صخره ها می باشد. تنوع در طرح ها و شکل های سنگ مصنوعی بسیار بالا می باشد و می تواند هر سلیقه ای را ارضا کند. شما با هر سلیقه و تفکری به دنبال هر طرح و رنگ و ابعادی که باشید برای هر کاربری ای اعم از داخلی، خارجی، بدنه و یا کف، قطعا از دنیای سنگ های مصنوعی دست خالی باز نمی گردید.

طرح این سنگ ها توسط قالب هایی از پیش آماده شده شکل می گیرد. بعد از آماده شدن مواد اولیه، این مواد را در قالب های چدنی شکل گرفته ریخته و در کوره حرارت می دهند. این مواد بعد از حرارت محکم شده و به شکل قالب ها در می آیند.

 

شناخت بهتر سنگ مصنوعی

 

سنگهای مصنوعی در رنگ های مختلفی تولید می شوند. پروسه رنگ آمیزی آن ها به این صورت اس که رنگ در مواد اولیه تزریق شده و می توان به هر رنگی که به دلخواه باشد این محصولات را درآورد.  از این رو نگرانی در مورد از بین رفتن رنگ به مرور زمان در این محصولات مطرح نیست. همان طور که عنوان شد این محصولات کاربرد متفاوتی در ساختمان سازی دارند، به طوری که هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی به کار رفته و در بعضی از مدل های این محصولات در کف فرش نیز کاربرد دارند.  این محصولات اگر با مواد اولیه خوبی تولید شوند در نمای بیرونی ساختمان در مقابل انواع آب هوا می توانند مقاومت داشته باشند و به خوبی سردی یا گرمای هوای زیاد را تحمل کنند. مواداولیه در کیفیت این سنگ ها بسیار تاثیر گزار می باشد و کیفیت ۱۰۰% این محصولات به روش تولید و کیفیت مواد اولیه برمی گردد.

ماندگاری و کیفیت رنگ یکی از مهم ترین ویژگی های این سنگ های مصنوعی است، به طوری که اگر رنگ این محصول کیفیت خوب و ماندگاری نداشته باشد بعد از اجرا سنگ دچار رنگ پریدگی شده و زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. رنگ این محصولات به ۲ صورت پاششی و تزریقی انجام می شود. که بهترین روش تزریق رنگ در مواد اولیه می باشد. این کار باعث می شود رنگ در عمق سنگ ماندگار شده و از رنگ پریدگی جلوگیری می شود.

 

شناخت سنگ مصنوعی

 

قیمت این محصولات به کیفیت آن ها بستگی دارد. در بازار مصالح ساختمان رنج قیمت متفاوتی را مشاهده می کنید که بهتر است قیمت کم هیچگاه دلیل انتخاب شما نباشد. در نگاه کلی به این سنگ ها و مقایسه با سنگ های طبیعی نمی توان برتری را به محصولی نسبت داد. تمامی دلایل انتخاب بین این دو محصول اصلی برای نمای داخلی وخارجی ساختمان تماما سلیقه ای بوده است.

در صورتی که در مورد انتخاب سنگ های مصنوعی تردید دارید و یا در میان انبوه طرح ها و نقش های این محصولات سر درگم هستید می توانید به راحتی با تماس با کارشناسان ما به مشورت به صورت رایگان بپردازید و در نهایت انتخابی معقول و مناسب داشته باشید.

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت