برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
صلیب یا اسپیسر کاشی و سرامیک

صلیب کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1397/04/06 11:33 | بازدید: 1761

صلیب یا اسپیسر کاشی و سرامیک را بیشتر بشناسیم...

صلیب کاشی و سرامیک

اگر به مقالات مرتبط با کاشی کاری و نصب سرامیک کف سری زده باشید، حتماً با واژه صلیب کاشی و سرامیک یا همان اسپیسر مواجهه شده اید. حال سوال اینجاست که صلیب کاشی و سرامیک چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم صلیب کاشی، قطعه یا ابزاری است که در نصب کاشی و سرامیک به جهت تنظیم فواصل دقیق و منظم در بین بندهای این مصالح مورد بهره گیری قرار میگیرد و موجب ایجاد جلوه بصری زیبا در کاشی کاری می­شود.

این قطعه به شکل صلیب یا همان علامت جمع (+) بوده و با عنوان اسپیسر که به معنی فاصله گذار می باشد نیز شناخته می­شود. استفاده از صلیب یا اسپیسر به جهت این است که فواصل بین ردیف های اجرا شده با کاشی و سرامیک دقیق و منظم انجام شده و این کار باعث زیبایی دو چندان بدنه کاشی یا سرامیک کف کار شده می‌شود. همچنین استفاده از صلیب کاشی و سرامیک هنگام نصب سرعت کار را بالا برده و زمان کمتری صرف می‌شود. ضمن اینکه عدم استفاده از صلیب باعث بوجود آمدن نامنظمی و گونیا نبودن فواصل بین بند کاشی و سرامیک می­گردد. 

 

جنس و ابعاد صلیب کاشی و سرامیک

 

صلیب کاشی و سرامیک عموماً دارای جنسی از پلاستیک فشرده بوده و در ضخامت های مختلف از 1 ، 2 و 3 تا 10میلی متر تولید می­شود. در این بین کاربرد هر صلیب با توجه به اندازه های مختلف، متفاوت است، به این صورت که عموماً سایزهای 1 تا 6 میلیمتر در نصب کاشی و سرامیک کف و سایز های 7 تا 10 میلیمتر برای نماسازی ساختمان و سطوح افقی بهره گیری می­شود. همچنین هر چه کاشی کوچیکتر باشد به همان اندازه ممکن است ضخامت اسپیسر نیز کمتر شود و از اسپیسرهای ضخیم تر برای ابعادبزرگ در نما استفاده می‌شود.

اسپیسر ها در انواع جنس بتنی، فلزی و چوبی نیز به بازار عرضه می­گردند که در این بین نمونه پلاستیکی آن ها به لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر و از وزن کمتری برخوردار است. همچنین از این محصولات نه تنها برای کاشی و سرامیک، بلکه برای نصب آجر و سنگ نیز استفاده می‌شود.

 

نحوه استفاده از صلیب کاشی و سرامیک

 

نحوه بهره گیری از صلیب کاشی یا همان اسپیسر، بسیار آسان و بدون دردسر بوده و حتی افراد با دانش کم در رابطه با نصب کاشی و سرامیک نیز می­توانند به راحتی از آن در کاشیکاری بهره گیری نمایند. در زیر کارشناسان کالاساخت روش مصرف صلیب کاشی و سرامیک را به صورت مرحله به مرحله برای شما همراهان عزیز بیان نموده اند :

  • در مرحله اول پس از زیرسازی سطح مورد نظر، ابتدا کاشی اول را شاقول کرده و در مناسب ترین وضعیت با استفاده از چسب کاشی بر روی سطح بچسبانید.
  • در مرحله بعدی اسپیسر را بین بند کاشی اول و کاشی دوم که می­خواهید نصب کنید، قرار داده و سپس کاشی دوم را با استفاده از چسب در کنار اولی قرار دهید و تا جایی که می­شود دو کاشی را به هم نزدیک کنید. وجود اسپیسر، سبب می­شود تا به اندازه ضخامت آن، دو کاشی در یک فاصله معین از یکدیگر قرار بگیرند.
  • در مراحل بعدی نیز به همین ترتیب تا آخر باقی کاشی و سرامیک ها را نصب کنید. توجه داشته باشید که در هنگام کاشی کاری برای تمام کاشی ها باید از یک نوع اسپیسر با ضخامت یکسان استفاده شود.
  • در آخر پس از پایان یافتن کاشیکاری باید کمی زمان به کاشی ها بدهید تا به خوبی بچسبند و خشک شوند. پس از این زمان شما می­توانید صلیب ها را از میان کاشی ها به بیرون بکشید و نسبت به بندکشی فاصله بین آن ها اقدام نمایید.

 

مزایای استفاده از صلیب کاشی و سرامیک

 

از جمله مزایایی که استفاده از صلیب در روند کاشی کاری برای این مصالح به  دنبال دارد، شامل موارد زیر می­باشد :

  • کمک به سهولت عمل بندکشی کاشی و سرامیک
  • افزایش سرعت نصب کاشی و سرامیک
  • جلوگیری از نا منظمی در کار و تراز کردن سطوح مختلف افقی و عمودی
  • افزایش زیبایی کار و ارائه سطحی صاف و یکدست

 

قیمت و خرید صلیب کاشی و سرامیک

 

قیمت اسپیسر کاشی با توجه به جنس و ضخامتی که دارد، متفاوت بوده و می­توان گفت در میان انواع جنس از این ابزار، نمونه پلاستیکی آن از قیمت بسیار ارزان تری برخوردار است. با مراجعه به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت، بخش محصولات جانبی، می­توانید انواع مختلف از اسپیسر کاشی با ضخامت های متنوع را مشاهده و در صورت نیاز نسبت به خرید تعداد مورد نیاز اقدام نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت