برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ضایعات محصولات ساختمانی

ضایعات کاشی سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/05/01 10:06 | بازدید: 541

ضایعات کاشی سرامیک

ضایعات کاشی سرامیک

 

زمانی که سخن از ضایعات می شود نمی توان دسته ی خاصی از محصولات را دارای ضایعات دانست زیرا تمامی محصولات تولیدی و به عبارتی شکستنی دارای ضایعات هستند به طور مثال در بررسی ضایعات ساختمانی به محصولات بیشتری از جمله ضایعات سنگ، ضایعات کاشی و سرامیک و آجرشیشه آهن و ... روبرو می شویم که هر کدام به صورت خاص خود قابل استفاده هستند.

ضایعات سنگ

 

در بین انواع ضایعات ضایعات سنگ یکی از انواع ضایعاتی است که عموما مورد استفاده قرار می گیرد و مصارف متعددی دارد به طور مثال زمانی که کوپ سنگی از معدن خارج می شود و به دلیل وجود رگه های زیاد شکستگی و سستی زیادی دارد از این کوپ ها عموما برای سنگ آنتیک و گیوتین و نهایتا سنگ رودخانه ای استفاده می شود. در مواردی نیزدر موقع برش دادن کوپ سنگ ها به صورت ریز در می آیند که امکان گیوتین شدن نداشته باشند وارد حیطه موزاییک سازی و نهایتا ماربل چیپس ها می شوند که از ماربل چیپس ها در نهایت برای ساخت گلدان و ظرف های تزیئنی استفاده می شود.

ضایعات آجر و فلزات

 

از ضایعات آجر عموما برای ساخت پی های داخلی ساخختمان استفاده می شود و همچنین برای زیر کار هاغی و دیوارهای زیرین کار استفاده می شود که بسته به میزان خرابی و مشکل آن دارد.

در بین تولید فلزات نیز ما با مواردی از جمله فلزات ضایعاتی روبرو هستیم که این امکان را به سازنده می دهد که مجددا آنها را تحت کوره آب نموده و از آن فلز مورد نظر را تولید کند توجه داشته باشید این روش ذوب مجدد را در مورد شیشه نیز می توان استفاده نمود.

ضایعات کاشی و سرامیک

 

در زمان تولید یک محصول کاشی و سرامیک خروجی کوره عموما دارای درجه بندی های مختلف است از درجه یک تا درجه 4 و در برخی کارخانه ها حتی پایین تر را شامل می شود نکته مورد توجه این مساله است که زمانی که این امکان وجود دارد که در زمان تولید مساله ای در خط تولید ایجاد شود و سرامیک های تولید شده در دسته بندی یک تا چهار استاندارد کاشی و سرامیک قرارنگیرد می بایست آنها را در درجه بندی ضایعات کارخانه قرار داد که مصارف متعددی از جمله برش و مصرف آن در مکان هایی که نیازمند استفاده از کاشی و سرامیک درجه دار نیستند.

سرامیک فله ارزان قیمت را می توان برای مصارف دیگر از جمله زیرکار لمینت و... مورد استفاده است البته سرامیک هایی که دارای شکستگی زیاد هستند و به هیچ عنوان قابل مصرف نیستند را خرد کرده و در ساخت سازه های دستی که نیازمند ملات های محکم هستند مورد استفاده قرار می دهند.

در بخش کاشی و سرامیک هر کارخانه روزانه مقدار کمی از تولیداتش به کاشی و سرامیک های ضایعات اختصاص دارد و تمام تلاش واحد تولید هر کارخانه بر آن است که میزان ضایعات خود را به حداکثر برساند و سود خد را بالا ببرد. بهتر است برای سفارش کاشی و سرامیک ضایعات از کارخانه هایی که تا درجه بندی های چهار را در تولیدات خود دارند رجوع کنید زیرا به لحاظ تمیزی و سلامت بیشتری به نسبت کارخانه هایی که تا درجه پنج و شش در دسته بندی خود دارند برخوردار هستند. برخی از کاشی و سرامیک های تنی به لحاظ اینکه از تولیدات کارخانه های برتر ایران هستند دارای کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

توجه داشته باشید که بهتر است قبل از خرید خود حتما از شرایط خرید ضایعات کارخانه مطلع شوید زیرا بسیاری از کارخانه ها هستند که تفکیک طرح و ابعاد و رنگ ندارند و این مساله حتما باید مورد توجه مشتری باشد که یککبار خرید ضایعات شاید متراژ بالایی به شخص ندهد.

بسته بندی کاشی و سرامیک تنی 

 

بسته بندی کاشی و سرامیک های فله ای بسیار مورد اهمیت است زیرا این امکان وجود دارد که درصورت بسته بندینادرست شکستگی بار بالاتر برود و این به صرفه اقتصادی برای مشتری ندارد به همین جهت عموما یا به وسیله ی پالت های شیرینگ شده بسته بندی می شود و یا به صورت عمود چین در کف ماشین چیده می شود

بهترین ماشین برای سرامیک ضایعات

 

بهترین نوع تریلی برای بارگیری بارهای فله ای و بارهای تنی ماشین های سه محوره 

بادی بهترین گزینه است به دلیل اینکه این ماشین برای جاده هایی با فراز و فرود وسنگریزه ها ساخته شده است و هیچ گونه آسیبی به بار نمی زند و بهترین گزینه برای مسیرهای طولانی است.

یکی دیگر از انواع بسته بندی کاشی و سرامیک های ضایعات به صورت شرینگی می باشد شاید برای شما این سوال ایجاد شود که شرینگ چیست؟ به چه نوع بسته بندی شرینگی گفته می شود؟ مزایای کاشی و سرامیک شرینگ شده چیست؟

در این مقاله گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شده است که سرامیک شرینگی را مورد بررسی قرار دهد.

به پوششی نایلونی که در اطراف کاشی و سرامیک قرار میگیرد کاشی و سرامیک شرینگی گفته می شود شرینگ کردن کاشی و سرامیک موجب حفاظت بیشتر از سرامیک می شود از جمله ویژگی های اصلی سرامیک ضایعاتی اصفهان به صورت شرینگ شرینگ ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

حمل و نقل سریع تر و در عین حال امن تر و راحت تر

جلوگیری نمودن از نفوذ آلودگی و تخریب کاشی ها

محاظت از سرامیک در برابر بارندگی

زیباتر و شکیل شدن و آسیب کمتر به نسبت سرامیک های بدون بسته و فله

جلوگیری نمودن از شکسته شدن و ترک خوردن بیشتر یا لب پر شدن سرامیک های چهارچوب سالم

قابلیت مشحص نمودن دسته ها و کد طرح ها با توجه به قابلیت دسته بندی و نوشتن بر روی پالت ها

یکپارچگی در دسته بندی و منظم تر بودن

سهولت نگهداری در انبار بدون افت کیفیت و تغییر رنگ و خرابی در آفتاب

عموما از کاشی های شرینگ شده به صورت  صد درصد سالم و بدون شکستگی یاد می شودو خرید کاشی ضایعاتی به صورت تنی و متری انجام می شود.

قیمت تمام شده ی کاشی و سرامیک های ضایعات عموما بسیار به صرفه اقتصادی و مناسب است و در مورد ضایعاتی که دارای شکستگی های کم هستند می توان آنها را به صورت برشی با استفاده از نیروی کار حرفه ای به ابعاد دیگر تقسیم و مورد استفاده قرار داده شود . بسیاری از کارخانه ها با توجه به درجه کیفی بالای محصولاتشان هر برگ از کاشی های ضایعات خود را به صورت سلفون کشیده مورد استفاده قرار می دهند.

امید است در این مقاله توانسته باشیم باری اطلاعاتی نو و جدید در اختیار همراهان کالاساخت بگذاریم.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت